sizce bunu neden secmıslerdır...

ıstanbulumuzun yenı otobuslerını görunce cok sasırmadım degıl,, zaten bırcok ısaretlerle kımlerın kımlere nasıl ve neden usaklık yaptıklarını ,para ıcın nelerın feda edıldıgını,az cok ögrenebılıyoruz Rabbım ızın sayesıyınde sımdı ....gelelım durağımıza ...

1. Alt 06-01-2011, 23:56 #1
    gnothi seauton Mesajlar: 25
    ıstanbulumuzun yenı otobuslerını görunce cok sasırmadım degıl,,

zaten bırcok ısaretlerle kımlerın kımlere nasıl ve neden usaklık yaptıklarını ,para ıcın nelerın feda edıldıgını,az cok ögrenebılıyoruz Rabbım ızın sayesıyınde

sımdı ....gelelım durağımıza

yenı otobuslerın rengı

erguvan

ayrıca bırde damalı yuzey var erguvan rengın uzerınde...((((bunları arastırdgınızda bunların neyı temsıl ettıgını cok rahatlıkla kavrayabılırsınız)))

bunlar bılenler ıcın bakdıgında acaba detırtır...ancak bırcok olguyu bırlestırınce derlerkı bunlar ve bunlara hızmet edenler aynı dusuncedekı ınsanlar...

pekı kım bu ınsanlar....lıons kulublerı ,mason locaları...

pekı kozkoca ıstanbul beledıyesı baskanı bunları bılmıyor mu...hadı bılmıyorda danısmanları da mı bılmıyor...

sımdı dıyeceksınız kı bu renklerı ıstanbul halkı sectı.....ınanıyormusunuz...
    ben ınanmıyorum...

2. Alt 06-02-2011, 01:11 #2
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Ben bu rengin tam mahiyetini anlayamadim. Her renk birseyleri animsatir ya da birilerine ait gözükebilir

3. Alt 06-02-2011, 07:04 #3
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Ben bu rengin tam mahiyetini anlayamadim. Her renk birseyleri animsatir ya da birilerine ait gözükebilir

evet efendım renkler degısık konularda bırcok seyı sımgeler....

rengın yanında kullnılan bırcok sekılde o renk ıle bırlıkde bırcok kısıyı huylandırır...damalı yuzey....

erguvan rengi mason localarında ust derecelerdekı kısılerın toren esnasında kullnadıkları bır ust atkıya benzeyen gıyısının rengıdır...

erguvan rengı ıle damalı yuzey .....

damalı yuzey ıse bır cok onemlı mason localarının zemınınde bulunur...ve bılenler ıcın bırcok sımgesı ve anlatımı vardır...

bırde su an kullnadıgımız otobuslerde on-yan kısımlarda '''lions classic''' yazar

erguvan rengı
    damalı yuzey
    lions classic...

simdi bunlar tesadufmudur...

benım dunyamda teaduflere yer yokdur...Mumin uyanık olmalı ve sorgulamalıdır...

selametle

4. Alt 06-02-2011, 13:33 #4
    candanag Mesajlar: 302
    otobüs seçiminde oy veren bir kişi olarak aklımın ucuna bile gelmedi bu düşünce... merak etmeyin %99,9'da düşünemedi sizin düşündüğünüzü. mantıklı bir çıkarım olsaydı bu farklı düşünce tarzınız birileri daha farkederdi ve yankı bulurdu diye düşünüyorum. en azından bu düşünceniz doğrultusunda ilgili loca vs. lerin nasıl bir çıkarının olabileceğini mantıklı bir şekilde izah eder ya da paralel örnekler sunabilirseniz daha anlamlı olabilir. yoksa ayrıntının ayrıntısından çok farklı çeşitlemelerle farklı görüşler ortaya konabilir de... önemli olan neden-sonuç ilişkisini akla yakın şekilde izah edebilmekten geçiyor.

son olarak sizin gibi düşünenlerin sayısı bu otobüsleri kullananlar içerisinde minimum düzeyde olacağı -sadece ulaşım, konfor vs. açısından yaklaşacakları için- İstanbulluların ve çoğu insanımızın bu konuyla ilgili bir sıkıntı duymayacaklarını düşünüyorum. Söylediklerinizin aksini iddia etmekle birlikte diyelimki ben yanılıyorum ve sizin dediğiniz gibi faklı güçler bu konuya el atmış, uğraşmışlar etmişler, vatandaşların yine umrunda olmaz. yeter ki somut-açık bir çıkar ilişkisi ortaya dökülmemiş olsun. bu ilişkiyi ortaya çıkaracak kuvvetli delilleriniz varsa buyrun sunun forumda orda burda. yoksa günlerce benzetmelerle, usdışı çıkarımlarla bir yere varamayız.

