tarihi kilisede sema gösterisi   Konuyu açan: yabanGülü   İlk Mesaj: 01-23-2008 (10:57)   Son Mesaj: 01-23-2008 (11:19)    Cevap: 3    Gösterim: 1013  

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen yabanGülü

01-23-2008

tarihi kilisede sema gösterisi

[YT]bkVWQ4-8DL0[/YT]

tarihi kilisede sema gösterisi Yorumları

Permalink - Mesaj no 1  01-23-2008, 10:58

evet hersey cok güzelde, benim kafam su büyük elcinin ingilizce konusmasina takildi. yani pes diyorum. viyana büyükelcisi almanca degil ingilizce konusuyor
    alptraum bunu beğendi.
    yabanGülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) yabanGülü

Permalink - Mesaj no 2  01-23-2008, 11:10

Bence bu gibi calismalar ve gösteriler bizim kültürümüzü,dinimizi yerinde anlatmaya vesiledir

Osmanlinin ta ki viyana kapilarina kadar gelip giremedigi tarih icerisinde,bugün gözüken daha elverisli bir toplum ve viyanadan iceri girip kilisede daha kültürümüzü hayranlikla izlettirebilmemiz sevindirici

Cünkü burada müslümanlari terörist eli silahli olarak taniyorlar bunun nedeni ise islamin yeterince tanitilamamasi ve anlatilamamasi gercekden avrupaya gelen ilk türklerinde büyük hezeyana ugrayip islam ile yakindan uzakdan alakasi olmayan bir davranis icerisine girip kimi neslinde asimile olmasina sebebiyet vermisdir

Benim düsüncem odurki,yasadigimiz yüzyil ve olanaklar neticesinde bu gibi diyaloglar olmaz ise müslümanlar terörist gözükür asil terörist olanlar ise gözükmez

ingilizce konusmasi ise büyükelcinin,sanirim viyana nin cok fazla sayida turiste sahip olmasi ve orada yerli halkinin azda olsa ingilizceyi bildigini varsayarak turistlere hitabende konusmasi diye düsünüyorum
    alptraum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) alptraum

Permalink - Mesaj no 3  01-23-2008, 11:19

vallihi olabilir ama bence büyük elicinin burada almanca konusmasi daha makbul gecerdi sonucda almanca dili olan bir ülkedeyiz, ama neyse bu gibi tanitimlari yapmalari cok yararli sevindirici.
    insanlarin kafasindaki yanlis düsünceleri birazda olsa degistirmelerinde yardimci olur.
    sanda katiliyorum alptraum
    yabanGülü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar) yabanGülü