Birkaç not m.kemal e dair

tanıyın beni hemşerim.her ne demeye çalıştınsa artık benim tanınıyor olmamı sağlamış olmasından. bunların mustafa kemale dair birkaç anektod olduğunun hepimiz farkındayız heralde.böle sayısız anektod mevcut zaten.hepimiz biliriz.mesele bu anektodlara böle ...

1. Alt 01-25-2009, 01:21 #11
    dionysoz Mesajlar: 103
    tanıyın beni hemşerim.her ne demeye çalıştınsa artık benim tanınıyor olmamı sağlamış olmasından.

bunların mustafa kemale dair birkaç anektod olduğunun hepimiz farkındayız heralde.böle sayısız anektod mevcut zaten.hepimiz biliriz.mesele bu anektodlara böle bel bağlanılıp dedikoducu mahalle kadını mantığıyla yaklaşılmasında.bu anektodlarla dedikodu yapılmasında.
    atam sen Allahsın diyen bi çocuğa Allah kavramının akılla idrak edilmesi çok güçtür diyerek Allah kavramının herhangi bir meta olarak gösterilemeyeceğini dolayısıylada putperestliğin yanlışlığını vurgulamış olan bir atatürkü işine gelmediği için görmezden gelerek ben Allah değilim cümlesini kullanmadığı için atatürk ''Allah olmak için gönüllüdür'' çıkarımı yapmak dedikodu üretmek değildirde nedir.

ya bu atatürk düşmanları hep böle.şimdi bu atatürk vdüşmanlarının atatürke çamur at izi kalsın mantığıyla sığındıkları belli başlı bi kaç madde var.şöyleki

atatürkün soyu sopu belli değildir
    atatürk içkiciydi kararları içki masasında verirdi
    atatürk zamparaydı
    atatürk dinsizdi
    atatürk yahudiydi
    atatürk şöleydi atatürk böleydi

yani böle hep özel hayatını eşeleyip bişiler çıkartma gayreti içerisindeler.yani bu kadar ucuz şeyler.bende şunu söleyim bak şimdi.gayet rasyonel bi şekilde.atatürkün herangi bi dine mensup olmadığı doğru olabilir.yani bu yönde belgelerde var ve saklanmış olan başka şeylerde var.yani can dündarın dediği gibi hangi atatürk?saklanan şeylerin çoğuda atürkün din konusundaki düşünceleridir.oysa atatürk saklama gereği duymamış düşüncelerini.kaldıki böle olsa ne olur.yani ne farkeder.dinsizse dinsiz banane kime ne.dinde zorlama yoktur ve kimsenin dini inancı umrumuzda değildir.atatürkün düşüncesine göre din kişisel bir yoldur.dinde zorlama yoksa ve isteyen istediği şeye inanabilmek için özgür bir iradeye sahipse orada herhangi bir dine dayalı bir rejim söz konusu olmamalı.kaldıki dini kendi kafasına göre yorumlayıp çeşit çeşit yollara sapmış şeyhler müritler hiç olmamalı.işte seccade işte tespih işte cami işte özgür irade.hatta kantın dediği gibi uzerimde yildizli gok ve icimde ahlak yasasi...

