At Arabalı Eğitim   Konuyu açan: Saatte1   İlk Mesaj: 03-09-2012 (19:53)   Son Mesaj: 03-09-2012 (19:53)    Cevap: 0    Gösterim: 471  

03-09-2012

At Arabalı Eğitim

At Arabalı Eğitim
    At Arabalı Eğitim

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde okulları yıkılma kararı alan ilköğretim öğrencileri taşımalı eğitim yapmak zorunda kaldı. Araç bulamayan bazı öğrenciler ise okullarına at arabası ile gidiyor.

Adnan Çelik'in haberi

Şanlıurfa Suruç İlçesi'nin Yönlü Köyü"nde bulunan ilköğretim kullanılmaz hale gelince Milli eğitim tarafından yıkım kararı alındı. Duvarlarında derin çatlaklar oluşan ve yıkım kararı alınan okulun sıraları ve bazı eşyaları Suruç ilçesinde ki çeşitli okullara gönderildi. Yönlü İlköğretim okulunun yaklaşık 50 öğrencisi de Suruç"ta bazı okullara gönderildi.

ARAÇ BULAMAYINCA
    Suruç"ta ki okullar giden Yönlü köyü İlköğretim Okulu öğrencileri ise okullarının boşaltılmasının ardından taşımalı eğitim sistemine geçen öğrenciler üç kilometrelik yolu servislerle gidip gelmek zorunda kaldı. Okula gidiş geliş esnasında araç bulamayan bazı öğrenciler ise at arabası ile okul yolunu tuttu. At arabasının üzerinde eğitimlerine ara vermemek için yolculuk yapan öğrenciler ilginç görüntüler yaşanmasına neden oldu. sanliurfa.com

At Arabalı Eğitim Yorumları