Eğitim-Sen'den 4+4+4 tepkisi   Konuyu açan: Güncelajans   İlk Mesaj: 01-18-2013 (13:26)   Son Mesaj: 01-18-2013 (13:26)    Cevap: 0    Gösterim: 334  

01-18-2013

Eğitim-Sen'den 4+4+4 tepkisi

Eğitim-Sen Samsun Şubesi, 4+4+4 kademeli eğitim sisteminin hayata geçmesiyle norm fazlası olan öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

Eğitim-Sen Samsun Şubesi, 4+4+4 kademeli eğitim sisteminin hayata geçmesiyle norm fazlası olan öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. Eğitim-Sen üyeleri Süleymaniye Geçidi'nde eylem düzenledi. Eylemde, norm fazlası öğretmenlerin mağduriyetlerinin son verilmesini isteyen Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Metin Erol, "Hiçbir hazırlık ve alt yapı yatırımı yapılmadan hayata geçirilmeye çalışılan 4+4+4 kademeli eğitim dayatması, bir taraftan eğitimi tamamen piyasalaştırıp, toplumun geleceğini ipotek altına alırken, diğer taraftan on binlerce öğretmen norm fazlası durumuna düşürmüştür. 4+4+4 düzenlemesi daha uygulanmaya başlanmadan 30 bini sınıf öğretmeni olmak üzere 70 bine yakın öğretmenin norm fazlası durumuna düşürülmesi eğitimde yaşanan ve halen devam eden kaosun ilk habercisi olmuştur" dedi.

Kaynak: İHA

Eğitim-Sen'den 4+4+4 tepkisi Yorumları