Abdullah Gül Üniversitesi'nde ilk ders verildi   Konuyu açan: Güncelajans   İlk Mesaj: 09-10-2013 (16:27)   Son Mesaj: 09-10-2013 (16:27)    Cevap: 0    Gösterim: 564  

09-10-2013

Abdullah Gül Üniversitesi'nde ilk ders verildi

Afyonkarahisar'da Türk Eğitim-Sen üyesi bir grup, okullara müdür atamalarında usulsüz yapıldığı iddiasıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde koltuk yaktı

Afyonkarahisar'da Türk Eğitim-Sen üyesi bir grup, okullara müdür atamalarında usulsüz yapıldığı iddiasıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde koltuk yaktı Sendika üyesi bir grup, ellerinde pankartlarla ve bir koltukla Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bulunduğu Karaman İş Merkezi'nin önüne geldi. Burada toplanan grup adına konuşan Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Erol Özoy, Afyonkarahisar Milli Eğitim Müdürlüğü'nün müdür atamaları listelerinin 9 Eylül'de açıklandığını dile getirdi. Mülakat sınavlarında bazılarının adeta yüksek puanlara boğulduğunu savunan Özoy, şöyle konuştu:
    "Tespit edebildiğimiz sonuçlara göre atanan 61 müdürden sadece 5'i Türk Eğitim-Sen üyesi, 45 tanesi ise 'yandaş'lara sunulmuştur. Bu, etik olmayan insafı, vicdanı ve insanlık değerlerine uymayan tasarruf, eğitim camiasında infial yaratmıştır. Tüm meşru haklarımızı kullanarak mücadelemize devam edeceğiz."

Konuşmanın ardından sendika üyeleri, getirdikleri bir koltuğu üzerine benzin döküp yaktı.

Kaynak: AA

Abdullah Gül Üniversitesi'nde ilk ders verildi Yorumları