YÖK yürütme kuruluna Şişman seçildi   Konuyu açan: Saatte1   İlk Mesaj: 03-01-2012 (18:51)   Son Mesaj: 03-01-2012 (18:51)    Cevap: 0    Gösterim: 405  

03-01-2012

YÖK yürütme kuruluna Şişman seçildi

YÖK Genel Kurulu toplantısında, Yürütme Kurulu üyeliğine Prof. Dr. Mehmet Şişman seçildi.

ÖK Genel Kurulu toplantısında, Yürütme Kurulu üyeliğine Prof. Dr. Mehmet Şişman seçildi.

Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya başkanlığında toplanan YÖK Genel Kurulu toplantısı sona erdi.

Toplantının ardından yapılan yazılı açıklamada, devlet üniversitelerinin 14 fakültesine dekan atamasının yapıldığı bildirildi.

Dekan ataması yapılan üniversiteler, fakülteleri ve dekan isimleri şöyle:

''Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Dr. Bilgihan Uzuner, Boğaziçi Üniversitesi İİBF Prof. Dr. Ayşe Gül Toker, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Bekir Yaşar, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Prof. Dr. Bülent Sivri, Kırıkkale Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Prof. Dr. Yurdagül Erdem, Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. Nazım Hikmet Polat, Niğde Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. Murat Alp, Süleyman Demirel Üniversitesi İletişim Fakültesi Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, Trakya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Prof. Dr. Bülent Bek, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Prof. Dr. Mehmet Ruhi Köse, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Eğitim Fakültesi Prof. Dr. İsmail Çelik, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Prof. Dr. Recai Karahan, Yüzüncü Yıl Fakültesi İlahiyat Fakültesi Prof. Dr. Abdülbaki Güneş, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Prof. Dr. İsmail Sait Doğan.''

-Yürütme Kurulu üyeliğine seçim-

Açıklamada, 2 vakıf üniversitesinin mütevelli heyeti tarafından dekan adayı olarak YÖK'e önerilen adayla ilgili olarak olumlu görüş bildirilmesine karar verildiği bildirildi.

İzmir Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne Prof. Dr. Eyüp Hazan, Maltepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne Prof. Dr. Yusuf Aksar dekan olarak belirlendi.

Toplantıda, ayrıca Yükseköğretim Yürütme Kurul üyeliğine Prof. Dr. Mehmet Şişman'ın da seçildiği bildirildi.

YÖK, 15 Mart 2012 tarihinde toplanacak.

YÖK yürütme kuruluna Şişman seçildi Yorumları