Forumda puan sistemi

Forumu biraz daha canlandirmak icin puan sistemi yapmayi düsünüyorum. Bir üyenin yazisinin kalitesi, güvenilirligi buna bagli olsun diye düsündüm. Mesela her konu acma da puan kazanilsin ve her mesaj yazildiginda ...

Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 3 gönderen alptraum
  • 1 gönderen alptraum

1. Alt 07-09-2011, 23:58 #1
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Forumu biraz daha canlandirmak icin puan sistemi yapmayi düsünüyorum. Bir üyenin yazisinin kalitesi, güvenilirligi buna bagli olsun diye düsündüm. Mesela her konu acma da puan kazanilsin ve her mesaj yazildiginda puan kazanilsin. Soru - Cevap kategorisinde cevaplanmayan sorulari cevaplandirirsa puan kazanilsin yakinda aktif olacak bilgi yarismamizda soru hazirlayacak kisinin puani artsin ve ayrica sorulari full yanlissiz cözecek arkadaslara da puanlar eklensin.

Foruma eklediginiz resimlerin görüntülenme sayisina göre de puan kazanilsin. Actiginiz konunun popülerligine göre puanlariniz artsin v.s diye gidiyor

Yani forumda ki her aktiviteniz puana yansisin. Peki bu puanlarla neler yapilabilir. ayni sekilde cok olasilik var ama üyeler arasi hediyelesme olabilir. Mesela bir diger üye ye tesekkür ederken 10 puan ile bir cicek gönderebilirsin. Ve ya kendi profiline bu puanlarla yenilikler satin alabilirsin ki su anda bu yenilikler görsel seyler olabilir diye düsünüyorum.

Sizce nasil`???

yabanGülü, emirahmedyasin ve p?naran bunu beğendiler.
  2. Alt 07-10-2011, 23:35 #2
    yabanGülü Mesajlar: 3.851
    Blog Başlıkları: 125
    bence cok heyecan verici özellikde hediye etmek olan bölümü

3. Alt 07-16-2011, 21:52 #3
    pınaran Mesajlar: 314
    harika..

4. Alt 07-17-2011, 07:59 #4
    safinaz Mesajlar: 3.348
    Puandan kastınız nedir? Tecrübe puanı mı?

5. Alt 07-19-2011, 21:16 #5
    safinaz´isimli üyeden Alıntı
    Puandan kastınız nedir? Tecrübe puanı mı?

Tecrübe puanini etkileyen unsuru kullanan kullanici sayisi nerdeyse yok. O yüzden bu puanlama sistemi üyelerin birbirlerine verdikleri puan olmayacak. Üye konuyu actiginda belli bir puan alacak ve actigi konuya yazilan mesajlarla beraber yine puan eklenecek ve o actigi konu ne kadar görüntülenirse yine puan eklenecek. Ayni zamanda o üyenin actigi konuya diger bir üye mesaj yazdigi zaman yine puan alacak. Her halükarda kazancli

p?naran bunu beğendi.
  6. Alt 03-27-2012, 03:25 #6
    Fani 06 Mesajlar: 794
    Enteresan sistem biraz daha canlandırma yönelik gidiyor bunun için daha kapsamlı bir şeyler düşünülebilir...! Örneğin Site içerisinde 3 veya 4 ay sürecek olan düzenli olarak iletişimli bir şekilde bir yarışma düzenlenebilir bunun sonuçunda kişiye özel hediyeler verilebilir. Tabi Finas olayı nasıl bilemem sadece bir öneri Ama 1 veya 2 ay içinde yapılacak şeyler özel poster çıkarılması değişik şekillerde Ve Kargo ile yollanması benden olabilir

7. Alt 03-27-2012, 03:56 #7
    O eski üye - paylasim yogunlugunu yakaladigimizda elbette yapariz.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.