Kemalizm Dininin Törenlerine Katılmamak, İmani Bir Sorumluluktur!

konuyu yeni gördüm okudum islamın gelişememesi insanların dinden uzaklaşması hep bu sebeplerden meydana geliyor aynı dini savunuyorsunuz ama hiç biriniz doğru bildiğinizden şaşmıyorsunuz peki bu konu nasıl açıklığa kavuşacak bence ...

1. Alt 01-23-2009, 00:22 #51
    altun Mesajlar: 885
    konuyu yeni gördüm okudum
    islamın gelişememesi insanların dinden uzaklaşması hep bu sebeplerden meydana geliyor
    aynı dini savunuyorsunuz ama hiç biriniz doğru bildiğinizden şaşmıyorsunuz
    peki bu konu nasıl açıklığa kavuşacak
    bence aynı dini savunan kardeşlerimiz birbirleriyle tartışacağına gayri müslimleri ikna etmeye çalışsalardı dinimiz bu gün bu halde olmazdı(bu arada merak ettim el feta askerlik yaptınmı)

2. Alt 01-23-2009, 09:41 #52
    el_feta Mesajlar: 1.168
    Sizinki konuya duygusal yaklaşmak... İslam'ın doğru anlaşılmasından herkesin doğru bildiğini ortaya koymasından daha doğru bişey olamaz...Küfr islamdışı olmak da pekiya dalalet?
    bir kişinin dalalette olması için,HAKK ile bağlantısı olması lazımdır...
    Askerliğe gelince..yapmadım...

selam ve dua ile...

3. Alt 01-23-2009, 11:05 #53
    herkesin doğru bildiğini ortaya koyması bencede doğru ama bi sonuca ulaşılması şartıyla
    hepinizde doğru bildiğinizi ortaya koymuşsunuz sonuç....
    ben duygusal yaklaşıyor olabilirim ama haklılık payı var söylediklerimde

4. Alt 01-23-2009, 20:37 #54
    kipchak Mesajlar: 1.658
    Blog Başlıkları: 506
    Alıntı:
    Cami bile yeri geldiğinde yıkılır...Mescid-i Dırar'ı hepiniz bilirsiniz..Eğer o cami ki Allah'ın evi deriz biz,başka şeylşer hizmet edecek zerre kapısı açılsa..Allah resulü'nün uygulamasını biliyorsunuz...
    yahu neden uyanmak/anlamak istemiyorsunuz... Hiç mi asker dinelemediniz,gelin sizi birkaç yere götüreyim,askeriyede dansöz oynatılan,koğuşların boy boy bulvar olduğu askeriye...
    Geçin bu iyi ve saf niyetlerinizi...Biz ne asrı saadetiz,ne de osmanlı...
    Neden bu topraklar için savaşan şehid oluyormuş ki,niye PKK lı da olmasın ki o zaman..Sistemin onlaar ettiği zulüm az mı..Bu topraklarda Kürtlerin tarihi türklerden çok daha eskidir oysa...Onların dillerini,kültürlerini yaşama hakkı yok mu?..o zaman onlarda ölünce şehid olur...hiç mi içinde Allah'a inanan yok,bu pkklıların(ABDULLAH ÖCALAN,Ankara Siyasal da iken NECİP FAZIL'IN sohbetlerine katılır ve 5 vakit namazlı biridir,iş sonra değişiyor ama,aklınızda olsun bu da.)..peki bu allah inancı taşıyan pkklılar neden şehid olmasın???

bakın,ne bu halkın ne bu toprakların düşmanıyım..siz düşmanınızı dahi bilmiyorsunuz...Kim ne adına savaşıyor..Ortada ZULÜM var mazlumluk var diyorum amenna,ama Şehidlik yok...Birileri bizim kanlarımız ve gözyaşlarımız,inançlarımız üzerinden kendilerine iktidar ve servet üretiyorlar..neden görmek istemiyosunuz..Devlet dediğiniz nedir???

