Viyana'da Türklerin Yaşadığı Binalarda Şüpheli Yangın   Konuyu açan: yabanGülü   İlk Mesaj: 02-16-2008 (00:25)   Son Mesaj: 02-16-2008 (20:33)    Cevap: 12    Gösterim: 1383  

02-16-2008

Viyana'da Türklerin Yaşadığı Binalarda Şüpheli Yangın

Viyana'da Türklerin Yaşadığı Binalarda Şüpheli Yangın

Avusturya’nın başkenti Viyana’da aynı anda şüpheli iki yangın çıktı. Türklerin yoğun olarak yaşadığı 10. Viyana diye adlandırılan semtte, aynı anda iki bina ateş aldı.

Çoğunluğunu çocukların oluşturduğu 10 kişinin yaralandığı yangına itfaiye hızlı bir şekilde müdahale ederek büyük bir faciayı önledi. Polislerin yaptığı araştırmaların ilk sonuçlarına göre kundaklama ihtimalinin çok yüksek olduğu ortaya çıktı. Binada yaşayanların neredeyse tamamına yakını Türk asıllı.

10. Viyana‘nın Knöll sokağında bulunan binada yangın ihbarı alan itfaiye ekipleri kısa sürede kalabalık bir ekiple yangın yerine ulaştı. Yangına müdahale edip mahsur kalanları çıkarmaya çalışıldığı anda, aynı sokakta başka bir yangın ihbarı daha aldı. Itfaiye aynı şekilde diğer binada ki yangını söndürmek içinde müdahale etti.

Bodrum katında çıkan yangının kesin sonuçları araştırmalar sonucunda açıklanacak.

Yangının ardından gazetemizi arayan sivil toplum örgütleri temsilcileri, Almanya'da ki yangının külleri soğumadan böyle brşeyin olması bizleri çok korkuttu. Güvenliğimiz konusunda hergün korkularımız artıyor.

alptraum bunu beğendi.

Viyana'da Türklerin Yaşadığı Binalarda Şüpheli Yangın Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  02-16-2008, 00:28

Türklerin en fazla yogun bulundugu yerde cikmasida ilginc gercekden türklerde bayagi fazla 10. viyanada
    alptraum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) alptraum

Permalink - Mesaj no 2  02-16-2008, 00:28

allahim asil bu yapanlari yakmak lazim bir evin icinde. nasil moralim bozuldu varya okuyunca zaten moralim bozukdu. alptraum bu senin oralarda olmus galiba gördünmü?
    neyse herkese gecmis olsun diyelim.
    yabanGülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) yabanGülü

Permalink - Mesaj no 3  02-16-2008, 00:29

Ben 20 ye gittim 10 a uzak kaldim artik :cool:
    yabanGülü bunu beğendi.

Permalink - Mesaj no 4  02-16-2008, 00:29

evet olay knöllgasse de olmuş bende çok üzüldüm
    bunlarda kaşınıyo haaa
    yabanGülü bunu beğendi.
    kipchak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) kipchak

Permalink - Mesaj no 5  02-16-2008, 00:31

hadiyin gelin beraber kasiyalim.

Permalink - Mesaj no 6  02-16-2008, 00:35

valla kaşı kaşıda bitmez ki bunlar...
    yabanGülü bunu beğendi.

Permalink - Mesaj no 7  02-16-2008, 00:41

Bu isler kasimakla bitmez kasimaklada olmaz

neden avusturyada yugolardan sonra

2. sirada Türkler en fazla suc islemis olarak gözüküyor

Demekki egitimsizlik hat safhada

Ilk önce Türksek bize verilen egitimle cvp vermemiz uygun olur
    bizde o sekilde karsilik versek bir farkimizin kalcagini zannetmiyorum bunlarin hepsi provakasyon

Neden ben burada büyük alisveris merkezlerinde basörtülü annelerimizi sadece temizlikci olarak görüyorum

neden cünkü Isci sinifinda olmalarindan dolayi kapitalist hangi ülkede olursak olalim alt kesimin ezildigini görebiliriz buna türkiyede dahil türkiyede bir cayci ile adam sanki hizmetcisi gibi davranir ama müdürün yaninda önünü baglayarak yürür peki saygi diploma ilemi olur yoksa saygi kültür ilemi olur bilgi ilemi olur v.s.

demekki özümüzde olan dogruyu yasamazsak bu yanginlarda sönmez
    yabanGülü bunu beğendi.

Permalink - Mesaj no 8  02-16-2008, 00:49

Haklısın kardeşim tabiki onların amacıda böyle provekatif eylemlerle bizi gaza getirmek
    ama buraya gelen halkımızında eğitim seviyesi ortada öyle yok kültürmüş yok kişisel gelişimmiş umrunda olmayan kişiler
    tek düşündüğü ya arbeitloss yada çocuk parası
    ahh biz önce bi insanımızı eğitsek zaten o altın bir nesil getirecektir...
    neyse hayırlısı diyelim...
    yabanGülü bunu beğendi.

Permalink - Mesaj no 9  02-16-2008, 00:53

evet ben führere hak veriyorum. ne yazikki önce bizim insanlarimiz zihniyeti degismeli düsncelerini ayri göne yöneltmeli sonrasi nasil olsa gelir. ne yazikki bizimkilerde hicde öyle bir caba yok. ben kendim sahidim bu duruma. ben bütün zamanimi (zamanmi birakin ömrümü veririm faydasi olsa keske) veriyorum onlara karsiligi ise hic. neyse herseyin hayirlisi olur insallah.
    kipchak bunu beğendi.