YüksekoÄŸrenimle ilgili iddialara YÖK'ten cevap   Konuyu açan: Sondakika   Ä°lk Mesaj: 03-12-2013 (13:28)   Son Mesaj: 03-12-2013 (13:28)    Cevap: 0    Gösterim: 346  

03-12-2013

Yüksekoğrenimle ilgili iddialara YÖK'ten cevap

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) hazırladığı 'Yükseköğretim Kanunu Taslağı Önerisi'ne ilişkin kamuoyunda yer alan ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın görüşleri olduğu ifade edilen haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) hazırladığı 'Yükseköğretim Kanunu Taslağı Önerisi'ne ilişkin kamuoyunda yer alan ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın görüşleri olduğu ifade edilen haberlerin gerçeği yansıtmadığını duyurdu. YÖK, hazırladığı "Yükseköğretim Kanunu Taslağı Önerisi'ne ilişkin kamuoyunu yanlış bilgilenmeye neden olabilecek bazı haber ve yorumların yer alması üzerine yazılı basın açıklamasında bulundu.

'Yükseköğretim Kanunu Taslağı Önerisi'nin başbakanlığa arz edildiğinin belirtildiği YÖK açıklamasında, "Bu nedenle bazı basın yayın organlarında Sayın Bakanımıza veya Milli Eğitim Bakanlığı'na atfen yer alan Milli Eğitim Bakanlığı'nda yapılan çalışmalarda 'bazı fakültelerin veya programların sürelerinin 2, 3, 4, 5 ve 6 yıl olarak değiştirildiği', 'meslek yüksekokullarının üniversitelerle bağının koparılarak Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlanacağı', 'Bakanlıkta bir komisyon kurularak taslak üzerinde çalışıldığı' vb. yönünde yer alan haberlerin gerçekle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır." denildi.

Â*

Kaynak: CÄ°HAN

Yüksekoğrenimle ilgili iddialara YÖK'ten cevap Yorumları