Hava Harp Okulu´nda yeni bölüm   Konuyu açan: Günceleditör   İlk Mesaj: 01-25-2012 (04:05)   Son Mesaj: 01-25-2012 (04:05)    Cevap: 0    Gösterim: 521  

01-25-2012

Hava Harp Okulu´nda yeni bölüm

Hava Harp Okulu'nda yönetim, iletişim, strateji, liderlik, lojistik ve finansal yönetim ile beşeri ilişkiler alanlarında eğitim veren ''Yönetim Bilimleri Bölümü'' açıldı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, şöyle denildi:

''Türkiye ve dünyada meydana gelen teknolojik, sosyal, ekonomik, kültürel alanlarda gelişmeler ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın sahip olduğu/olacağı modern sistemlerin temini, etkinlikle kullanılması, lojistik yönetimi gibi konularda ihtiyaç duyduğu nitelikli personelin yetiştirilmesi amacıyla Hava Harp Okulu Komutanlığı'nda lisans seviyesinde eğitim verilen mühendislik bölümlerine ilave olarak; yönetim, iletişim, strateji, liderlik, lojistik ve finansal yönetim ile beşeri ilişkiler alanlarında eğitim verilen 'Yönetim Bilimleri' bölümü açıldı.''

Açıklamaya göre, 2011-2012 eğitim-öğretim yılında eğitime başlayan Yönetim Bilimleri Bölümü, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın ihtiyaçları doğrultusunda ''Lojistik Yönetimi Ana Bilim Dalı'' ve ''Yönetim ve Organizasyon Ana Bilim Dalı'' olmak üzere iki ana bilim dalından oluşuyor.

Genelkurmay Başkanlığı'nın açıklamasında ayrıca, şunlar kaydedildi:

''Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu'nda YÖK tarafından denkliği kabul edilen iki yıllık ön lisans programlarının uygulanması, takiben sınıf ve ihtisas eğitimlerinin sınıf okullarında verilmesi konusunda başlatılan çalışma ile Elektronik Haberleşme, Güvenlik ve Koruma, Lojistik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Bilgisayar Programcılığı, Hava Trafik, Elektrik, İnşaat Teknolojisi, Otomotiv, Uçak Teknolojisi (Mekanik-Avionik) programlarının açılması onaylanmış ve 2012-2013 eğitim-öğretim döneminde eğitime başlanması planlanmıştır.

2011 yılında 45 yaşına girmeleri nedeniyle sözleşmeleri sona ererek Hava Kuvvetleri Komutanlığı kadrolarında sivil memur olarak istihdam edilecek uzman erbaşların atamaları; ilk defa, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, Askeri Ceza ve Tutukevi Müdürlükleri Ceza Koruma ve İnfaz Memuru gibi kadrolara yapılmıştır.''

Hava Harp Okulu´nda yeni bölüm Yorumları