Biz ne asrı saadetiz,ne de osmanlı... burası doğru ama osmanlı dönemindede ( ki o dönemi dar-ül islam olarak kabul edersek ) yeniçerilerin hamamdan kadın kaçırdıklarını, tefecilik yaptıklarını biliyoruz.. şimdi onlar böyle birşey yaptılar diye o ordudaki kimse şehid olmadımı yani? illaki askeriyenin içindede öyle insanlar vardır şimdi siz yarın askere gitseniz, ve vefat etseniz şehid değilmisiniz? peki şehid değilseniz ne uğruna kurşun sıktınız? ne uğruna canınızı siper ettiniz? ve verdiğimiz yüzlerce şehid ne uğruna öldüler! sadece askerliğin zorunlu yapılması gereken bi erkek vazifesi olarak gördüğü için giden birisi bu kadar kolay ve gönüllü canını feda edemez... bakınız tarihtede bir çok kez tekerrür etmiştir... paralı askerlerle kurulan ordular herzaman bozguna uğrar çünki inancı olmayan bir asker bir yerden sonra kendi canını, nefsini düşünür neyse konu fazla dağılmasın...

Alıntı:
    Neden bu topraklar için savaşan şehid oluyormuş ki,niye PKK lı da olmasın ki o zaman..

Şehit, İslam dininde Allah yolunda vefat etmiş bir müslümana verilen isim ve makamdır -her ne kadar günümüzde o anlamda kullanılmasada- sadece kendi değerleri uğrunda ölen kimseleri tanımlamak için kullanmak doğru değildir.bir kere önce şehit olmaları için müslüman olmaları gerekir değilmi? e hadi diyelim müslüman ( ki siz neden şehit olmasın diyorsunuz ) bir müslüman nasıl olurda köyleri basıp çocukları öldürür? savunmasız köylüleri öldürür? silah zoruyla köylerden ekmek ve yiyecek toplar? ve gene silah zoruyla dağa adam yani kendine yandaş çıkarır? kaçırılan kızlara neler yapıldığını anlatmıyorum bile varın orasınıda siz düşünün!

bunların hangisi müslüman sıfatı veya efendimizin koyduğu savaş etiğine uygun şeyler ?! ki savaştığı kim !? müslüman değilmi?

Alıntı:
    Sistemin onlaar ettiği zulüm az mı..Bu topraklarda Kürtlerin tarihi türklerden çok daha eskidir oysa...Onların dillerini,kültürlerini yaşama hakkı yok mu?..o zaman onlarda ölünce şehid olur

biz çok kültürlü bir devletiz içimizde kürdler,gürcüler,çerkezler vs. oldukça fazla ve bu herzaman bize karşı kullanıldı kısacası böl-parçala-yönet yani klasik bizans oyunu, benim zoruma giden amerika bize özgürlük getirecek saddamdan kurtulacağız diyen ıraklıların ( af buyurun ama ) amerikanın kucağına oturması ve sonrada pişman olmaları durumu gibi kürd kardeşlerimde biz sizin arkanızdayız, siz yüzyıllarıdır kültürünüzü yaşayamıyorsunuz vs gibi telkinlerle onları silahlı mücadeleye yönlendirmeleri hatta silahını mermisini vermeleri gibidir...kürdlerin asırlardır... görmezden gelinmesi yada görmezden gelinmeye çalışıyormuş gibi gösterilmeside bu sebeptendir...kültürlerini yaşamak istemeleri gayet normaldir ama bunu elde etmenin yolu silahlı mücadele değildir!!! bi hakkı elde etmek için başkasını hakkına girilmez!

Alıntı:
    .peki bu allah inancı taşıyan pkklılar neden şehid olmasın???

el insaf kurşun sıktığı ben değilmiyim? siz değilmisiniz? yan komşunuzun oğlu veya amcanızın oğlu değil mi? bizlerin askerlik yapma gayesi ''devlet emretti git vur'' mantığı değildir hepsi vatanı, milleti bayrağı için savaşırlar ki efendimiz:
    ‘’Allah rızası için bir gün nöbet beklemek, dünya ve dünyadakilerden hayırlıdır. Sizden birisinin kamçınsın cennetten işgal ettiği bir yerde, dünyadan ve dünyadaki her şeyden hayırlıdır.’’ ( Buharı. Cihad. 71)
    efendimizin sadece Allah rızası için yapıldığında dünya ve dünyadakilerden hayırlı olduğunu söylediği (ki bu sadece nöbet tutma olayı) bir görevi siz nasıl bu kadar kale almaz bir tavırla eleştirirsiniz?

