SBS başvurlar bugün başladı   Konuyu açan: Güncelajans   İlk Mesaj: 03-05-2012 (12:52)   Son Mesaj: 03-05-2012 (12:52)    Cevap: 0    Gösterim: 376  

03-05-2012

SBS başvurlar bugün başladı

Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) başvurular bugün itibariyle başladı.

Adayların kılavuza "www.meb.gov.tr " ve "http://oges.meb.gov.tr " adreslerinden ulaşabileceklerleri açıklandı.

MEB'in sınav takvimine göre, SBS sınavı 9 Haziran Cumartesi günü yapılacak. Sınav için başvurular bugünden itibaren 23 Mart tarihine kadar yapılacak. Sınav giriş belgesinin internette yayımlanma tarihi 28 Mayıs, sınav sonuçlarının ilanıysa 12 Temmuz olacak.

İlköğretim 8. sınıf Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) da 9 Haziran Cumartesi günü yapılacak. İlköğretim 5, 6, 7. sınıflar ile ortaöğretim 9, 10 ve 11. sınıflar için düzenlenen PYBS ise 10 Haziran'da gerçekleştirilecek. SBS, PYBS ve Polis Koleji Sınavı ile ilgili tüm iş ve işlemler e-Okul sistemi üzerinden gerçekleştirilecek. Başvurular 12-23 Mart tarihleri arasında yapılacak. Sınav sonuçları 3 Ağustos'ta açıklanacak.

Öğrencilerin klavuzda belirtilen bankalara TC Kimlik Numarası'nı söyleyerek, 10 TL sınav ücretini yatırmaları başvuru için yeterli olacak.

SBS ücretini yatıran ve Polis Kolejine başvurmak isteyen adaylar da yine aynı tarihlerde Bakanlığın internet adreslerinde yer alan Polis Koleji Başvuru Kılavuzu'na göre yapılacak.

SBS başvurlar bugün başladı Yorumları