türkiyenin lideri kim olsun istersiniz??

OĞUZHAN KARDEŞİME; değerli kardeşim yapmış olduğun yorumda çok haklısın. AKP 2002 seçimlerinde büyük bir başarı göstererek tek başına iktidar oldu. halkımızın AKP ye teveccüh göstermesinin bir kaç sebebi vardı:1-AKP yi ...

?

türkiyenin lideri kim olsunn ??

1. Alt 01-02-2009, 21:37 #21
    gazetecisalih Mesajlar: 4
    OĞUZHAN KARDEŞİME; değerli kardeşim yapmış olduğun yorumda çok haklısın. AKP 2002 seçimlerinde büyük bir başarı göstererek tek başına iktidar oldu. halkımızın AKP ye teveccüh göstermesinin bir kaç sebebi vardı:1-AKP yi kuranlar 96-97 REFAHYOL iktidarında kimi bakan, kimi milletvekili idi.Orada göstermiş oldukları başarıdan dolayı. 2- R.Tayyip erdoğanın istanbul b.b. başkanlığı döneminde istanbula yapmış olduğu efsane hizmetlerden dolayı(başarı kişi başarısı değil teşkilat başarısıdır,inancın ve samimiyetin başarısıdır). 3-ANASOL-M Hükümetinin beceriksiz ve başarısız bir yönetim sergilemesi ve2001 krizi sebebiyle. 4-toplumda yaygın olan GENÇ OLSUN,YAKIŞIKLI OLSUN,... BAŞKALARININ KARŞISINDA BACAK BACAK ÜSTÜNE ATSIN, ONA BİR LAF EDENE O BEŞ LAF ETSİN gibi inanışlar. işte bu sebepler üst üste konularak AKP iktidar oldu.Toplum olarak sevindik. çünkü zahiren referansları mükemmeldi. başbakanımız bizden 3 yıl bi şey beklemeyin dedi. üç sene sonunda IMF ile yollarını ayıracakalarını ve kendi ekonomik proğramımızı uygulayacaklarını ifade etti. 3 sene geçti. bırakın kendi proğramımızı IMF ile 3 yıllık yeni anlaşma yapıldı. SONUÇ: üreten toplumdan tüketen topluma geçiş süreci hızlandı... bu gün filistinde yaşanan katliamlar bizi derinden üzüyor değilmi? peki bu sürece nasıl gelindi. ekonomik sıkıntılara çare olur düşüncesiyle yabancılara topraklarını satmaya başladılar. kuranı kerimde yahudilerin şer bir millet olduğunu bildiren ayetlerin olduğunu bilmeyenimiz yoktur. işte şer olan bu millet girdikleri toprakları aslii sahiplerine dar ettiler.SONUÇ: işte gazze... fazla söze ne gerek... bu gün ülkemizde çıkarılan yabancılara toprak satışı yasasıyla özellikle GAP çevresinde binlerce hektar araziler israil ve diğer ülkelere satılmıştır. size iki soru??? 1- AB uyum yasası müktesebatında GAP ve çevresinin idaresi uluslararası bir konsersisyuma devredilecektir ısrarının asıl sebebi nedir? 2- Başbakanımızın yaklaşık 2 ay önce: GAP için 150 milyon dolarlık yatırım atağı gerçekleştireceğiz dedi. bu yatırım kime hizmet edecek?? tek başına anayasayı değiştirecek milletvekili sayısına sahip AKP beş seneyi tüketti. 2007 seçimleri geldi çattı. halkın huzuruna hangi söylemle çıkacaklardı. AKP YE oy verip, imam hatip lerin önündeki engellerin kaldırılmasını isteyen, kuran kurslarını önündeki engellerin kaldırılmasını isteyen, katsayı adaletsizliğinin giderilmesini isteyen, seçim meydanlarında "BAŞÖRTÜSÜ NAMUSUMUZDUR SONUNA KADAR GİDECEĞİZ (B.ARINÇ).diyenler. Başörtülü olduğu için üniversite önlerinde coplanan mağdur ve mazlum; çağımızın sümeyyelerine ne cevap vereceklerdi.çünkü bu beklentilerin hiç birine cevap ver(e)mediler.(şimdi diyeceksinki Türkiyedeki bürokrasiden haberin yokmu? engellemeleri görmüyornusun? el-cevap: Yiğit mindere çıkışından belli olur. hatırlarsanız başbakanımızın başbakan olduğu ilk günlerde şöyle bir cümle sarfetmişti. "BİZ ORTAMI GEREN TARAF OLMAYACAĞIZ" işte bütün başarısızlık bu cümlede saklı. sen pehlivan isen mindere galip gelmek için çıkacaksın. sen rakibine ben tuş olmayı düşünüyorum dersen rakip seni evirir çevirir ve tuş eder.) bir plan yapılması lazımdı ve plan yapıldı ABDULLAH GÜL'ü cumhurbaşkanı seçtirmediler. neden çünkü hanımı başörtülü. CHP bastı yaygarayı olurdu olmazdı... millet narkozu yedi. kimse AKP nin 5 yılda yaptığını, yapamadığını sorgulayamadı. hatta aklına bile gelmedi/ getiremedi. böylece millet 2007 seçimlerinde AKP nin icraatlarına değil cumhurbaşkanına (abdullah gülün mağduriyetine oy verdi) bilmem anlatabildimmi. bizde asla çekememezlik olmaz bizler cennet vatanımızın hayrına çalışana maddi manevi destek verir, aleyhine çalışanada gerekli ikaz ve uyarılarımızı iletiriz. bizler bildiklerimizle hesaba çekileceğini bilenlerdeniz. son cümlen gerçekten açıklamaya değer. kişinin hidayeti kararırsa hakka hizmet ettiğini sanır ama batıla hizmet eder farkında olmaz(hidayet kararması)
    feraseti kararırsa doğru ile yanlışı bir birinden ayıramaz
    ve böylelikle bu çıkmazlardan kurtulmak için de dirayet gösteremez.dirayet inandığın davada inadına devam etmektir. ALLAHA EMANET OLUN