efendim atatürk içkiciydi.halife olup içki içip,namaz kılmama çelişkisi yok enazından.(bakınız kimi osmanlı padişahları)
    bir diğer husus atatürk diktatördü ve kurulan cumhuriyet kişiseldi artık ne demekse nasıl bir gafletse.atatürk ün 10000 civarı kitabı varmış ama 4000 tanesini falan okuyabilmiş.4000 kitabı okuyabilmiş bir devrimciden bir komutandan bir devlet adamından yani kişisel davranmıştır efendim demek ne derece mantıklı bilemiyorum.diktatörlük diye tabir edilebilcek şeyler olabilir.ama gerçek diktatörlük nedir.bunun ayrımını bilmek gerek.tarihte yaşamaış ve halen yaşıyor olan gerçek diktatörler ve diktatörlük örnekleri varken atatürk nası bi diktatör olabilir ya. birazcık saksıyı çalıştırma becerisi olan biri için kolaylıkla görülecektir ki devrimler inkılaplar öyle kolay hazmedilmez hele heleki atatürk devrimleri çok çok kısa bi zamanda hayata geçirildiği için.o dönemler yani cumhuriyetin ilk yılları bir demokrasiye geçiş sürecidir.bir bebeğin emeklemekten yürüme durumuna geçerken nasıl yardımalrla ayakta durmayı öğreniyorsa buda onun gibi bişi.bir hazmedilme bir taşların yerine oturtulma bir öğretme eğitme dikte etme sürecidir.atatürk ömrü yeterince yapmak istediği herşeyi gerçekleştirmek istemiş bu yüzden çok cesurca çok kısa sürede bu devrimleri gerçeklerştirmiştir.tabi bu devrimler bi takıp çevreleri kişileri normal oalrak rahatsız ediyordu.rahatsız olanlarda bellidir.halkı kafasına göre yönlendirip isyana teşvik eden kimseler tıpkı günümüzdede olduğu gibi kanunlara rejime aykırı olanlar suçlu bulunup acınmamıştır.gerek istiklal mahkemeleri gerek cumhuriyet sonrasında idamlar vs.ama tarihteki hiç bir devrim bu kadar az kan dökülerek yapılmamıştır oda ayrı bir not.tarihteki en az kan akıtılmış devrimdir.buna ters orantılı olarakta en hızlı ve en keskin devrimdir.ha atatürkten sonra onun oluşturmak istediği devlet sistemini anlayamayıp kafasına göre yorumlayan atatürkü yanlış tanıtan atatürkü sansürleyen denyolar yüzünden atatürkün ne günahı var yahu.hatta koptum, ergenekon iddianamesine göre atatürk uzaylıymış siriustan gelmiş. ahahaha..bide şu var resme bi göz atın atatürk güya bunu demiş..pes vala ne diiim.

ImageShack - Image Hosting :: ilgincataturksozu1fs4.jpg

Konu dionysoz tarafından (01-25-2009 Saat 02:14 ) değiştirilmiştir.
    edebiyatci bunu beğendi.
  2. Alt 01-31-2009, 14:32 #12
    el_feta Mesajlar: 1.168
    Dedikodu olması için şahsın aslında olmadığı bir özelliği bizlerin kenardan köşeden bulgularla çıkartmamız gerekirdi...oysa biz,bu sitede anektodun da ötesinde çok şey yazdık.Bunların genelini okuyan bir kişi için anlatılanlar dedikodunun üzerinde bir anlam taşıyacağı açıktır..Belki bunları okumadığınızdandır bu yargınız...

selametle...

Bediüzzaman26 bunu beğendi.
  3. Alt 02-01-2009, 01:20 #13
    xyzt Mesajlar: 384
    efendim atatürk içkiciydi.halife olup içki içip,namaz kılmama çelişkisi yok enazından.(bakınız kimi osmanlı padişahları) (dionysozun cümlesi)

bu nasıl bir cümledir. sahabeden bahsediilmiyordur umarım.

edebiyatci bunu beğendi.
  4. Alt 02-02-2009, 22:25 #14
    dionysoz Mesajlar: 103
    xyzt´isimli üyeden Alıntı
    efendim atatürk içkiciydi.halife olup içki içip,namaz kılmama çelişkisi yok enazından.(bakınız kimi osmanlı padişahları) (dionysozun cümlesi)

bu nasıl bir cümledir. sahabeden bahsediilmiyordur umarım.

xyzt´isimli üyeden Alıntı
    (bakınız kimi osmanlı padişahları)

parantez içinde olunca farkedilmiyor tabi.e okuyanlarda doğal olarak bu nasıl bir cümledir böyle diyebiliyorlar.

edebiyatci bunu beğendi.
  5. Alt 02-03-2009, 11:57 #15
    el_feta Mesajlar: 1.168
    Bakın toptancı yaklaşımlar bizi mahfeder... Osmanlı iyi,mustafa kemal kötü...tak kalem..
    böyle olmaz...
    Osmanlı padişahlarından içki içmiş olanlar vardır doğrudur...
    Biz de ölçülerimizi islam a vuruyoruz...iyiliğin ve kötülüğün ölçüsü VAHYdir..
    ve bu SIFATLARla alakalıdır.. iyilik ya da kötülük emareleri taşıabilir müslim yahut gayri müslim...
    keskin hat ise küfr ve şirktedir...

