Bakan velilere müjdeyi verdi yöneticiler isyan etti   Konuyu açan: Dostane   Ä°lk Mesaj: 12-21-2012 (12:27)   Son Mesaj: 12-21-2012 (12:27)    Cevap: 0    Gösterim: 350  

12-21-2012

Bakan velilere müjdeyi verdi yöneticiler isyan etti

Kayıt döneminde istenen bağış olayını bazı okullar iyice abarttı; velileri düzenli aidata bağladı. MEB 'velilerden bağış alınmayacak' dedi okul yöneticileri isyan etti.

Kayıt döneminde istenen bağış olayını bazı okullar iyice abarttı; velileri düzenli aidata baÄŸladı. MEB 'velilerden bağış alınmayacak' dedi okul yöneticileri isyan etti. Okulların açılma döneminde istenen bağışaidatların artık düzenli olarak velilerden her ay zorunlu alındığı yolunda ÅŸikayetlerin artması üzerine harekete geçen Milli EÄŸitim Bakanı Ömer Dinçer, Ä°l Milli EÄŸitim Müdürlükleri'ne verdiÄŸi talimatla 'velilerden bağış alınmayacak' dedi.Â*Talimatta, okulların her türlü onarım, personel ve cari giderlerinin Ä°lköğretim ve EÄŸitim Kanunu hükümleri kapsamında merkezi bütçe ile il özel idareleri bütçelerinden ayrılan ödeneklerle karşılandığı vurgulandı.

OKUL YÖNETİCİLERİ İSYANDA

Okul yöneticileri Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in sözlerine tepki gösterirken, 'gecikme' bahanesine sığındı. Bakanlığın gönderdiği aylık ödemelerin geciktiğini söyleyen yöneticiler, bu parayla faturaları karşıladıklarını kaydetti. Yöneticiler, "Okul aile birliğinin desteği olmazsa, elektrik- su kesilir, kalorifer yanmaz" diye sitem etti.

Velilerden artık para talep edilmeyecek Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü, yayınladığı genelgeyle velilerden herhangi bir ad altında aidat, bağış gibi para talep edilmemesini ve emirlere aykırı hareket edenler hakkında gerekli işlemin yapılmasını istedi.

Bakan velilere müjdeyi verdi yöneticiler isyan etti Yorumları