mhmt bunu beğendi.
  2. Alt 01-02-2009, 21:52 #22
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    Dünyada islama hizmet edecek devletler bekliyoruz ama millet degil. Devlet ne ise millet de o olur gibi degeri su zamanda yitirilmis bir düsünceye sahibiz. Eger öyleyse Filistine hangi islam devleti yardim ediyor acaba. Hangisi ordularini israilin üstüne saliyor. Hangi devlet kosuyor. Kosan varsa o yine millet. Devletten önemli olan millettir bu düsünceyi anlamak lazim. Millet olmazsa devlet olmaz. Devletsiz yasayan milletler vardir ama degil mi? Ufak bir aractir devlet insan hayati icin. Bunu allayip budaklandirmaya KILCIK ayiklamaya neden benzetiyoruz ki?. Yok diyorum böyle olmaz sadece olan lafta kalir havada kalir. Yine evli evine köylü köyüne olur. Ilk seceneginiz i eliyorum. Refah partisinden oldugu icin dediniz ki, milli görüs grubu akp yi hic sevmez o halde oylarinida akp ye vermezler degil mi?

Eger sol hükümetindende bu kadar türkcülügü savunan, basörtüyü savunan bir parti gani gani oy aliyorsa chp nin isi ne? Yani o da alakasiz oldu. Bu millet su anda akp den baskasina güvenemiyor. Bundan 20 yil önce cok mu ilerideydik ya da ürettik. Ha izin verilmedi denebilir demekki izin verilecek kadar hak etmemisiz degil mi? yok öyle degil diyorsaniz tüm dediklerim yanlis derseniz Allah in adaletinden mahrum kalmisiz sanirim milletce lanetlenmisiz derim ki bilim-kurgu filminde degiliz.

Su anda Dünyada Israilden baska savas yanlisi gözüken devlet var mi? Herkes baris icin kosturuyor ha benim söylediklerim ne olacak yasamim ne olacak. Aglamalarim heran son bulabilecek. Icraat gerekiyor icraat..... Kimsenin göremedigi bu gizli icraatler artik gözükür olsun degil mi? Cok icraat yapiyoruz da(?) sanirim gizliyoruz bunlari ....

sevilay sevil bunu beğendi.
  3. Alt 01-26-2010, 01:00 #23
    mus'ab Mesajlar: 331
    Gazetecisalih kardeşim

Müslüman yalan söylemez. Müslüman iftira etmez. Müslüman dosdoğru olur.

