Geçici Cumhurbaşlanlığı dönemi resmen başladı   Konuyu açan: Gündemci   İlk Mesaj: 07-04-2013 (13:33)   Son Mesaj: 07-04-2013 (13:33)    Cevap: 0    Gösterim: 315  

07-04-2013

Geçici Cumhurbaşlanlığı dönemi resmen başladı

Mısır'da Muhammed Mursi'nin yerine geçici yönetimin başına getirilen Ali Mansur'un yemin töreni gerçekleşti. Böylece Adli Mansur'un geçici Cumhurbaşkanlığı dönemi resmen başlamış oldu.

Mısır'da Muhammed Mursi'nin yerine geçici yönetimin başına getirilen Ali Mansur'un yemin töreni gerçekleşti. Böylece Adli Mansur'un geçici Cumhurbaşkanlığı dönemi resmen başlamış oldu. Mısır'da askeri darbeyle indirilen Muhammed Mursi'nin yerine atanan Anayasa Mahkemesi Başkanı Adli Mansur, yemin ederek ülkenin Geçici Cumhurbaşkanı olarak göreve başladı.

Mansur, gelecek seçimlere kadar geçici cumhurbaşkanlığı görevini yürütecek. Adli Mansur, yemin töreninde bir konuşma yaparken, tören devlet televizyonu tarafından canlı yayınlandı. Mansur konuşmasında ülkedeki son olaylara değindi.

Adli Mansur'un konuşmasından başlıklar;

- Şu andan itiibaren yönetim tiran olmayacak.

- Medya bir önceki rejimin kötü uygulamalarını farketti.

- Özgür ve cesur medyayı da selamlıyorum.

- Bu devrim bir önceki devrimin hatalarını düzeltmişti

- Yakın gelecekte genel seçimler yapılacak.

- Mısır Silahlı Kuvvetlerini de selamlıyorum.

- Mısır Ordusu'nun ve yargısını tebrik ediyorum

- Mısır polisini de selamlıyorum ve polisin görevinin halkı korumak olduğunu biliyorum.

İşte Mursi'nin yerine gelen isim Mısır'da Muhammed Mursi yerine ordu tarafından Cumhurbaşkanlığı makamına geçici olarak getirilen isim Adli Mansur oldu.

Kaynak: Haber7

Geçici Cumhurbaşlanlığı dönemi resmen başladı Yorumları