Delimiyim ben kendimi para cezasına çarptırıyorum

Allahın emri zina yapmayın demiyor zinaya yaklaşmayın diyor göz zinası yapmak zinaya yaklaşmak olduğunu öğrendim ticaretle uğraştığım için hep insanlarla iç içe olmak zorundayım hatta çobanlığı dahi düşündüm ama mesleğim ...

Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 1 gönderen el_feta
  • 2 gönderen alptraum
  • 1 gönderen maria

1. Alt 12-20-2008, 16:07 #1
    dincikominist Mesajlar: 22
    Allahın emri zina yapmayın demiyor zinaya yaklaşmayın diyor
    göz zinası yapmak zinaya yaklaşmak olduğunu öğrendim
    ticaretle uğraştığım için hep insanlarla iç içe olmak zorundayım
    hatta çobanlığı dahi düşündüm ama mesleğim ticaret

ticaret yaparken göze hakim olmak deveye hendek atlatmaktan zor
    o nadenle bu günahtan uzak durmak için çeşitli yollar denedim
    ama hep sonunda gevşeklik oluyor farkına varmadan gaflete dalıyor insan
    hep düşündüm hep araştırdım sonunda kendimi cezalandırmaya karar verdim
    her göz zinası yapışımda

cebimdeki endüşük parayı 5 kuruş 10 kuruş yere atmaya karar verdim
    bu cezalandırmadan nefsim rahatsız olmuş olmalıki
    gevşekliği bıraktı çok dikkatli olmaya başladı yüzde yüze yakın akıllanmaya başladı nefsim çok dikkat etmeye başladı göz zinasına karşı nefsim
    ama bu sefer şeytanın verdiği fikirle akılla nefsim içe döndü
    kendine başka bir eğlence günah kapısı buldu

ne derseniz kalp zinası Allahı zikretmek Allahı tefekkür etmek yerine
    kalp zinasına başladı önlemeye çalıştım ama hep gevşiyor farkına varmadan gaflete daldırıyor günahlar hayellerine daldırıyor
    anladımki bununda çaresi para cezasına çarptırmak hep kalp zinasına nefsim daldığında endüşük parayı yere atmaya başladım
    bu cezalarla nefsim öyle akresifleştiki kızmak öfkelenmek için mana arıyor desem yeridir bunu ismide öfke caniliği
    nefsim öyle canileşmeye başladıki

ısınan motor gibi öfkesi kabardıkça kabarıyor delleniyor desem yeridir
    hatta ibadetlerime engel olmayada çalıştı
    düşündüm Allahın izniyle öfke ateş gibi ilk başta küçük kıvılcımı bastırmazsan
    söndümezsen alev öyle büyüyorki insanları sinek gibi görüp ezmek istiyor

bu da nesimin bir huyu bir hastalığı olduğunu düşünerek cezaya çarptırmaya karar verdim ama kıvılcım büyümeden çok dikkat etmek zorundasın
    kıvılcım büyürse sen ona para cezası vercem derken o sana kalp ölüm cesası vermesin
    bunu günlerdir deniyorum yüzde yüze yakın başarıyorsun ama cezayı hemen uygulamlısın cebin de bozuk para bulundurmalısın bozuk para yok deyi ertelersen
    o seni günaha sokmayı hiç ertelemez

kalbime gelen her güzel düşünceyi fikri kendim yapmak koşuluyla paylaşmakdan bir huzur bir mutluluk duyyorum
    ama riya olmasından korktuğum içi ve ibadetin gizliliği daha fazla sevap olduğunu bildiğim için internette paylaşmamaya saklamya başladım
    ama nefsin gıdası nefsin deşarzzı dünyalık nimetler ve üsteki yasak olan günahlar
    ama ruhun gıdası ruhun deşarzzı Allahı anlatma insanları günahtan alı koyup sevaba sevk etmek olduğunu anlar gibi oldum

ruhum gıdasız deşarzsız kalır gibi oldu sizlerle paylaşmayınca
    çok forum var paylaşım yaptığım
    elimden geldiği kadar insanlara ulaşmaya çalışıyorum ama işin içine riya girmesinden gösterişe girmesindende korkuyom
    ama ruhumun gıdasıda bu mejbur kaldım yine paylaşmaya Allah affetsin

ama şuna dikkat edin bilmeden göz zinasına bilmeden kalp zinasına bilmeden öfke caniline yaparsan kaptırırsa cezalandırmayın bile bile nefsin bunu yaparsa cezaldırın dikkat

2. Alt 12-20-2008, 18:54 #2
    el_feta Mesajlar: 1.168
    . . . . . . .

dincikominist bunu beğendi.
  3. Alt 12-26-2008, 21:33 #3
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Nefis kilitlenmemeli. Nefisinde üzerinizde haklari oldugunu bilin. Daha dogrusu yöntem anlayisiniz dogru ama daha güzel yöntemler secmelisiniz. Ben ilk baslarda viyanaya geldigimde buradaki metrolardaki hava ortami rahatsiz etmisti ve tabiki daha cok bizler evden disari cikmiyorduk cok önemli isimiz yoksa ciktigimizdada elimize bir cevsenül kebir aliyorduk okuya okuya yolu bitiriyorduk ve bir nebze de olsa hem korunmus hem de duali gidiyorduk. Nefisi cezalandirmiyordum aksine ödüllendiriyordum tavsiyem olur.

Nefsinizi hayra yönlendirin ve nefsinizi hayr la mesgul edin.

dincikominist ve Henna bunu beğendiler.
  4. Alt 12-27-2008, 17:59 #4
    maria Mesajlar: 13
    Allahın izni olmaksızın hiçbir nefis için ölmek yoktur.O süresi, belirtilmiş bir yazıdır.Kim dünyanın yararını(sevabını) isterse ona ondan veririz,kim ahiret sevabı isterse ona da ondan veririz.Biz şükredenleri pek yakında ödüllendireceğiz.(3/145)

Rabbim bizleri nefislerini terbiye edebilen kullarından eylesin...(amin)

altun bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.