Çanakkale'de 4+4+4 tepkisi   Konuyu açan: Güncelajans   İlk Mesaj: 10-10-2012 (04:10)   Son Mesaj: 10-10-2012 (04:10)    Cevap: 0    Gösterim: 347  

10-10-2012

Çanakkale'de 4+4+4 tepkisi

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Eğitim-Sen Temsilciliği, 4+4+4 eğitim sistemini eleştirdi.

Çanakkale'nin Biga ilçesinde, Eğitim-Sen Temsilciliği, 4+4+4 eğitim sistemini eleştirdi. Eğitim-Sen Biga Temsilci Emin Ali Mollaoğlu, Öğretmen Evi'nde yaptığı toplantıda yeni eğitim sistemini eleştirdi. Mollaoğlu, "Dünyada benzeri ve hiçbir bilimselliği olmayan 4+4+4 eğitim öğretim uygulamasıyla ülkenin her yanından sıkıntılar katlanarak devam etmektedir. Binlerce öğretmen, yüz binlerce öğrenci ve tüm Türkiye halkı mağdur edilmektedir. Halen onlarca sınıf öğretmeni norm fazlası sıkıntısıyla yaşamaktadır. AK Parti, egemen güçlerin direktifleriyle ülkeyi savaşa sokmaktan çekinmemektedir. Eğitim-Sen olarak komşu ülkeler dahil her türlü emperyalist savaşa karşı olduğumuzu bildiriyoruz. Öğretmene şiddet ilçemizde de karşılık bularak bir öğretmenimiz öğrencisi tarafından darp edilmiş, buna gerek okul idaresi, gerekse İlçe Milli Eğitim sessiz kalmış, hatta olayı ört bas etmeye çalışmıştır. Eğitim-Sen olarak bu ve buna benzeri konuların takipçisi olduğumuzu belirterek bilimsel, laik ve demokratik bir eğitim sisteminin savunuculuğunu yapmaya devam edeceğiz" dedi.

Kaynak: İHA

Çanakkale'de 4+4+4 tepkisi Yorumları