zor çekilmez insanlarla yaşasaydınız nasıl baş ederdiniz ?

Hiç sevmediğiniz kişilerle yaşasaydınız nasıl davranırdınız ? Burnu bir karış havada ve kendini begenen insanla konuşurmuydunuz ? Namertlere işiniz düştüğünde nasıl davranırdınız ? Arkadaş hatrınada olsa partilerden çıkıp camiye gider ...

1. Alt 08-22-2012, 22:54 #1
    mert_01 Mesajlar: 44
    Hiç sevmediğiniz kişilerle yaşasaydınız nasıl davranırdınız ?
    Burnu bir karış havada ve kendini begenen insanla konuşurmuydunuz ?
    Namertlere işiniz düştüğünde nasıl davranırdınız ?
    Arkadaş hatrınada olsa partilerden çıkıp camiye gider miydiniz ?

safinaz bunu beğendi.
  2. Alt 08-22-2012, 23:39 #2
    safinaz Mesajlar: 3.348
    İnsanları ve çevreyi tek tek seçmek gibi bir lüksümüz yok maalesef.Kendinden ödün vermeden sosyal bir insan olarak toplumda yaşama sanatını bilmek gerekir.
    Şahsım adına söylüyorum formal,samimiyetsiz,yapay ve menfaat üstüne kurulmuş ilişkilerden mümkün mertebe uzak duruyorum.Çok kaybım oldu belki de bu yüzden ama hayırlısı.

mert_01 bunu beğendi.
  3. Alt 08-22-2012, 23:47 #3
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Hiç sevmediğiniz kişilerle yaşasaydınız nasıl davranırdınız ?

Kurallar oldugu müddetce illaki ortak noktalarda olacaktir. Bu ortak ve zorunlu olan noktalarda normal olup sevmedigim yanlarinda ise araya duvar örmek ve bunu saygi cercevesinde yapmak ve bunlari saygi cercevesinde yapmak önemli diye düsünüyorum.

Burnu bir karış havada ve kendini begenen insanla konuşurmuydunuz ?

Konusurdum ama fazla uzayabilecek bir muhabbetin icinde olmazdim. Konusmamakta bir nevi olumsuz tepkidir.

Namertlere işiniz düştüğünde nasıl davranırdınız ?

Namert olan kisi, isimin düstügü alanda namert ise gitmezdim. Isimin düsmesi demekle beraber ben ticaret olarak algiliyorum. Yani ticareti yapmamda zorunlu isem ve o alanda bir yanlisi yoksa normal davranirdim.

Arkadaş hatrınada olsa partilerden çıkıp camiye gider miydiniz ?

En basit olan soru bu idi sanirim. Insan arkadaslariyla beraberkende özgürdür. Arkadasliklar zaten bunun üzerine kurulur. Nasil ki karnin aciktiginda arkadasinin yanindan gidip yemek yiyorsan ayni sekilde camiye gitmekte göze batmamali. Bunu anlayabilecek arkadas cevresi her zaman olusur. Eger anlamayan bir arkadas cevresi var ise bunu anlatamamis olanda benimdir

mert_01 bunu beğendi.
  4. Alt 08-23-2012, 00:10 #4
    sevilay sevil Mesajlar: 247
    ben kötüylede konussam ii oluyolar cami konusuna gelince arkadasım için herseyi yaparım parti huyum varsa cıkıp camiye giderim parti beni kurtarmicak sonucta

5. Alt 08-23-2012, 00:13 #5
    mert_01 Mesajlar: 44
    cevaplar güzel sizden tek bir cevap istiyorum bu soru için diyelim ki siz bir babasınız...kızınız birini sevdi ? damatta sizin en sevdiğiniz kişi ? lakin bunlar sizden habersiz flört ediyorlar..ve siz bunu ögreniyorsunuz ? ne yapardınız?

6. Alt 08-23-2012, 00:37 #6
    Ne güzel işte.Ciddi de düşünüyorlarsa daha ne isterim

7. Alt 08-23-2012, 17:52 #7
    sevilay sevil Mesajlar: 247
    sorarm nye demedn dye konusurum ama evlendirirdm birazda öğüt verirdm babamın bana yaptıgı gibi

8. Alt 08-25-2012, 01:50 #8
    fuhgu Mesajlar: 430
    onu sevmedğimi direk yüzüne söylerim

9. Alt 08-25-2012, 11:05 #9
    (cennet) Mesajlar: 113
    -Hiç sevmediğim kişilerle yaşasaydım; tavrımı belli eder, mesafeli olurdum.
    -Burnu bir karış havada, kendini beğenen insanlarla; konuşmak zorunda olduğum durumlarda konuşur, konuşma zorunluluğum yoksa konuşmazdım.
    -Namerte işim düştüyse; Allah'ım kalbine merhamet versin diye dua eder, tüm iyi niyetimle, içteğimle sıkıntımı,derdimi paylaşırdım.
    -Arkadaş hatırına partiden çıkıp camiye gitmek; insanlar hayatlarında bir dönem ailelerinden çok arkadaşlarından etkilenir, arkadaşlarının sözünü dinler, yap dediklerini yapar, yapma dediklerini yapmaz, mutlaka giderdim, Allah'ım hepimize böyle arkadaşlar nasip etsin.
    -Baba/Anne olarak kızımın, sevdiğim insanla beraber olması beni mutlu ederdi.

sevilay sevil bunu beğendi.
  10. Alt 08-31-2012, 14:49 #10
    (cennet)´isimli üyeden Alıntı
    -Hiç sevmediğim kişilerle yaşasaydım; tavrımı belli eder, mesafeli olurdum.
    -Burnu bir karış havada, kendini beğenen insanlarla; konuşmak zorunda olduğum durumlarda konuşur, konuşma zorunluluğum yoksa konuşmazdım.
    -Namerte işim düştüyse; Allah'ım kalbine merhamet versin diye dua eder, tüm iyi niyetimle, içteğimle sıkıntımı,derdimi paylaşırdım.
    -Arkadaş hatırına partiden çıkıp camiye gitmek; insanlar hayatlarında bir dönem ailelerinden çok arkadaşlarından etkilenir, arkadaşlarının sözünü dinler, yap dediklerini yapar, yapma dediklerini yapmaz, mutlaka giderdim, Allah'ım hepimize böyle arkadaşlar nasip etsin.
    -Baba/Anne olarak kızımın, sevdiğim insanla beraber olması beni mutlu ederdi.

Ne güzel dile getirmişsin

(cennet) bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.