Konu candanag tarafından (06-02-2011 Saat 13:39 ) değiştirilmiştir.
  5. Alt 06-02-2011, 21:22 #5
    candanag´isimli üyeden Alıntı
    otobüs seçiminde oy veren bir kişi olarak aklımın ucuna bile gelmedi bu düşünce... merak etmeyin %99,9'da düşünemedi sizin düşündüğünüzü. mantıklı bir çıkarım olsaydı bu farklı düşünce tarzınız birileri daha farkederdi ve yankı bulurdu diye düşünüyorum. en azından bu düşünceniz doğrultusunda ilgili loca vs. lerin nasıl bir çıkarının olabileceğini mantıklı bir şekilde izah eder ya da paralel örnekler sunabilirseniz daha anlamlı olabilir. yoksa ayrıntının ayrıntısından çok farklı çeşitlemelerle farklı görüşler ortaya konabilir de... önemli olan neden-sonuç ilişkisini akla yakın şekilde izah edebilmekten geçiyor.

son olarak sizin gibi düşünenlerin sayısı bu otobüsleri kullananlar içerisinde minimum düzeyde olacağı -sadece ulaşım, konfor vs. açısından yaklaşacakları için- İstanbulluların ve çoğu insanımızın bu konuyla ilgili bir sıkıntı duymayacaklarını düşünüyorum. Söylediklerinizin aksini iddia etmekle birlikte diyelimki ben yanılıyorum ve sizin dediğiniz gibi faklı güçler bu konuya el atmış, uğraşmışlar etmişler, vatandaşların yine umrunda olmaz. yeter ki somut-açık bir çıkar ilişkisi ortaya dökülmemiş olsun. bu ilişkiyi ortaya çıkaracak kuvvetli delilleriniz varsa buyrun sunun forumda orda burda. yoksa günlerce benzetmelerle, usdışı çıkarımlarla bir yere varamayız.

evet efendım otobusu planlayan bu sembollerı kullanların amaclarını suan ıtıbaren hıcbır sekılde kanıtlayamayız...ancak zaman kanıtlar...uyanık olursak...

simdi bu semboller masonlugu temsıl eden dedık...pekı masonluk dedıgımız olgu neyı nasıl yonetır...ınsanlıgı ne sekılde yonlendırmeye calısır...aracları nelerdır..

unutmayın otobusler bırer sımgedır...neyı ıfa ettgı onemlıdır...

masonluk meteryalızım ı kullanarak ınsanları kole yapar dunyaevı zevkler ve ugraslar ıcıne hapseder ve ınsanları gercek yasamı sorgulamalarını engellemeye calısır..bu gercegı ortme saklama yahut soyle dıyebılırz,deccalıyet evet kesınlıkle bu kelımedır...deccalıyet...(gercegı örten örtmeye calısan)))
    bunu ıcın herseyı kullnır aklınıza ne gelıyorsa kapatalıst sıstem ıcınde ...
    sordgunuz soru ıle ılgılı localar ne gıbı kazanc saglar bu kazncı meteryalızım ıle ılıskılendırın ve toplumsal-toplu olarak ulaşımın ınsanı nasıl etkıledıgının nasıl bır etkı bıraktıgının bır arastırmasını yapın efendım..yqahut bızlerııın bılmedıgı!!!!((%99.9 luk kesımın )ınsan yonetme sanatları ıcınde....
    bu sorununuzun cevabı olacakdır inşaallah oynanan oyunun farkına varbılırsınız...

oynanan oyunu görmeyenler ıcın hıcbırsey dıyemem ,kım kıme neden hizmet eder..amacları nedır ınsanları nasıl etkıler benı ılgılendıren konular bunlardır...

ayrıntının ayrıntısı dıye bırsey yok reaalıte var ortada

kanıt olarak bu sımgeler yeter...

masonlukda kullnılan sımgeler
    otobusdekı sımgeler aynı ıse bu bır realıtedır....

bizlerin ınancında tesaduf dıye bır olgu yokdur....bız belkıde bu yuzden bırcok kısden ffarklı seylerı görebılıyorzuzdur...hersey bırbırı ıle baglantılıdır..kotulukle ugrasanlar ın ortak bır amacı vardır ve seytanıyete hızmet ederler...bunlar herzaman yuzyıllar boyunca sımgelerle guclerını gösterırler...

anlamını kavramak -görmek kısıye göre degısır ...bır elmayı kımısı elma olarak görur-kımısı yıyecek olarak gorur..kımısıde sahıp oldugu gercegı..

ancak elma elmadır...meteryalızım ıcınde..

unutmayın
    meteryalıst dunya ıcıne hapsolmus bır topluluga gunu geldıgınde herseyı yaptırabılırsınız ...

% 99.9 bır grub dusunseydı de ben dusunememıs olmayı dılerdım...belkı o zaman oynanan oyunlar engellenebılırdı...

selametle..

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.