Vakit Gazetesi ve asker

Vakit Gazetesi ve asker Sebahattin ÖNKİBAR 27/11/2007 Önceki günkü Vakit Gazetesi. Sayfa: 14. Bulmacada üç asker resmi. Birinci resim Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’a, ikinci resim KKK Orgeneral İlker Başbuğ’a, ...

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen Metin mete

1. Alt 04-13-2008, 17:59 #1
    Metin mete Mesajlar: 547

Vakit Gazetesi ve asker

Sebahattin ÖNKİBAR

27/11/2007

Önceki günkü Vakit Gazetesi.

Sayfa: 14.

Bulmacada üç asker resmi.

Birinci resim Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt’a, ikinci resim KKK Orgeneral İlker Başbuğ’a, üçüncü resim de emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu’na ait.

Bulmacada sorular cevaplandığında asker fotoğraflarının altında çıkan cümle şu:

- “Siz kral değilsiniz!”

Diyeceksiniz ki bu o kadar önemli mi, muhatap almayın olsun bitsin!
    Önemli ve muhatap almak durumundayız, çünkü:

Bu gazetenin hedef gösteren özelliği Danıştay saldırısı ile sabit.
    Hayır bu iddia değil, saldırgan Alpaslan Aslan’ın ifadesi.

Türbanı engelleyenlerin fotoğraflarını Vakit’te gördüm ve oradan tanıyarak vurdum diyor.

Keza muhatap almak durumundayız çünkü bu gazete Başbakan Erdoğan nazarında da muteber mi muteber.

Abartıyor muyum?

Açın gazete arşivlerini bir bir inceleyin.

Başbakan Erdoğan’ın bu gazete mensuplarını özel uçağına kaç kez davet ettiğini görürsünüz?

Yeniçağ ve Cumhuriyet gibi gazeteler hiç çağrılmaz, Milliyet gibileri de nadir olarak çağrılırken (çağrılan da ya Hasan Cemal ya da Taha Akyol’dur) Vakit Gazetesi defalarca baş tacı edilmiş.

Dolayısı ile Vakit Gazetesini görmezden gelemezsiniz.

Gelelim misyonu ve yayınlarına?

Ben Vakit’i kimilerinin bilinçaltında var olanı, takıye yapmaksızın dışa vuran yayın olarak tanımlıyorum.

Eğer öyle olmasaydı sürekli olarak devletin bir güzide kurumunu (TSK’yı) hedef alan Vakit, gerekli yerlerden bir kez olsun ihtar edilir ya da tavır takınılırdı.

Bir başka boyut, Vakit’in yeni dönemde yüklendiği görev ya da yeni misyonudur.

Bugün Vakit Gazetesi artık neo İslamın silahşoru görevindedir.

Bunu maddi olarak büyümek ve palazlanmak için mi yapıyor, bilinmez ama Vakit’in emperyalizme hizmet ettiği artık yayınları ile sabittir.

Siz ABD ve anti semitizmden (Yahudi düşmanlığı) beslenerek doğan ve büyüyen bir gazetenin bugün onlarla dolaylı bir işbirliğine girmesini başka nasıl yorumlayabilirsiniz?

Vakit Gazetesi artık zerre tartışma götürmeksizin ABD ve İsrail ile yoldaş ve idealdaş bir görüntüdedir.

Öyle, çünkü Vakit Gazetesi, ABD ve İsrail’in Türkiye’deki yoldaşlarının muteber gördüğü, kucakladığı, sahiplendiği bir yapıdır.

Düşünüyorum da TSK’ya takındıkları tavır ve tutumları da yoksa emperyalizmin kendilerine verdiği bir görev midir?

Vakit Gazetesi acaba bir psikolojik harekatı mı icra ediyor?

Değilse....

İnsaf ile iz’an ile söyleyin nedir bu kin, bu nefret ve bu düşmanlık?

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/a_...hp?hityaz=1563

2. Alt 04-13-2008, 18:25 #2
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    Sabahattin Önkibar.

son sorunuzu ben size sorayım. nedir bu kin?

iddialara bir bakalım çok alakasız. danıştay saldırısında ne hikmetse bi gün sonra tüm kartel gaeteleri Vakit'i hedef gösterdiler. 4 azılı kartel. bu bilinçli değil, vakitin ki hedef gösterme öyle mi?

ayrıyetten, danıştay saldırırısnı yapan zevat, kimin adamıymış da Vakitten etkilendim demiş. yuh diyorum. koca avukat demi gazeteden etkileniyor. hadi güldük. birde, danıştay görevlilerini tanımıyor muş? çok zor sanki. neyse..

vakit şudur:sert yazan, daha çok olaylara yönelik ama doğru yazan bi gazete.

uçmamak lazım, emperyalimin hizmetkarı felan diye..

alıntı;
    Bunu maddi olarak büyümek ve palazlanmak için mi yapıyor, bilinmez ama Vakit’in emperyalizme hizmet ettiği artık yayınları ile sabittir.
    hangi yayınlar ile

tayyip, sadece Vakit'çileri mi alır.? (ki doldurur hepsini. ama işe yaramaz ayrı konu)

neyse,

yaw sayın yorumcu, köşe yazarı, vs.. vakit benim öncelikli gazetem değil. ama bizim gazetemiz.

ben size soru soruyum?

asker kral mı dır?

not: metin abi yorumlarım yazaradır.

selametle..

