İlköğretim'de çizgi filmle İngilizce eğitimi   Konuyu açan: Tavanarasi   İlk Mesaj: 10-10-2012 (04:06)   Son Mesaj: 10-10-2012 (04:06)    Cevap: 0    Gösterim: 337  

10-10-2012

İlköğretim'de çizgi filmle İngilizce eğitimi

İlköğretim İngilizce dersleri için gramer ağırlıklı eğitim yerine konuşmaya ağırlık verecek yeni bir müfredat hazırlanıyor.

İlköğretim İngilizce dersleri için gramer ağırlıklı eğitim yerine konuşmaya ağırlık verecek yeni bir müfredat hazırlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı ile eğitim alanında işbirliğine yönelik bir protokol imzalayan TÜBİTAK, İngilizce eğitimi üzerine kapsamlı bir çalışma yapıyor. Kurum tarafından İngilizce dersleri için tamamen yeni bir sistem geliştiriliyor. Bu bağlamda İlköğretim İngilizce dersleri için gramer ağırlıklı eğitim yerine konuşmaya ağırlık verecek yeni bir müfredat hazırlanıyor. Çalışma kapsamında ilgi gören çizgi filmlerin İngilizce'ye çevrilmesi de planlanıyor.

Böylelikle gramere dayalı öğretim tarihe karışıyor. Yerine daha güncel konularla yabancı dil eğitimi işlevli bir hale geliyor.

İlköğretim'de çizgi filmle İngilizce eğitimi Yorumları