Hamas...

Hamas nedir ne değildir? Bir kısımın yerdiği kadar zalim ve gaddar mıdır? Ya da yegane kurtarıcı mıdır? Hamas, özetle bu ümmetin gururudur. Fitneyi hiç cihada bulaştırmayan ve tekfiri içine asla ...

1. Alt 07-29-2009, 13:19 #1
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    Hamas nedir ne değildir?

Bir kısımın yerdiği kadar zalim ve gaddar mıdır?

Ya da yegane kurtarıcı mıdır?

Hamas, özetle bu ümmetin gururudur.

Fitneyi hiç cihada bulaştırmayan ve tekfiri içine asla kabul etmeyen yegane İslami cemaattir desek belki de abartı olmaz.

Bu yüzden Hamas sonuna kadar desteklenmelidir!
    alıntı

Eklenmiş Resmin önizlemesi

• Hamas...-hjpg
      h.jpg
      Boyut:
      31.2 KB (Kilobyte)
      Görüntüleme:
      691
    • Hamas...-pjpg
      p.jpg
      Boyut:
      21.2 KB (Kilobyte)
      Görüntüleme:
      662
    • Hamas...-ijpg
      ı.jpg
      Boyut:
      9.9 KB (Kilobyte)
      Görüntüleme:
      640
    • Hamas...-gjpg
      ğ.jpg
      Boyut:
      6.7 KB (Kilobyte)
      Görüntüleme:
      660
    Konu emirahmedyasin tarafından (07-29-2009 Saat 13:21 ) değiştirilmiştir.
  2. Alt 07-29-2009, 13:30 #2
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    Yegane kurtarici elbette olamaz Bu kurtariciyida acmak gerekir yani kimi kurtariyorlar lakin ben bu zamandaki cihad da en kuvvetli yol bilim, iletisim oldugu düsüncesindeyim

3. Alt 07-29-2009, 13:35 #3
    Bugün örtbas edilemeyecek bir gerçeklik varki oda Hamasın ümmetin şerefli mücahidlerini bir araya toplaması korkusuzca mü minleri savunmasıdır.Ama iyi savunuyor ama başarılı olamıyor bunlar elbet tartışmaya açık lakin bilim ve fen denilen nesneye sahip olan mü min izzetsiz insanlar acaba onlara ne kadar yardım ettiler bunuda düşünmek lazım orta doğuda yalnız bırkılmış bir hamasın elbette bu kadar ablukada ilerlemesi insanlarını okutması hayli zor.

4. Alt 07-29-2009, 13:44 #4
    alptraum Mesajlar: 38.105
    Blog Başlıkları: 28
    Tarihde cok hamas gercegi olmustur. Allah icin yapmak istediklerimizde eger basarili olamiyorsak ya da baskalari Allah icin mücadele ederken basarili olamiyorsa tüm bireyleri incelememiz gerekir. Kendimiz olmak üzere bir sefkat tokadimi diye bakilmalidir. ALLAH MUTLAK GALIBTIR VE BU DÜSÜNCEYLE BIZ ÜSTÜMÜZE DÜSENI LAYIKIYLA YAPTIGIMIZ müddetce bu süre belki on gün belki on yil belki yüzyil sürer.

5. Alt 07-29-2009, 13:54 #5
    Aslında ben şöylede düşünüyorum hani hatırladığım kadarı ile ayette "Allah zalimleri sizin ellerinizle cezalandırmayı murad eder" mealindeki ayetten yola çıktığımızda bunun bir başka ayağıda bu yolda bazıları dünya ağzıyla başarı denilen şeyleri görmeden sırf bu uğrda bu dünyaya veda edecekler.
    Yani başarılı görünmesede elbette iyi analiz etmek lazım ama illa herşeyimiz tamam neden başarılı olamıyoruz yine diyemeyiz. Çünkü bu bir yol bir direniş bir feda etme izzetlilerle izzetsizlerin ayrılması Allah cellenin taktiri.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.