Alıntı:
    ABDULLAH ÖCALAN,Ankara Siyasal da iken NECİP FAZIL'IN sohbetlerine katılır ve 5 vakit namazlı biridir,iş sonra değişiyor ama,aklınızda olsun bu da

efendimizle sohbet eden onlarca kafir var. onunla sohbet etmiş olmaları onların hak yolda olduğunu göstermez ki bu abdullah öcalan denen bebek katilinin 5 vakit namaz kıldığını nereden biliyorsunuz?

altun bunu beğendi.
  5. Alt 01-24-2009, 08:17 #55
    faith Mesajlar: 8
    senden daha mantikli yorumlar beklerdim dostum.a.e.o

•●FühreR●•´isimli üyeden Alıntı
    Biz ne asrı saadetiz,ne de osmanlı... burası doğru ama osmanlı dönemindede ( ki o dönemi dar-ül islam olarak kabul edersek ) yeniçerilerin hamamdan kadın kaçırdıklarını, tefecilik yaptıklarını biliyoruz.. şimdi onlar böyle birşey yaptılar diye o ordudaki kimse şehid olmadımı yani? illaki askeriyenin içindede öyle insanlar vardır şimdi siz yarın askere gitseniz, ve vefat etseniz şehid değilmisiniz? peki şehid değilseniz ne uğruna kurşun sıktınız? ne uğruna canınızı siper ettiniz? ve verdiğimiz yüzlerce şehid ne uğruna öldüler! sadece askerliğin zorunlu yapılması gereken bi erkek vazifesi olarak gördüğü için giden birisi bu kadar kolay ve gönüllü canını feda edemez... bakınız tarihtede bir çok kez tekerrür etmiştir... paralı askerlerle kurulan ordular herzaman bozguna uğrar çünki inancı olmayan bir asker bir yerden sonra kendi canını, nefsini düşünür neyse konu fazla dağılmasın...

Şehit, İslam dininde Allah yolunda vefat etmiş bir müslümana verilen isim ve makamdır -her ne kadar günümüzde o anlamda kullanılmasada- sadece kendi değerleri uğrunda ölen kimseleri tanımlamak için kullanmak doğru değildir.bir kere önce şehit olmaları için müslüman olmaları gerekir değilmi? e hadi diyelim müslüman ( ki siz neden şehit olmasın diyorsunuz ) bir müslüman nasıl olurda köyleri basıp çocukları öldürür? savunmasız köylüleri öldürür? silah zoruyla köylerden ekmek ve yiyecek toplar? ve gene silah zoruyla dağa adam yani kendine yandaş çıkarır? kaçırılan kızlara neler yapıldığını anlatmıyorum bile varın orasınıda siz düşünün!

bunların hangisi müslüman sıfatı veya efendimizin koyduğu savaş etiğine uygun şeyler ?! ki savaştığı kim !? müslüman değilmi?

biz çok kültürlü bir devletiz içimizde kürdler,gürcüler,çerkezler vs. oldukça fazla ve bu herzaman bize karşı kullanıldı kısacası böl-parçala-yönet yani klasik bizans oyunu, benim zoruma giden amerika bize özgürlük getirecek saddamdan kurtulacağız diyen ıraklıların ( af buyurun ama ) amerikanın kucağına oturması ve sonrada pişman olmaları durumu gibi kürd kardeşlerimde biz sizin arkanızdayız, siz yüzyıllarıdır kültürünüzü yaşayamıyorsunuz vs gibi telkinlerle onları silahlı mücadeleye yönlendirmeleri hatta silahını mermisini vermeleri gibidir...kürdlerin asırlardır... görmezden gelinmesi yada görmezden gelinmeye çalışıyormuş gibi gösterilmeside bu sebeptendir...kültürlerini yaşamak istemeleri gayet normaldir ama bunu elde etmenin yolu silahlı mücadele değildir!!! bi hakkı elde etmek için başkasını hakkına girilmez!

el insaf kurşun sıktığı ben değilmiyim? siz değilmisiniz? yan komşunuzun oğlu veya amcanızın oğlu değil mi? bizlerin askerlik yapma gayesi ''devlet emretti git vur'' mantığı değildir hepsi vatanı, milleti bayrağı için savaşırlar ki efendimiz:
    ‘’Allah rızası için bir gün nöbet beklemek, dünya ve dünyadakilerden hayırlıdır. Sizden birisinin kamçınsın cennetten işgal ettiği bir yerde, dünyadan ve dünyadaki her şeyden hayırlıdır.’’ ( Buharı. Cihad. 71)
    efendimizin sadece Allah rızası için yapıldığında dünya ve dünyadakilerden hayırlı olduğunu söylediği (ki bu sadece nöbet tutma olayı) bir görevi siz nasıl bu kadar kale almaz bir tavırla eleştirirsiniz?

efendimizle sohbet eden onlarca kafir var. onunla sohbet etmiş olmaları onların hak yolda olduğunu göstermez ki bu abdullah öcalan denen bebek katilinin 5 vakit namaz kıldığını nereden biliyorsunuz?

keske herkesin ezbere bildigi seylerle konusmasak,ya da herkese zorla ezberletilen seylerle....

