ÖRAV, eğitimci çalıştayı düzenleyecek   Konuyu açan: Takipci   İlk Mesaj: 01-24-2012 (12:54)   Son Mesaj: 01-24-2012 (12:54)    Cevap: 0    Gösterim: 422  

01-24-2012

ÖRAV, eğitimci çalıştayı düzenleyecek

Garanti Bankası tarafından kurulan Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV), ''Öğretmenin Sınırı Yok'' projesi kapsamında, ''2012 Eğitimci Çalıştayı''nı düzenleyecek.

Garanti Bankası açıklamasına göre, İstanbul'da gerçekleştirilecek çalıştayda, projede kısmi zamanlı eğitimci olarak yer alan 200 kişiye eğitim verilecek.

29 Ocak-1 Şubat 2012 tarihleri arasında yapılacak eğitim süresince; motivasyon, ekip çalışması, süreç yönetimi konularına yer verilecek.

ÖRAV Genel Müdürü Kayhan Karlı, gelişim günleri olarak nitelediği çalıştayda meslektaşın meslektaştan öğrenmesinin önemine işaret ederek, ''Öğretmenin Sınırı Yok projesinde yer alan kişilerin gelişmesi, hem projenin sürdürülebilirliği hem de bireysel ve toplumsal gelişim bakımından büyük yarar sağlayacak. Çalıştaya katılan eğitimciler, kendi illerine ve okullarına geri döndükleri zaman, dönüşüm yaratmaya liderlik edebilecek ve öğrencileri için daha iyi öğrenme ortamları yaratabilecek'' değerlendirmesinde bulundu.

Bugüne kadar 69 ilde bin 876 okulda düzenlenen ve 49 bin 580 öğretmene yüz yüze eğitim verilen projeyle, 5 yılda 100 bin öğretmene ulaşılması hedefleniyor.

ÖRAV, eğitimci çalıştayı düzenleyecek Yorumları