Yeni eğitim-öğretim yılının ilk ders zili yarın çalıyor   Konuyu açan: Ihtilal   İlk Mesaj: 09-16-2013 (16:25)   Son Mesaj: 09-16-2013 (16:25)    Cevap: 0    Gösterim: 571  

09-16-2013

Yeni eğitim-öğretim yılının ilk ders zili yarın çalıyor

2013-2014 eğitim-öğretim yılı, yarın başlıyor. Yaklaşık 17 milyon öğrenci ve 800 bin öğretmen ilk ders zilinin çalmasıyla ders başı yapacak.

2013-2014 eğitim-öğretim yılı, yarın başlıyor. Yaklaşık 17 milyon öğrenci ve 800 bin öğretmen ilk ders zilinin çalmasıyla ders başı yapacak. Öğrenciler ve öğretmenler üç ay süren yaz tatilinin ardından pazartesi günü, 13 Haziran 2014'e kadar sürecek yeni eğitim-öğretim yılı maratonuna başlayacak.

Yeni eğitim-öğretim yılının ilk zili, Etimesgut Cahit Zarifoğlu İlkokulu'nda, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın katılacağı törenle çalacak.

Tören sonunda, bu yıl ilk kez bir uygulama gerçekleştirilecek. Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Güvenliği Platformu tarafından öğrenci servis kuralları temsili gösterilecek. Öğrenci ve velilere yönelik olarak emniyet kemeri simülatörü uygulaması yapılacak.

Bu eğitim-öğretimin yılının birinci dönemi 24 Ocak 2014'te sona erecek. Yarı yıl tatili, 27 Ocak-7 Şubat 2014 tarihleri arasında yapılacak. İkinci dönem ise 10 Şubat 2014 tarihinde başlayacak.

Kaynak: AA

Yeni eğitim-öğretim yılının ilk ders zili yarın çalıyor Yorumları