En çok öğretmen ihtiyacı olan 5 bölüm   Konuyu açan: Ihtilal   İlk Mesaj: 06-04-2013 (12:30)   Son Mesaj: 06-04-2013 (12:30)    Cevap: 0    Gösterim: 406  

06-04-2013

En çok öğretmen ihtiyacı olan 5 bölüm

Milli Eğitim Bakanlığı en çok öğretmen ihtiyacı olan 5 alanı açıkladı. İşte o bölümler...

Milli Eğitim Bakanlığı en çok öğretmen ihtiyacı olan 5 alanı açıkladı. İşte o bölümler... Açıklamada Milli Eğitim Bakanlığı'nın uzun bir zamandan beri öğretmen yetiştirmeyle ilgili olarak YÖK ile işbirliği içinde olduğu belirtildi. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı , öğretmen ihtiyaçları ile ilgili çalışmaları yürütmek için Öğretmen Yetiştirme Çalışma Grubu oluşturdu.

Yükseköğretim Kurulu bünyesinde yer alan eğitim fakültesi dekanlarıyla, MEB üst düzey yöneticilerinden oluşan çalışma grubu öğretmen açığı olan 5 alan belirledi.

Buna göre en fazla öğretmen açığı olan alanlar; rehberlik ve psikolojik danışmanlık, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği, ilköğretim matematik öğretmenliği, özel eğitim öğretmenlikleri ve teknoloji tasarım öğretmenliği...

En çok öğretmen ihtiyacı olan 5 bölüm Yorumları