Dua kardeşliğine ne dersiniz?

Rabbimiz;Hz.Musa?ya ?Ey Musa! Bana günah etmediğin, kötü söz söylemediğin bir ağızla dua et, sığın!? buyurduğunda, Hz. Musa; ?Benim öyle bir ağzım yok.? Dedi.. Rabbimiz de buyurdu ki; ?Öyle ise bize ...

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen kalbi kardelen

1. Alt 07-08-2009, 15:13 #1
    Ziyaretci
    abı-hayat Mesajlar: n/a
    Rabbimiz;Hz.Musa?ya ?Ey Musa! Bana günah etmediğin, kötü söz söylemediğin bir ağızla dua et, sığın!? buyurduğunda,
    Hz. Musa; ?Benim öyle bir ağzım yok.? Dedi..
    Rabbimiz de buyurdu ki; ?Öyle ise bize başkalarının ağzı ile dua et!? Çünkü sen, başkasının ağzıyla günah işlemediğin için o ağız senin için temizdir, günahsızdır. Öyle hareket et ki, başkalarının ağzı gece gündüz sana dua etsin. Sen, başka birinin ağzı ile kötü söz söylemediğin, günaha girmediğin için o başka birinin özür dileyen ve dua eden ağzı yok mu, işte o ağız senin için günah etmediğin ağızdır.? Buyurdu..Yine buna başka bir örnek verecek olursak;
    Peygamber Efendimiz(aleyhisselâm): ?Günah işlemediğiniz dillerle dua ediniz!? buyurmuştur. Ashab; ?Bize böyle diller lutfet ey ALLAH?ın Resûlü!? demişler.
    Peygamberimiz (aleyhisselâtu vesselâm) buyurmuş ki; ?Bazınız bazınıza dua etsin. Çünkü sen, onun diliyle kötü söz söylemedin; o da senin dilinle günaha girmedi.? Buyurmuştur.
    Hani hazreti Mevlana(k.s) diyor ya; ?eğer dua için temiz bir nefesin yoksa;temiz gönüllü dostlarından dua dile?? ,işte bu yüzden birbirimize gıyabımızda dua etmeye davet ediyoruz sizleri..

Bir müminin diğer din kardeşi hakkında gıyabında yani arkasından yaptığı duayı Hz.ALLAH kabul ediyor.Bir kul,bir mü?min kardeşine gıyabında dua ettiği zaman başucunda bu işe memur edilmiş melek o kardeşine dua ettikçe; ?Amin!? der. ?Sana da dua ettiğin gibi olsun!? diyor..

Bu ne güzel müjdedir!
    Bu güzel örneklerden sonra;

Sizi hiçbir duasında unutmayan,

Yaradana her el açtığında sizin isminizi de samimi olarak anan bi Dua Kardeşiniz olsun istemez misiniz???

Gelin sitemizden kendimize "Dua Kardeşi" edinelim.Katılmak isteyen herkes buraya mesaj atsın ve bir Dua Kardeşliği listesi oluşturalım.Liste tamamlandıktan sonra da o isimleri ikişer ikişer eşleştirelim.Her iki isim birbirini her duasında hatırlayan "Dua Kardeşi" olsun...

Ne Dersiniz?

eğer sizde dua krdedşiniz olsun istiyorsanız bu msj yanıt verin ve talep oranında eşleştirme yapılıp açıklanacak....

HADİ GÜNAHSIZ BİR AĞIZDAN DUAYA......

2. Alt 07-14-2009, 11:52 #2
    ayseakkaya Mesajlar: 4
    maşaallah, tebrik ederim kardeşim, çok güzel bir niyet, çok güzel bir hayır kapısı.... ben can-ı gönülden katılmak isterim.. duamız da olmasa ne kıymetimiz olurdu rabbimizin katında..

3. Alt 07-14-2009, 13:10 #3
    destan Mesajlar: 102
    çok tşk ederim böyle bir hayra vesile olduğunuz için ben de varım....

ve herke4s katılmalı ben ce.....bir dua kardeşimiz olsa kötümü olur?

4. Alt 07-15-2009, 21:42 #4
    kalbi kardelen Mesajlar: 130
    eğer sizde dua krdedşiniz olsun istiyorsanız bu msj yanıt verin ve talep oranında eşleştirme yapılıp açıklanacak....

HADİ GÜNAHSIZ BİR AĞIZDAN DUAYA......

gönlünüzün güzelliğinin şavkı gözlerimi aldı....Bu ne güzel bir yürek ,bu ne güzel bir düşünce,ne iyi etmişimde aranıza gelmişim.

Sizi böylesine bir,islam şuuruyla yetiştiren annenızın ,ellerinden öpüyorum.

Lütfunuzla ,benımde inşAllah bir dua kardeşim olsun.

Konu kipchak tarafından (07-15-2009 Saat 23:14 ) değiştirilmiştir. Sebep: yazı kodları düzenlendi
    destan bunu beğendi.