Bakan Dinçer Romanya´dan ayrıldı   Konuyu açan: yurtdisihaber   İlk Mesaj: 04-27-2012 (22:48)   Son Mesaj: 04-27-2012 (22:48)    Cevap: 0    Gösterim: 422  

04-27-2012

Bakan Dinçer Romanya´dan ayrıldı

Bakan Dinçer Romanya´dan ayrıldı
    Başkent Bükreş'te 3'üncü Eğitim Bakanları Toplantısı''na katılan Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, temas ve incelemelerini tamamlayarak Romanya'dan ayrıldı.

YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ve TBMM Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Nabi Avcı'nın da eşlik ettiği Bakan Dinçer, Bükreş Havaalanı;nda Türkiye;nin Romanya Büyükelçisi Ömür Şölendil ve diğer yetkililer tarafından uğurlandı.

Bugün toplantının kapanış oturumuna katılan Bakan Dinçer, Bükreş;te Lumina Eğitim kuruluşlarına bağlı uluslararası Bükreş Kolejini de ziyaret etti ve Büyükelçi Şölendil;in onuruna verdiği akşam yemeğine katıldı.

Bu arada Başbakan Mihai Razvan Ungureanu hükümetinin, muhalefetin verdiği gensoru önergesiyle düşmesi nedeniyle Bakan Ömer Dinçer;in Romanya Eğitim Bakanı Catalin Ovidiu Baba ile bugüne planlanan görüşmesi iptal oldu.

Bakan Dinçer Romanya´dan ayrıldı Yorumları