BEN BU GÜN FİLİSTİN’İM

Ben bu gün Filistin’im, dün Iraktım, ondan önceki gün Bosna…Yaşım insanlık tarihi kadar eski.. minarelerimden ezan yükselmesin diye bedenim parça parça ediliyor, evimde enkazın dumanları yükseliyor, bir çığlık atıyorum ta arşa kadar. Zulmün bombaları daha kaç asır yağacak üstüme? Daha kaç kere Bosna , Irak, Çeçenistan olacağım? Ben bu gün Filistin’im yarın kim bilir ne olacağım… Ama hep Müslüman olacağım şehit şehit toprağa düşüp yeni baştan dirilip kalkacağım, yine ölümüne direneceğim. Bombalarım, füzelerim olmasa da bir taş alıp sapanıma; Bismillah deyip, zalimin hayâsız yüzüne fırlatacağım. Ben bu gün Filistin’im, dün Irak’tım, ondan önceki gün Bosna… Ey İnsanlık! Sen ne zaman ayağa kalkacaksın? Daha ne zamana kadar haksızlık karşısında susacaksın? :” zalimler için yaşasın cehennem “ nidalarını ne zaman haykıracaksın?... Sen ey Avrupa! İnsanlar kıyılırken, İnsanlık kıyılırken, gözlerini bu zulme nereye kadar kapatacaksın?... Ey tağutun neferi! attığın mermi bir gün döner senin göğsüne değer, gün gelecek akıttığın mazlumların kanında boğulacaksın!...

alıntı