bu kadarda olmaz denilecek bir haber :(   Konuyu açan: yabanGülü   İlk Mesaj: 03-16-2008 (17:29)   Son Mesaj: 03-16-2008 (18:11)    Cevap: 4    Gösterim: 814  

Ağaç Şeklinde Aç5Beğeni
  • 1 gönderen yabanGülü
  • 1 gönderen yabanGülü
  • 1 gönderen alptraum
  • 1 gönderen yabanGülü
  • 1 gönderen alptraum

03-16-2008

bu kadarda olmaz denilecek bir haber :(

Viyana'da yaşayıp, isminin açıklanmasını istemeyen bir vatandaştan gazetemize gelen e-mailde inanılmaz şeyler anlatılıyor. Bu konuda yetkilileri araştırma yapmaya davet ediyoruz

İşte vatandaşın Gazetemize gönderdiği açıklama

Merhabalar ben 3. Viyana‘da oturuyorum, lütfen e-mail adresim veya e-mail adresindeki ismim hiçbir şekilde kullanılmasın. 2.sınıfa giden bir kızım var ve Erdbergstrasse 76‘da bulunan ilkokula gidiyor. Bu sınıfta, sadece Türk, Yugoslav ve Bosnalı çocuklar var.

2 gün önce çocuğum bana tesadüfen korkunç birşey söyledi. Çocuğumla aynı sınıfta bulunan Emre adında ki bir çocuğu, sınıf öğretmeni, bütün sınıfın önünde, çocuğu kaldırıp zorla kafasını çöp tenekesine soktuğunu, ardındanda çocuğu tamamen çöp tenekesinin içerisine sokmaya çalıştığını söyledi.

Bütün bunları duyduktan sonra ürperdim ve çok korktum, bende okula gittiğimde öğretmenin tavırlarını görünce şaşırdım. Bir defasında yine aynı çocuğun boynunda ailesi tarafından farkedilen morluklardan ötürü, ailesi okula gitti ve durumu öğrenmek istedi. Verilen bilgilerde aynı sınıfta bulunan başka bir öğrenci tarafından zorla boynundan tutulduğunu ve tuvalate götürülerek, zorla idrar içirilmeye çalşıldığı ve oradaki tuvalet kağıtlarını yemesi istenildiği söylenmiş.

Ama benim konuştuğum öğrenciler, olayı önce öğretmenin yaptığını söylediler. Ardından çocuklar nasıl korkutulduysa, olayı öğretmen değil öğrenci yaptı dediler. Okulun müdürüne bu konuyu anlattım ve olayı açıklığa kavuşturmasını istedim. Bana verilen cevap işine gelmiyorsa başka okula git oldu.

Bu olaylardan okul müdürününde haberi var, daha öncedende aynı öğretmenden şikayetçi olunmuş. Kısacası yabancı öğrencilere burada insanlık dışı uygulamalar yapılıyor. Benim elimden malesef birşey gelmiyor, yeterincede almanca bilmiyorum. Birileri artık bu işin üzerine gitsin, ırkçılık ilkokul çağındaki çocuklarımıza kadar indi.

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME:

Gelen okuyucu yorumlarında Büyükelçilikle ilgili olarak eleştiriler bulunması üzerine açıklama yapmak durumunda kaldık.

Haberin yayımlanmasının ardından, Büyükelçilik yetkilileri gazetemizle irtibata geçip, olayla ilgilenmek istediklerini, mağdur kişinin bilgilerini istediler, kendilerine yardımcı olunabilmesi için. Ama malesef muhattab olan kişi, çocuğunun okulda karşılaşabileceği zorlukları sebeb göstererek, kimlik bilgilerinin saklanmasında ısrar ediyor

alptraum bunu beğendi.

bu kadarda olmaz denilecek bir haber :( Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  03-16-2008, 17:32

ya bu bayan hicmi bilmiyor birsey. ya bunlara nasil gözyumuyorlar. ne yapacagimi bilmiyorum diyor birde. elinde okadar delil varken ordaki cocugun boynunda morluklar varmis nasil bu cocugun ailesi poliside alip gitmemis oraya, yada ne bileyim neden bir müfettise bas vurmamislar.
    biz bu korkuyla yasarsak bizi daha cok ezerler. bosver cocugun o okulda okumasina yav sen elinden geleni yapki onlarda görsünler nasil ayrimcilik yapiliyormus. sanki okulmu bitiyor o cevrede.

allah allah
    biz böyle sustukca korktukca daha cok sey gelir basimiza.
    alptraum bunu beğendi.
    Konu yabanGülü tarafından (03-16-2008 Saat 17:54 ) değiştirilmiştir..
    yabanGülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) yabanGülü

Permalink - Mesaj no 2  03-16-2008, 17:59

Ya böyle bir rasistlige kim göz yumabilirki birde isminin kimsenin bilmemesini istiyor madem böyle isminin bilinmemesini istiyorda neden gazeteye mail cekiyor demekki birseyler harekete gececekse illaki bizde magduruysak savunuculari olmak zorundayiz

böyle bir olay var cok üzgünüm ama ismim aciklanmasin(bana dokunmayin beni ugrastirmayin)

Bu zihniyetten insallah vazgecilir bu gibi durumlarada neden maruz biraktirilirki müdüründe dedigi gibi o zaman baska okula git

E madem elinden bisey gelmiyor,isminin aciklanmasinida istemiyorsun bu olayin gün yüzüne cikmasinda yardimcida olmuyorsan al cocugunu baska okula götür ,götürki eziyet daha fazla sürmesin

Ama yabangülünün dedigi gibi al polisi git degilmi kesinlikle birileri yardimci olacakdir bizde burada yasiyoruz bende o kadar polisle konustum ve ellerinden gelen yardimida zamaninda etmislerdi

Yani PISIRIK olmayalim

bir yandan sunu diyorum ;

Acaba isminin aciklanmasini istemiyor birseylerdenmi cekiniyor cekinecegi bazi seyler mi var bu bayanin....

en son olarakda sunu diyeyim

Karari biraz erken vermesi lehine olacakdir bayanin
    yabanGülü bunu beğendi.
    alptraum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) alptraum

Permalink - Mesaj no 3  03-16-2008, 18:06

sagolasin kardes evet haklisin. bende bir yandan anlamaya biryandanda anlamiyorum bu bayani. madem istemiyorsun isminin verilmesini ozaman yaz okulun ismini cizmini gereken yapilsin dimi yani. birde iskence gören cocuk bunun cocugu degilmis ve bu olaylar hakkinda bu bayan muatap dutulmasinmis öyle yazmis sonuna ben eklemedim.

iste pisirik olunursa yarin birgün senin cocugunun basinda aynisi gelir dimi ya.
    birde ne maglum onun cocugunada aynisinin yapilmadigi. ah ah nekadar kizsakda elden birsey gelmez. biraz insanlarimiz zihniyet degismeli cesur olmali. bu olay bir alman cocugunun basina gelseydi yer yerinden oynardi.

inanin cok üzüldüm ve sinirlendim bu olayi okuyunca.
    alptraum bunu beğendi.
    yabanGülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) yabanGülü

Permalink - Mesaj no 4  03-16-2008, 18:11

aha ben o mevzuyu tam anlamamisim demekki

bunun disinda almanada yapilmasin bu durum baskasinada yapilmasin

hatta insana yapilmasin

insanin disinda hayvanada yapilmasin

Bu muameleri hic bir canli haketmiyor cünkü

insan geldik insan kalmak cok zor
    yabanGülü bunu beğendi.
    alptraum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) alptraum