Ben aşk-ı vefayım...hiç bir sazla salınmadım ve hiçbir şiirle terk etmeye kalkmadım seni...Bir deste gülüm ellerinde...

ben aşk-ı vefayım yarınların tepelerinde...Gözlerin ufku gezindiğinde ben oradayım...Ben aşk-ı vefayım asla ağlatmam seni...

Benim mevsimlerimde anlamsız hüzün yağmurları olmaz...Hep yanı başındayım...Kıvır kıvır saçlarındayım zamanın...Rayihayım gül goncasında...Ben aşk-ı vefayım kalbin avuçlarında titrerken ben oradayım... Ben aşk-ı vefayım

Ara sıra uğramam gönlüne hep yanındayım...Ben aşk-ı vefayım seher demlerinde...Şebnemim tulua yakın...Çisiyim felekte anbe an...Uzansa dileğin baharda uzanan dallar gibi...Dokunsan sevmelerime ürkmeden...Ben aşk-ı vefayım bulsan beni defterler dürülmeden...

Nusret yelkenli gemiyim kederin limanında...alıp seni ötelere taşısam...Billur denizleri var oralarda...masmavisi sonuna kadar mavi...Ben aşk-ı vefayım aşiyanda...Düşler kurarım sana iç çekilesi ve ırak olmayası...

Aşk-ı vefayım sevda bahçelerinde uzanıp tutulası...Solmayası derlemelerim var renk renk...Ben aşk-ı vefayım...Mahmurluğuna aldırmam...Kalkıp düşmezsen peşime bir vakti muayyene kadar seni bırakmam...Koparmadan sevmenden beni gitmem gidemem senden ben aşk-ı vefayım...

Ben aşk-ı vefayım sitemsiz...Serzeniş rüzgarları esmez iklimlerimde...Ben aşk-ı vefayım sen sevmesende beni ben seni sevmekle sevdayım ben aşk-ı vefayım...

Ve ben Aşk-ı Bekadan sızımlığım...Benim vefam bekadan...Kerem sinisindeyim letafetin...Her şefkat sofrasında varım...Ebedi sevmelerin sonsuz lezzetleri için...Oturup Aşk-ı hakiki sofrasına bir tutam almazsan beni bekadır sahibim benim, korkarım ebediyen alır beni senden ateş düştüğü yeri yakar...

Ben aşk-ı vefayım, her an bir duada beş karar seccade...İste isteyebildiğin kadar...Vermek istemeseydi istemek vermezdi...

Ben buradayım Artık sen bilirsin...Dedi ve çekildi mevkii muallasına...

İntizar bezminde bekler maşuk'unu...

alıntı