uy sevgili uşagım,mektubumu çok yavaş yazayrum,çünkü biliyrumki,okuman zayıftur,çabuk okuyamazsun...benden sana sual edersen,allahuma pin şükür
iyiyüm,yeni bir iş buldum.emrimde 500e yakın adam var,hepside sessuz sedasuz,kendi hallerinde...ne iş buldugumu soraysan söyleyecegümpatlama,mezarlık pekçişi oldum...geçtigimiz hafta puraya iki defa yagmur yağdi...piri pazartesinden perşembe ye oburide perşembeden pazara...

bacın emine bir uşak doğracak,daha erkekmidir,kızmidir pelli değül,o yüzden saga dayimi oldin,teyzemi oldin söylemeyrüm...
temel emicende tükkan açtu,oda 30 a aldigini 25 e veriy,sürümden kaziniymiş öle diy...bizim köye findukçuların cemali muhtar seçtik,akıllı uşaktur daaa...geçen gün hepimizü zelzeleye karşi aşı ettürdü.senin küçügün engin çok uyanık uşak çıkti.geçen gün tepeye varmuş,elinde bir ip salli duriy.
anan,uy uşagum ne edeysun orada?demiş.oda hava durimina bakayrum demiş.çektum oni akşam karşuma,anlat bakayum şu hava turumu işinu dedim.
anlattu,meğer ip sallanınca havanın rüzgarliolduğuni ip islanuncada yağmur yağduni anlaymiş.çok icatçı uşak vesselam.yaa işte böle uşagum...
yeni havadis olursa yine yazarumbaki huda ya emanet olasun .baban idris

not ula,mektuba para kayacagidum,ama geç akluma geldi,zarfı kapatmişum.