Burada ben,mustafa kemal ve ortaya koyduğu sistemi bazı sıfatlarıyla kötü olmakla itham etmiyorum,sistemin şirk sistemi olduğunu iddia ediyorum ve küllen reddediyorum..
    Şirk olan bir sistemin kalkıp da şu tarafı iyidir diye anlatılmaz,bu saçmadır çünkü...

Dünyadaki fransız ihtilali sonrası akımlardan Osmanlı da etkilenmiştir...İttihad ve terakki bu bayrağı en önde sürüklemiştir..Tanzimatla ayyuka çıkan batı aklı,cumhuriyetle kimlik kazanmıştır...Anlattığımızın özeti budur ya işte...

Bizler de bugün müslüman olarak ceddin saltanat güttüğünü hatalarının olduğunu söylüyor ve çözümün islam da olduğunu iddia ediyoruz...
    sadece mustafa kemal'i değil her türlü beşeri ideolojileri de reddediyor kabul etmiyoruz...
    toplumsal dönüşümlerin de zaman alacağını biliyoruz ve ekliyoruz,allahın dini hakim olsun diye uğraşmaktır gayemiz..
    İnsan için en uygun sistemi onu yaratan bilir..Biz de ona tabiyiz...Dün başka bir ideoloji bugün başka,hep bunların altında inlemişti dünya diyoruz ve adalet istiyoruz...

Allah'tan daha adil kim vardır...

Henna ve Bediüzzaman26 bunu beğendiler.
  6. Alt 04-27-2009, 03:00 #16
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Bir agactaki meyva zamanla cürürse biz o agaci kesmeyiz. Cürük meyvalari atariz. Dünyada olusan veya olusacak her sistemde cürük meyvalar olacaktir. Bu ise bu yapinin ya da kanunun bir geregidir. Noksansizligin Allaha ait oldugunun bir göstergesidir.

edebiyatci bunu beğendi.
  7. Alt 04-27-2009, 03:07 #17
    garezz Mesajlar: 10
    ya kardeşim bırakın şu adamı ya atatürkün ne xxxxxxx olduğu ortaya çıkınca ne değişecek herkes biliyor zaten bu adamı savunanlar bunun imzasıyla ekmek yiyip siyaset yapanlar vazmı geçecek..sen bu ülkede doğdun varolduğun sistem bu memnun değilsen çalış değiştir yık yenisini yap başımız üstüne

Konu alptraum tarafından (04-27-2009 Saat 03:10 ) değiştirilmiştir. Sebep: Lütfen argo olacak kelimeler kullanmayiniz.
    edebiyatci bunu beğendi.
  8. Alt 05-18-2009, 08:31 #18
    illegal155 Mesajlar: 1
    sadece yobaz bagnazsınız.....

edebiyatci bunu beğendi.
  9. Alt 12-14-2009, 16:03 #19
    Bediüzzaman26 Mesajlar: 183
    Kılık kiyafet devrimiyle insanın gönlünü ben de alabilirim. Osmanlı dönemini özeniyorum. Herkes batılılaşıyorlar. Batılılar gibi fast food yiyorlar. Eskiden Medreseler vardı. Ah ah!!!

edebiyatci bunu beğendi.
  10. Alt 06-19-2010, 01:23 #20
    müntehir Mesajlar: 18
    atatürk de olmasa ne yapardı bu millet

kemalist kisilik bozuklukları türemisti zaten

bir de obsesif bir sekilde düsünen anti kemalist timler var

akıl saglıgı bu kadar bozukken ne sisteminin muhabbetini yapıyoruz arkadas

selameti buluruz ins

edebiyatci bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.