Ölümden böyle kaçtılar   Konuyu açan: Güncelajans   İlk Mesaj: 09-30-2013 (14:29)   Son Mesaj: 09-30-2013 (14:29)    Cevap: 0    Gösterim: 7047  

  09-30-2013

  Ölümden böyle kaçtılar

  Ölümden böyle kaçtılar
  Ölümden böyle kaçtılar

  Londra'daki Thames nehrinde turistleri taşıyan bir tur teknesi alev aldı. Yangını fark eden yolcular nehre atlayarak canını kurtardı.

  Londra'daki Thames nehrinde turistleri taşıyan bir tur teknesi alev aldı. Yangını fark eden yolcular nehre atlayarak canını kurtardı. Nehre atlayan 30 yolcu ve tekne mürettebatı, cankurtaranlar ve nehirdeki diğer turist gemileri tarafından karaya çıkarıldı.

  Tur teknesi yerli turistlerin yanı sıra, Brezilya, Rusya, Avustralya ve İsveç'ten gelen turistleri taşıyordu. Yangının çıkış nedeni henüz bilinmezken Londra itfaiyesi yetkilileri, yangının tamamen söndürüldüğünü ve teknenin kıyıya yakın yerde olması sebebiyle teknedekilerin hayatta kalmayı başardığını belirtti. Yolcular arasında bulunan Avustralyalı turist Donna Wood, teknenin havaya uçacağından korktuklarını ve yoğun dumandan etkilenmemek için suya atladıklarını ifade etti.

  Hem karada hem denizde gidebilen ?duckmarine? adı verilen amfibi araçlardan ikisi, Mart ve Temmuz aylarında İngiltere'nin Liverpool şehrinde batmış, bu kazalardan sonra şehirdeki amfibi araçların ruhsatları iptal edilmişti.

  Kaynak: İHA

  Ölümden böyle kaçtılar Yorumları