Konu kipchak tarafından (01-24-2009 Saat 10:53 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood yasak
  6. Alt 01-24-2009, 10:56 #56
    kipchak Mesajlar: 1.658
    Blog Başlıkları: 506
    @faith
    buyrun daha mantikli ve size ezberletilmeyen yorumlarınızla bizleri aydınlatın...

7. Alt 01-24-2009, 16:18 #57
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    altun´isimli üyeden Alıntı
    konuyu yeni gördüm okudum
    islamın gelişememesi insanların dinden uzaklaşması hep bu sebeplerden meydana geliyor
    aynı dini savunuyorsunuz ama hiç biriniz doğru bildiğinizden şaşmıyorsunuz
    peki bu konu nasıl açıklığa kavuşacak
    bence aynı dini savunan kardeşlerimiz birbirleriyle tartışacağına gayri müslimleri ikna etmeye çalışsalardı dinimiz bu gün bu halde olmazdı(bu arada merak ettim el feta askerlik yaptınmı)

selamun aleykum
    değindiğiniz konu fena değil amma ve lakin
    Bizim sorunumuz bu gün müslümanların çok yada az olması yada TEBLİĞ harekatı değil
    bizim Derdimiz ÜMMETİN ZİLLETİ DİR size şu hadisi şerifi hediye ediyorum.
    Fasil : FİTNELER HEVALAR VE İHTİLAFLAR BÖLÜMÜ
    Konu : Zamanla Vukua Gelecek Fitne Ve Hevalar
    Ravi : Sevban
    Hadis : Resulullah (sav) buyurdular ki: "Size çullanmak üzere, yabancı kavimlerin, tıpkı sofraya çağrışan yiyiciler gibi, birbirlerini çağıracakları zaman yakındır." Orada bulunanlardan biri: "O GÜN SAYICA AZLIĞIMIZDAN mı?" diye sordu: "Hayır," buyurdular. "Bilakis o gün siz çoksunuz. Lakin sizler bir selin getirip yığdığı çer-çöpler gibi hiçbir ağırlığı olmayan çer-çöpler durumunda olacaksınız. Allah, düşmanlarınızın kalbinden size karşı korku duygusunu çıkaracak ve sizin kalplerinize zaafı atacak!" "Zaaf da nedir ey Allah`ın Resulü?" denildi. "dünya sevgisi ve ölüm korkusu!" buyurdular.
    HadisNo : 4771

Aynı hadis Ahmed b. Hanbelin rivayetinde ise şöyle geçmektedir:

"…Siz çok olacaksınız, fakat sizin kalbinize vehn bırakılacak. Vehn nedir ya Rasulallah? Dedi ki: Dünyayı sevmek ve savaşmaktan (cihaddan) hoşlanmamaktır."

el feta kardeşimizin eleştirilecek yönleri var Üslup sorunu var YALNIZ bilgilenmeden iki Kur an çevirip kafa patlatmadan ezbere yorum yapmazsanız sizin(bütün kardeşler) için daha hayırlıdır.

SELAM ve DUA hakiki iman etmişlerin üzerine olsun.