3. Alt 04-14-2008, 06:38 #3
    Metin mete Mesajlar: 547
    mhmt´isimli üyeden Alıntı
    Sabahattin Önkibar.

son sorunuzu ben size sorayım. nedir bu kin?

iddialara bir bakalım çok alakasız. danıştay saldırısında ne hikmetse bi gün sonra tüm kartel gaeteleri Vakit'i hedef gösterdiler. 4 azılı kartel. bu bilinçli değil, vakitin ki hedef gösterme öyle mi?

ayrıyetten, danıştay saldırırısnı yapan zevat, kimin adamıymış da Vakitten etkilendim demiş. yuh diyorum. koca avukat demi gazeteden etkileniyor. hadi güldük. birde, danıştay görevlilerini tanımıyor muş? çok zor sanki. neyse..

vakit şudur:sert yazan, daha çok olaylara yönelik ama doğru yazan bi gazete.

uçmamak lazım, emperyalimin hizmetkarı felan diye..

alıntı;
    hangi yayınlar ile

tayyip, sadece Vakit'çileri mi alır.? (ki doldurur hepsini. ama işe yaramaz ayrı konu)

neyse,

yaw sayın yorumcu, köşe yazarı, vs.. vakit benim öncelikli gazetem değil. ama bizim gazetemiz.

ben size soru soruyum?

asker kral mı dır?

not: metin abi yorumlarım yazaradır.

selametle..

Ben üzerime almam cünki yazi bana aid degil sadece düsündürücü buldum...

mhmt bunu beğendi.
  4. Alt 04-14-2008, 19:54 #4
    Ziyaretci
    sahaf622 Mesajlar: n/a
    sebahattin önkibar kendi abd ve yahudi taraftarlığını gizlemek için vakiti hedef gösteriyor olabilir mi?

kendisinin açmazlarını biz iyi biliriz.

vakit ile alakalı böyle bir yazı ancak yazdırılır yada kişisel hesaplarının hırsını böylemi çıkartıyor....

5. Alt 05-31-2008, 22:07 #5
    el_feta Mesajlar: 1.168
    esselamu aleyküm...ABD ve küresel emperyalizme karşı olmak bizi komünist yapmayacağı gibi bu ülkede kurulan dikta rejimine karşı olmakta bizi abd ile aynı safa sokmaz...doğru fikirlerle olsa olsa kaliteli tağuta başkaldıran bir müslüman eder...şeyh saidle,mehmed akifle aynı zihniyette olmak askere karşı olamksa evet öyleyiz(m)...şeriatı isteyince asker bana düşman olmuyor mu?...birileri statukoya yaslanarak beni korkutuyo diye ben fikirlerimden mi cayayım..neymiş efendim,bu milletin askeriydi de biz de düşmandık da falan da filan da deyip hamasi nutuklarla bizi ezmeye çalışmanın anlamı ne?...Müslümanız,vesselam...
    asker ahngi asker..sizi çanakkale de savaşanlara haydi yiğidim vur,hadi aslanım laik bir devlet kuracağız,haydi mustafa kemal aşkına deyin bakayım size de bir kurşun sıkmıyo mu???
    asker hangi asker??...
    selam ve dua ile...

6. Alt 07-19-2008, 23:27 #6
    HiLaLNuRu Mesajlar: 242
    Alıntı:
    Ben üzerime almam cünki yazi bana aid degil sadece düsündürücü buldum...

Ne yönde düşündürücü buldunuz kardeşim anlamıyorum yazıyı destekliyorsanız evet destekliyorum deyin veya da hayır inanmıyorum deyin.Bir kere Vakit gazetesinin ALNI AK bunca yıl hiçbir kere yalan haber yapmamış hep doğrunun yanında yer almıştır.Çoğu kez karalamaya çalıştılar ama beceremediler.Danıştay saldırısı da dikkat ederseniz yine BİZİM memleketimizdeki emekli paşaların kurduğu ERGENOKON örgütünün başının altından çıktı.Artık hiç bişey gizli kalmaz Allah doğrunun yardımcısıdır.Onları karalamaya çalışan ve ERGENEKON a hizmet eden kartel medyası gibi olmayalım.Selametle...

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.