Bakan Avcı, öğretmeni böyle memnun etti   Konuyu açan: Günceleditör   İlk Mesaj: 03-20-2013 (12:29)   Son Mesaj: 03-20-2013 (12:29)    Cevap: 0    Gösterim: 500  

03-20-2013

Bakan Avcı, öğretmeni böyle memnun etti

Köy ilkokulunda görevli Nursel öğretmen, hasta bir öğrencisini iyileşinceye kadar iki hafta her gün aradı, ziyaret etti. Miniğin babası bu durumu, çalıştığı yeri ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Avcı'ya anlattı. Bakan hemen telefona sarılıp teşekkür edince, Nurseli hanım en mutlu öğretmen oldu...

Köy ilkokulunda görevli Nursel öğretmen, hasta bir öğrencisini iyileşinceye kadar iki hafta her gün aradı, ziyaret etti. Miniğin babası bu durumu, çalıştığı yeri ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Avcı'ya anlattı. Bakan hemen telefona sarılıp teşekkür edince, Nurseli hanım en mutlu öğretmen oldu... Çanakkale Lapseki, Adatepe Köyü İlkokulu'nda görevli öğretmen Nursel İkramiye (40), Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın, kendisini arayıp, hasta bir öğrencisiyle yakından ilgilendiği için teşekkür etmesinden büyük onur duyduğunu söyledi. 1'inci sınıf öğrencisi Hüsamettin Aktaş (7), 1 Mart'ta enfeksiyona bağlı yüksek ateş şikayetiyle Çanakkale Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Öğretmeni Nursel İkramiye, iki hafta hastanede tedavi gören öğrencisini her gün arayıp, durumunu sordu, moral verdi. Baba Levent Aktaş (32), Nursel öğretmenin oğluyla yakından ilgilenmesinden büyük mutluluk duyup, yaşadıklarını, 17 Mart'ta, çalıştığı fabrikayı ziyaret eden Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya anlattı. Bakan Avcı, hemen 17 yıllık öğretmen Nursel İkramiye'yi arayıp, davranışı nedeniyle kutlayıp, teşekkür etti. Avcı'nın arayıp teşekkür etmesinin kendisini onurlandırdığını belirten Nursel öğretmen, ?Öğrencimin rahatsızlanması tam da okumayı öğrenmeye başlayacağı bir döneme gelmişti. Ailesinin de morali çok bozuktu. Arayıp, moral vermek istedim. Bakanımız aradığında, önce şaka yapılıyor zannetim. Öğrencimin velisinin de yanında olduğunu söyleyince inandım. Yaptığım şey, her öğretmenin öğrencisine göstermesi gereken bir ilgiydi. Bakanımızın, buna

rağmen arayıp, teşekkür etmesi büyük incelik? dedi.

Telefonu yanımda açtı

Geçen pazar günü öğleden sonra İçdaş'ın Çanakkale'nin Bekirli beldesindeki termik santral açılışı töreninde şirketin demir-çelik tesislerinde tornacı olarak çalışan Levent Aktaş, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'ya oğlunun öğretmenini övdü:

- Oğlum Hüsamettin Aktaş, 15 gün kadar hastalık nedeniyle okula devam edemedi. Öğretmeni sağolsun her gün arayıp oğlumuzun durumunu sordu. Nabi Avcı, Aktaş'tan öğretmenin telefonunu istedi, hemen aradı:
    - Nursel Hanım, ben Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı. Öğrencilerinizden Hüsamettin Aktaş'ın babası beni görünce sizin oğluna gösterdiğiniz ilgiyi anlattı, teşekkür etti. Ben de sizi bizzat aramak istedim.
    - Nursel Hanım, öğrencinizin babasının sizden övgüyle baysetmesi beni çok mutlu etti. Size teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyor, öğrencilerinizin gözlerinden öpüyorum. Okulunuzdaki arkadaşlara da selamlarımı iletin lütfen.

Kaynak: DHA

Bakan Avcı, öğretmeni böyle memnun etti Yorumları