Konu emirahmedyasin tarafından (01-24-2009 Saat 16:21 ) değiştirilmiştir.
  8. Alt 01-24-2009, 20:30 #58
    emirahmedyasin´isimli üyeden Alıntı
    selamun aleykum
    değindiğiniz konu fena değil amma ve lakin
    Bizim sorunumuz bu gün müslümanların çok yada az olması yada TEBLİĞ harekatı değil
    bizim Derdimiz ÜMMETİN ZİLLETİ DİR size şu hadisi şerifi hediye ediyorum.
    Fasil : FİTNELER HEVALAR VE İHTİLAFLAR BÖLÜMÜ
    Konu : Zamanla Vukua Gelecek Fitne Ve Hevalar
    Ravi : Sevban
    Hadis : Resulullah (sav) buyurdular ki: "Size çullanmak üzere, yabancı kavimlerin, tıpkı sofraya çağrışan yiyiciler gibi, birbirlerini çağıracakları zaman yakındır." Orada bulunanlardan biri: "O GÜN SAYICA AZLIĞIMIZDAN mı?" diye sordu: "Hayır," buyurdular. "Bilakis o gün siz çoksunuz. Lakin sizler bir selin getirip yığdığı çer-çöpler gibi hiçbir ağırlığı olmayan çer-çöpler durumunda olacaksınız. Allah, düşmanlarınızın kalbinden size karşı korku duygusunu çıkaracak ve sizin kalplerinize zaafı atacak!" "Zaaf da nedir ey Allah`ın Resulü?" denildi. "dünya sevgisi ve ölüm korkusu!" buyurdular.
    HadisNo : 4771

Aynı hadis Ahmed b. Hanbelin rivayetinde ise şöyle geçmektedir:

"…Siz çok olacaksınız, fakat sizin kalbinize vehn bırakılacak. Vehn nedir ya Rasulallah? Dedi ki: Dünyayı sevmek ve savaşmaktan (cihaddan) hoşlanmamaktır."

el feta kardeşimizin eleştirilecek yönleri var Üslup sorunu var YALNIZ bilgilenmeden iki Kur an çevirip kafa patlatmadan ezbere yorum yapmazsanız sizin(bütün kardeşler) için daha hayırlıdır.

SELAM ve DUA hakiki iman etmişlerin üzerine olsun.

kusura bakmayın ama sizde kendini beğenmişlik görüyorum
    doğrudur söylediklerimin bi kanıtı yok ama söylediklerimin arkasındayım benim gördüğüm bu malesef
    insanlar sürekli başkalarını eleştirmeyi bırakıpta biraz kendilerini eleştirseler bu sorunlar daha kolay çözülecek

9. Alt 01-26-2009, 17:38 #59
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    selamun aleykum
    Müminlerin sevmesi,nefret etmesi, her şeyi alemlerin rabbi olan Allah(c.c) içindir
    Mümin şahsi kin güdemez,kardeşlerine nefsi duygular ile kırıcı laflar edemez
    Mümin din için kendisine yapılan tavsiyeleri ben de böyle biliyorum deyip KUR an ve SÜNNET dışında yorumlayamaz.
    Var ise eksiklerimiz(ki çoktur) bize yardımcı olun kaynaklardan yorumlayın.Ellerimizden tutun VAHYİN ışığı altında dolaştırın ve diyin ki ey mümin kardeşim işte İKİ cihan güneşine inen vahi ve senin beyhude sözlerin.O zaman öperim ellerinizi.Ozaman sözleriniz nefsimin şahsımın üzerindedir.
    selam ve dua hakiki iman etmişlerin üzerine olsun

10. Alt 01-27-2009, 17:15 #60
    emirahmedyasin´isimli üyeden Alıntı
    selamun aleykum
    Müminlerin sevmesi,nefret etmesi, her şeyi alemlerin rabbi olan Allah(c.c) içindir
    Mümin şahsi kin güdemez,kardeşlerine nefsi duygular ile kırıcı laflar edemez
    Mümin din için kendisine yapılan tavsiyeleri ben de böyle biliyorum deyip KUR an ve SÜNNET dışında yorumlayamaz.
    Var ise eksiklerimiz(ki çoktur) bize yardımcı olun kaynaklardan yorumlayın.Ellerimizden tutun VAHYİN ışığı altında dolaştırın ve diyin ki ey mümin kardeşim işte İKİ cihan güneşine inen vahi ve senin beyhude sözlerin.O zaman öperim ellerinizi.Ozaman sözleriniz nefsimin şahsımın üzerindedir.
    selam ve dua hakiki iman etmişlerin üzerine olsun

sizi kırdıysam gerçekten çok özür dilerim ama söylediğiniz şeyi kendiniz yapıyorsunuz bana bilmeden konuşma diyorsunuz ama söylediklerimin aksini kanıtlamıyorsunuz ben siz yanlış biliyorsunuz demedim ama eleştirilere kapalısınız benim bildiğim doğrudur diyorsunuz malesef benim dini bilgim çok zayıf o yüzden söylediklerinize doğru veya yanlış diyemicem
    allah razı olsun

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.