36 Bin 500 öğrenciye satranç takımı   Konuyu açan: Tavanarasi   İlk Mesaj: 01-24-2013 (13:24)   Son Mesaj: 01-24-2013 (13:24)    Cevap: 0    Gösterim: 346  

01-24-2013

36 Bin 500 öğrenciye satranç takımı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli de 36 bin 500 öğrenciye satranç takımı verecek. Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli de 36 bin 500 öğrenciye satranç takımı verecek. Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. Kocaeli genelinde satranç sporunu tabana yaymak için sürdürülen çalışmalara yeni bir halka daha ekleniyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında Büyükşehir Belediyesi 36 bin 500 öğrenciye satranç takımı dağıtacak. Bu kapsamda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Satranç Federasyonu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında protokol imzalandı.

BU PROJEDE YER ALDIĞIMIZ İÇİN MUTLUYUZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nde düzenlenen protokol töreninde konuşan Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tülay "Satranç çocukların yetişmesi için önemli bir spordur. Çocukların gelişmesinde önemli katkılar sağlıyor. Türkiye Satranç Federasyonu olarak çocuklara 36 bin 500 adet satranç eğitim takımı dağıtılması projesinde yer aldığımız için mutluyuz. Amaç, sadece 36 bin 500 satranç takımının dağıtılması değil. Projeyi, 1 yıl süreyle ve devamında da 36 bin 500 satranç takımına sahip olan oyuncunun, satrançla iç içe geçireceği bir eğitim süreci olarak görüyoruz " dedi

"KOCAELİ'DE SATRANÇ BİLMEYEN ÇOCUK KALMAYACAK"

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da ilköğretime başlayan çocuklara eğitim takımını vereceklerini belirterek "

Amacımız Kocaeli genelinde satranç sporunu tam anlamıyla tabana yaymak ve Kocaeli'de satranç bilmeyen çocuğumuzun kalmaması. Çocuklar satranca yönlendirerek daha hızlı ve doğru düşünebilmesine yardımcı olacağız."dedi

HER YIL DAĞITIM YAPACAĞIZ

Çocukları zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırmak istediklerini dile getiren Karaosmanoğlu, proje kapsamında 36 bin 500 satranç eğitim takımının öğrencilere hediye edileceğini bildirdi. Lisanslandırılacak 36 bin 500 sporcu için on-line satranç akademisinin öğrencilere hizmet vereceğini belirten Karaosmanoğlu," Bu yıla ait bir proje değil. Bundan sonraki yıllarda da devam ettireceğiz. 5-10 yıl sonra yeni bir nesil yetişecek.Özel okullarda bu proje dahilinde olacak " şeklinde konuştu.

1200 ÖĞRETMENE EĞİTİM VERİLECEK

Başkan Karaosmanoğlu "Proje kapsamında bütün ilköğretim birinci sınıf öğretmenlerimize de satranç eğitim kursu vereceğiz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi proje kapsamın da bu yıl 1200 öğretmene eğitim verecek. Spor Okulları'nda çocuklara satranç eğitimi veriyoruz. 6 bin 100 öğrenci satranç eğitimi alıyor. Bu projeyi her yıl devam ettireceğiz." dedi

PROTOKOL İMZALANDI

Konuşmaların ardından projeye ilişkin protokol, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Tülay, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü İspirli tarafından imzalandı. Protokol kapsamında 36 bin 500 satranç takımının yanı sıra satranç eğitim kitabı da verilecek.

36 Bin 500 öğrenciye satranç takımı Yorumları