İstanbul'dan Vanlı öğrencilere 50 bin kitap   Konuyu açan: Sondakika   İlk Mesaj: 03-22-2013 (12:29)   Son Mesaj: 03-22-2013 (12:29)    Cevap: 0    Gösterim: 356  

03-22-2013

İstanbul'dan Vanlı öğrencilere 50 bin kitap

Van'daki öğrencilere destek olmak amacıyla 'Çocuklarımız için 50 bin kitap dağıtıyoruz' kampanyası başlatan İBB Boğaziçi Yönetim A.Ş, 70 bin konutlu 69 siteden topladığı 50 bin kitabı, depremzede öğrencilere teslim etti.

Van'daki öğrencilere destek olmak amacıyla 'Çocuklarımız için 50 bin kitap dağıtıyoruz' kampanyası başlatan İBB Boğaziçi Yönetim A.Ş, 70 bin konutlu 69 siteden topladığı 50 bin kitabı, depremzede öğrencilere teslim etti. İstanbul Büyükşehir Belediyes (İBB) nin şirketlerinden Boğaziçi Yönetim A.Ş'nin sosyal sorumluluk projesi olarak başlattığı kitap bağış kampanyası ile İstanbul genelinde hizmet verdiği 67 bin konutlu 69 siteden 2 ayda toplam 50 bin kitap toplandı. Toplanan kitapları taşıyan tır Van İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nde düzenlenen törenle karşılandı. Karşılamada Edremit Kaymakamı Mehmet Akif Celep, AK Parti İl Başkanı Abdullah Aras, öğretmenler ve öğrenciler de bulundu.

Tırı karşılayan Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, yaptığı açıklamada, İstanbul'daki belediyelerin depremin ardından kendilerini yalnız bırakmayarak, yurtlar, okullar inşa ettiğini söyledi. Van'da eğitim kalitesinin artırılması için 'Van Okuyor', 'Van'da okuma günleri' gibi çalışmalar yaptıklarını anımsatan Kına, kendilerine gönderilen 50 bin kitabın bu çalışmalara büyük katkı sağlayacağını ifade etti.

Boğaziçi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Aydın Kartal da insanların hissi duygularla gönderdiği kitapları Van'a getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını kaydederek, kitapların geleceğin aydınlık Türkiye'sine katkı sunmasını diledi.

Konuşmalardan sonra kitapları teslim alan Kına, öğrencilere dağıtarak, hatıra fotoğrafı çekti.

İstanbul'dan Vanlı öğrencilere 50 bin kitap Yorumları