Dünya kırizine çare buldum

Alıntı:...

1. Alt 01-16-2009, 22:56 #1
    dincikominist Mesajlar: 22
    Alıntı:
    Delinin biri kuyuya bir tas atmis, 40 Akilli cikartamamis..

simdi dinci mi desem kominist mi? ikisi bir arada benim kardesim olamaz, bir yere kadar muhatabim olur... ama böyle bos abuk subuk, tarihinden bi haber malum medyanin yazilarini kopyala yapistir mantigi ile ancak kominist kalirsiniz.. ben yinede dua ediyorum koministlikten kurtulup salih dinci olmaniz icin
    biraz tarih okuyun, ama sadece koministlerin yazdiklarini degil...

kominizmin eksikliği din yani Allah görüyor derdi olmayışındandır
    dini islamın eksikliği yok ama
    dini işine geldiği gibi yorumlayanların yüzünden ne zekat ne vitre hakkınca toplanıp yakınndaki evi olmayan kirada duranlar varken

afrika gibi yerlere veya kendi cematlarının yurlarına kendi borularının öttürüldüğü yerlere veriliyor aktarılıyor çevrelerindeki fakirlerin hakkını
    sahabe kiramın yaptığı mahacur ve ensarın dünya malını paylaşdığı gibi paylaşılmadığı sürece

İslam müslümanları diğer dinler arasında şamar oğlanı gibi tokatlanıp itilip kakılıp rezillikden kurtulamaz çare dincikominizim partisi kurmakta varsa bir Allah dostu dünya menfaatı düşünmeyen kursun bu partiyi ALLAHRIZASI İÇİN

2. Alt 01-16-2009, 23:39 #2
    AnTiKa Mesajlar: 73
    hem dinci hem kominist???

kavram karmaşası!!!

3. Alt 01-17-2009, 12:45 #3
    dionysoz Mesajlar: 103
    bi film izlemiştim yıllar önce,adını unuttum şimdi.o aklıma geldi .herif yahudiydi.ama benimsediği inanç nazizimdi.tabi aileside yahudi.ailesinden falan nefret ediyo yahudi diye.ha bire yahudi karşıtı eylemler falan yapıyo.ama yahudi olduğu içinde için kendini kemiriyo.ta sonundada çözümü kendine bombalı saldırı yapmakta buluyo.kendini havaya uçuruyo. çok ironik dimi.

4. Alt 01-17-2009, 13:07 #4
    safinaz Mesajlar: 3.348
    dionysoz´isimli üyeden Alıntı
    bi film izlemiştim yıllar önce,adını unuttum şimdi.o aklıma geldi .herif yahudiydi.ama benimsediği inanç nazizimdi.tabi aileside yahudi.ailesinden falan nefret ediyo yahudi diye.ha bire yahudi karşıtı eylemler falan yapıyo.ama yahudi olduğu içinde için kendini kemiriyo.ta sonundada çözümü kendine bombalı saldırı yapmakta buluyo.kendini havaya uçuruyo. çok ironik dimi.

Yahudilik,hem din hem de millet olma özelliği taşıdığı için (kendilerinden kaynaklanan bir durum) din değiştirilebiliyor ama milliyet ya da ırk değiştirilemez.
    Siz hangisini değiştiremiyorsunuz ya da hangisine tepkilisiniz?
    Ortada değiştirilemeyecek bir durum da yok.

Kominizm çökmüşken İslam dini ise ideolojilerüstü bir yaşam ve düşünce sistemi getirmişken kominizmi ona ek olarak göstermek islam dinini geriye götürmek olur.

5. Alt 01-17-2009, 14:03 #5
    safinaz´isimli üyeden Alıntı
    Yahudilik,hem din hem de millet olma özelliği taşıdığı için (kendilerinden kaynaklanan bir durum) din değiştirilebiliyor ama milliyet ya da ırk değiştirilemez.
    Siz hangisini değiştiremiyorsunuz ya da hangisine tepkilisiniz?
    Ortada değiştirilemeyecek bir durum da yok.

Kominizm çökmüşken İslam dini ise ideolojilerüstü bir yaşam ve düşünce sistemi getirmişken kominizmi ona ek olarak göstermek islam dinini geriye götürmek olur.

iide ben yahudilik diye bi kelime kullanmadımki zaten.hem ben her hangi bi şeye tepkili falanda değilim yahu.yada bişeyi değiştirme cabasında değilim.böle komünizm ve din yanyana okuyunca aklıma geldi,izlediğim bi filmi aktardım.adam nazizmi benimsemiş ama ırkı yahudi.yahudi sever bi nazi olamayacağı ve adamında ırkını değiştiremeyeceğinden dolayı kendini (yani bi nazi olarak bi yahudiyi)imha etmesi söz konusu.bir nazi militanı olarak yahudi karşıtı son eylemi.
    yani adam tam bir hata.tıpkı dinci komünist kavramı gibi...

bu arada kominizm diye bişey yoktur.komünizm olmasın o.dinci kominist arkadaş daha baştan kaybetmiş bence )

Konu dionysoz tarafından (01-17-2009 Saat 16:48 ) değiştirilmiştir.
  6. Alt 01-17-2009, 16:27 #6
    dincikominist Mesajlar: 22
    dionysoz´isimli üyeden Alıntı

Okuyup düşünüp zahmetinde bulunmadığınız belli

sizinki şuna benziyor kadına dokunmamaya yemin etmiş raib nehirde boğulan kadını görünce günahmı diye düşündüğü gibi sizde dincikominizime takmışsınız

ve belliki tuzunuz da kuru galiba acı çekenlere açız diyenlere
    kalbinizini kulağınızı tıkamışsınız çığlıklara
    Allah cehennemde size kulağını tıkar artık

dini işine geldiği gibi yorumlayanların yüzünden ne zekat ne vitre hakkınca toplanıp yakınndaki evi olmayan kirada duranlar varken

afrika gibi yerlere veya kendi cematlarının yurlarına kendi borularının öttürüldüğü yerlere veriliyor aktarılıyor çevrelerindeki fakirlerin hakkını
    sahabe kiramın yaptığı mahacur ve ensarın dünya malını paylaşdığı gibi paylaşılmadığı sürece

İslam müslümanları diğer dinler arasında şamar oğlanı gibi tokatlanıp itilip kakılıp rezillikden kurtulamaz çare dincikominizim partisi kurmakta varsa bir Allah dostu dünya menfaatı düşünmeyen kursun bu partiyi ALLAHRIZASI İÇİN

7. Alt 02-02-2009, 22:32 #7
    dincikominist´isimli üyeden Alıntı
    Okuyup düşünüp zahmetinde bulunmadığınız belli

sizinki şuna benziyor kadına dokunmamaya yemin etmiş raib nehirde boğulan kadını görünce günahmı diye düşündüğü gibi sizde dincikominizime takmışsınız

ve belliki tuzunuz da kuru galiba acı çekenlere açız diyenlere
    kalbinizini kulağınızı tıkamışsınız çığlıklara
    Allah cehennemde size kulağını tıkar artık

ya ne diyorsun dostum sen eheh. neyse

bu arada şu bahsettiğim filmide buldum ben.kaç haftadır kafaya taktım buldum nihayet.the believer mış adı.belki merak edip izleyen olur.cidden ilginç güzel film he.
    The Believer (2001)

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.