TÜKENMEZ KALEM TÜKENDİ..

Yelkovan ve akrep iki aşık gibi akşamın bitişine doğru geç saatlerde buluşmuşlardı..Belleğimde oluşan bir kaç cümleciğimi kağıdıma yansıtmak amacıyla kalemime doğru yöneldim.Hay aksi tükenmez ! denen kalem tükenmişti.Bu durum bende bambaşka duygular armonisi oluşturdu.Bunları maddeler halinden sunmak istiyorum...

__Her an geçiyor zaman, ömrümden ömür çalar.Benim onu durdurmaya imkanım onunda durmaya takati yok....

__Heppimiz seyyahız bu iki ezan arası seferi ömürde.Her ne kadar firar olsakta hakikate.

_Hz.Nuh(a.s) dokuzyüzelliyıl yaşamış.Düşünsenize yaklaşık onüç insan ömrü kadar.Ama bitti!.En azından o bir peygamberdi ve yaşamı kar kar içide karla geçti.Benim ise bu avam halimle kar içinde zarar edeceğim muhtemel.Çok yaşayıp zarar etmektense az yaşayıp imanlı ölmeyi yeğlerim.

__Hiç gelmeyecek dediğimiz günler geldi ve selamını verip çekip gitti.Korkular,heyecanlar,bitmez dediğimiz anlar tükenmez kalemimiz yaptığını yaptı.

__Tükenecek kalemim.Kapısını çalacak ecel, ruhumun.Sonra su'ra üflenecek.Ecelle kapısı çalınan ruhum sonsuzluğa göçecek ve çeyiz sandığım açılacak iyi veya kötü.Uzuvlarım,tükenen kalemim dahi şahidim olacak.Kimileri ''selam...selam''ile,kimileri ise ''nar'' ile karşılanacak...

__''Ölümü öldürmek mümkün mü?''diye sordum kendime ve hz.Mevlana belirdi aklımda.Cevaben ''neden olmasın''dedim..O ölümü öldürmemiş miydi ölüme koşarak?Ölüm bir son değil bir başlangıçtı ona.Düşünsenize kimileri av ölüme; kimileri ise avcı..Ava giden avlanırken bazı avlar avcı oluyor, nefsin mertebelerinde mutmainne olarak Cemal-i Baki'yi seyre dalma hasretiyle ölümü boğazlıyorlar adeta....

Bu şekilde cümleler cümleler..Bir kaos oluştu beynimde ve kalemimede bir dipnot düşmeliyim diye düşündüm...

Tükenen kalem bu sana :

''Ah!kalemim tükendin ama gidişin bereket getirdi ilhamıma.Şimdi tükenmeye mahkum bir başka kalem seni temsil ediyor.Sağolsun o da sen gibi yüreğimdekilerin izdüşümüne vesile oluyor.Ha merak etme onunda tükenmesine az kaldı ömür misali....

This image has beTükenmez kalem tükendi..en resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 728x566 and weights 38KB.Tükenmez kalem tükendi..