1-tarım ürünlerine kota, ANASOL M hükümeti zamanında kondu.
    2-GAP’ın etrafında yahudiye toprak satılıyor yaygarası rahmetli özal zamanında başladı ve hala devam ediyor. AK parti zamanında satılmış birtane örnek tapu bu sitede yayınlarmısınız lütfen.
    3-BOP Projesinden bahsediyorsunuz çamur attığınız kişi Türkiye cumhuriyeti kurulalı beri İsrail yahudisine karşı bu kadar açık ve cesur ifadelerle Erbakan da dahil hiçbir başbakan olmadı Tayyip Erdoğan sayesinde israile kafa tutulacağını öğrendi Türkiye (ama siz şimdi dersinizki bu bir danışıklı dövüş) bu konularda çok mahirsiniz de.
    4-kur’an kursları konusunda bir araştırma daha yapmanı tavsiye ederim sana (eger adın gibi gazeteciysen çokta zor olmaz)
    5-Türkiye cumhuriyeti kurulduğu günden beri Müslümanlara karşı devlet terörü devam etmiş 1950 den sonra daha sistemli bir şekilde uğraşmışlar. 1980 li yıllardan sonrada üniversitelerde devlet dairelerinde bu düşmanlık devam etmiş ama bir tarih varki zulüm o boyuta son otuz yılda hiç gelmemişti. Sene 1995-1996. Başbakan muhterem Erbakan hocamız İstanbul’un göbeğinde Çarşamba cemaati olarak bilinen yerde kadınların çarşafı, erkeklerin sarığı ve takkesi polisler tarafından çekilip alınarak ayaklar altında çiğnenmiştir. O tarihteki milli gazete ve vakit gazetelerini bir araştırın emi.
    6-Tam kırk yıl boyunca yani selamet, refah ve fazilet dönemlerinde göz bebeğiniz olan omuzlarınızda taşıdığınız yiğit insan en büyük mücahit Tayyip Erdoğan sizden ayrılıncaaa! Ermeni yaptınız Yahudi yaptınız hıristiyan yaptınız soysuz yaptınız insaf insaf insaf
    Bu iftirayı bırakın bir müslümana kafire bile iftira edilmez.
    7-Sizin hakaret ettiğiniz yada küçümsemeye çalıştığınız Bülent arınç bey daha üniversite öğrencisi iken türkiyede siyasi olarak kimsenin tanımadığı muhterem Erbakan hocamızın fotograf ve buroşürleriyle konyayı ev ev dolaşan ve ömrünü davasına adayan insanları tanımıyorsunuz daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim.
    8-Türkiye şartlarında yüzde 4-5-6-7-8-9-10 oy alırken bir dava vardı cihad eden mücahitler vardı liderleri profösör dr Necmettin ERBAKAN’dı oylar yüzde 15-16 -20 lere tırmandığında o cihad eden mücahitlerin kıçı koltuğa değince ne oldu biliyormusun kardeşim seçilen belediye başkanı ve meclis üyeleri, millet vekilleri, teşkilat başkanları mücahitlikten müteahhitliğe terfi ettiler. Sana onlarcasını örnek verebilirim millet vekillerinin İSKİ ve B şehir belediyesinde nasıl ihale kovaladıklarını, bir araştırsan bu yazdıkların hikaye kalır.
    9-Kardeş senin yaşın daha genç yazacak o kadar çok şey varki Müslümanlar zarar görmesin diye yazmıyorum benden ve benim gibilerden daha fazla milli görüşcü olma ömrümün en güzel tam 31 yılını bu davada geçirmiş, görevin nedir bilmiyorum ama bir çok teşkilatta birim başkanlıkları ve yıllarca gençlik başkanlığı yapmış. Fakat 2002 seçimlerinde benim olduğum bölgede dava kardeşlerini bir kenara iterek parayı veren CHP li ve MHPli insanlar meclis üyesi adayı yapılınca şikayetlerimizde il ve genel merkez tarafından dikkate alınmayınca artık dava değil particilik başladığını görüp ayrıldık bir çok kardeşimiz işte böyle küstürüldü.

10-ALEYHİNE KONUŞACAK Yahudi, müşrik, münafık, din düşmanlarını bitirdiniz de sıra akpartiyemi geldi Erbakan hocam başbakanken ona hakaret eden generali bilirmisin kimse gıkını çıkaramadı alenen hakaret etti. Aşağılık adama ne hocam nede millet vekillerinden tık çıkmadı.
    11-Ak partiyi yıkmak için Ergenekon tutuklusu adamın tv kanalına peş peşe çıkan saadet partilileri Allah’a havale ediyorum. Sakın bu cihattır savaşta hile caizdir edebiyatı yapmayın.
    12-saadet partisine oy vermeyen imansızdır. Yahudiye uşaktır. Cemaat ise sapık cemaattir. Tövbe etmesi gerekir. Vs saldırı ve iftiralardan vazgeçin ve kendinizi sorgulayın sizin tabirinizle kimin basireti kapalı kur’an ve sünnete göre bir düşün seni Allah’a emanet ediyorum.

alptraum bunu beğendi.
  4. Alt 01-26-2010, 22:13 #24
    Bediüzzaman26 Mesajlar: 183
    Ben kimseyi düşünmüyorum. Siyasete batmak ve siyaset konuşmaktan kaçınmak gerekir.

5. Alt 01-26-2010, 23:12 #25
    ...Kar Çiçekleri... Mesajlar: 2
    Ak gönüllere geçer Ak sözümüz...

mus'ab bunu beğendi.
  6. Alt 04-07-2010, 02:13 #26
    Ziyaretci
    skyface Mesajlar: n/a
    ismin Bediüzzaman ama işin gücün siyaset.. ya ismini degiştir ya da cismini!

7. Alt 07-08-2012, 21:25 #27
    fuhgu Mesajlar: 430
    ülkenin başındaki lider yeter bana kalırsa böyle iyi...

8. Alt 09-04-2012, 01:07 #28
    sevilay sevil Mesajlar: 247
    akp kapansın sehitlerimizin tabutuna bile bayrak asmayı yasakladı yine kapanmasın diyosan sen bilirsin ayısıgı

fuhgu ve _Bu Ya?murlar_ bunu beğendiler.
  9. Alt 10-28-2012, 21:58 #29
    yek352 Mesajlar: 16
    çok adaletli şefkatli ve merhametli birisi

10. Alt 10-29-2012, 02:20 #30
    _Bu Yağmurlar_ Mesajlar: 59
    Tkp :d ::d :d :d

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.