2011 Genel secimler oylama istatistikleri

Evet bu dönem çok şeylere gebe Umarım ülkemiz adına hayırlısı olur.....

?

Anketimiz 12 Haziran 2011 genel secim OYLAMASI istatistik tablosu

• Adalet ve Kalkınma Partisi 71 52.59%
    Demokrat Parti 0 0%
    Cumhuriyet Halk Partisi 25 18.52%
    Eşitlik ve Demokrasi Partisi 0 0%
    Emek Partisi 0 0%
    Milliyetçi Hareket Partisi 16 11.85%
    Bağımsız Türkiye Partisi 0 0%
    Genç Parti 0 0%
    Saadet Partisi 6 4.44%
    Milliyetçi ve Muhafazakar Parti 0 0%
    Büyük Birlik Partisi 1 0.74%
    Barış ve Demokrasi Partisi 1 0.74%
    Türkiye Komünist Partisi 2 1.48%
    Diger 4 2.96%
    Oy kullanmayacagim 9 6.67%

1. Alt 05-23-2011, 09:05 #31
      mharisma Mesajlar: 16
      Evet bu dönem çok şeylere gebe Umarım ülkemiz adına hayırlısı olur..

2. Alt 05-23-2011, 10:39 #32
      melis Mesajlar: 7
      türkkiyede yasayanlara allah sabir versin diyorum baskada diyecek bisey bulamiyorum aslinda cok sey var diyecek ama.hergelen cebini doldurma pesinde aslinda cep te yetmiyor onlara artik.secimmi yapiyorlar birbirlerinimi yiyorlar anlamiyorum bu nasil zihniyet daha birbirlkeri ile gecinemiyen kisiker devlet yönetecekler önce insan olmalari lazim bunlarin hepsi insanliktan cikmislar kedi köpek gibi olmuslar.ben viyanada yasiyorum burda secim oluyor ne türkiye gibi tartismalar duyuym nede baska bisey insanlarin evinesecim kagidi geliyor kime oy vereceksen isaretleyip postaya atiyorsun partililer güzel bisekilde konusmasini yapiyor ve secim bitiyor.bune ya mahalle kafgasini gecti yazik yazik cok yazik diyorum

alptraum ve gnothi seauton bunu beğendiler.
    3. Alt 05-23-2011, 10:55 #33
      alptraum Mesajlar: 38.107
      Blog Başlıkları: 28
      melis´isimli üyeden Alıntı
      türkkiyede yasayanlara allah sabir versin diyorum baskada diyecek bisey bulamiyorum aslinda cok sey var diyecek ama.hergelen cebini doldurma pesinde aslinda cep te yetmiyor onlara artik.secimmi yapiyorlar birbirlerinimi yiyorlar anlamiyorum bu nasil zihniyet daha birbirlkeri ile gecinemiyen kisiker devlet yönetecekler önce insan olmalari lazim bunlarin hepsi insanliktan cikmislar kedi köpek gibi olmuslar.ben viyanada yasiyorum burda secim oluyor ne türkiye gibi tartismalar duyuym nede baska bisey insanlarin evinesecim kagidi geliyor kime oy vereceksen isaretleyip postaya atiyorsun partililer güzel bisekilde konusmasini yapiyor ve secim bitiyor.bune ya mahalle kafgasini gecti yazik yazik cok yazik diyorum

Merhaba melis, bende viyanadanim. Acikcasi Strache yi hatirlamak lazim bunlari derken. Daham statt islam yazilarini unutmadik. IRKCILIGI nasil yürüttügünü nasil propaganda yaptigini biliyoruz. Tabi Türkiye kadar derin bir politika anlayisi ya da YARISI yok burda. Cünkü gelismis ülkelerde bu tarz normal. Türkiye gibi gelismekte olan ülkelerde ne yazik ki bunlari görmek mümkün.

gnothi seauton bunu beğendi.
    4. Alt 05-23-2011, 11:58 #34
      Bora ZOR Mesajlar: 1
      Arkadaşlar, tartışmanız çok güzel ancak şahsi kanaatime göre mesele şu partiye bu partiye oy vermek değil... Mesele "OY VERMEK" tir "OY SATMAK" değil. Eğer değerlendirmede önceliğin, bencillik ise AKP, MHP, CHP vs. herhangi bir parti farketmez, bu duygu ve düşünceler ile oy veriyorsan zaten bugünü kurtarmak için kendin ve çocuklarının geleceğini satmışsın. Satılmışsın, değil başkasına, kendine bile hayrın dokunmaz. Ancak gerçek manada araştırma yaparak, muhakeme ederek ve eleştirerek doğru olduğu sonucuna vararak oy veriyorsan, aklın ve vicdanın rahat oy veriyorsan o zaman hem müminsin, hem milliyetçisin, hem demokratsın...

gnothi seauton bunu beğendi.
    5. Alt 05-23-2011, 13:04 #35
      Bora ZOR´isimli üyeden Alıntı
      Arkadaşlar, tartışmanız çok güzel ancak şahsi kanaatime göre mesele şu partiye bu partiye oy vermek değil... Mesele "OY VERMEK" tir "OY SATMAK" değil. Eğer değerlendirmede önceliğin, bencillik ise AKP, MHP, CHP vs. herhangi bir parti farketmez, bu duygu ve düşünceler ile oy veriyorsan zaten bugünü kurtarmak için kendin ve çocuklarının geleceğini satmışsın. Satılmışsın, değil başkasına, kendine bile hayrın dokunmaz. Ancak gerçek manada araştırma yaparak, muhakeme ederek ve eleştirerek doğru olduğu sonucuna vararak oy veriyorsan, aklın ve vicdanın rahat oy veriyorsan o zaman hem müminsin, hem milliyetçisin, hem demokratsın...

Gerçek manada araştırarak oy kullanmak isteyen bi insan TR'de oyunu atacak bir parti bulamaz ki Yani boş oylar o zaman çoğunlukta olur. Ama Türkiye'de her zaman uyuyan kesim önceliktir. Çünkü oylarını almak rahattır. Çünkü onlar soru sormazlar. Çünkü onların fikirleri yoktur. Çünkü onları televizyon denen başka beyinler yönetir. Çünkü onlar gerçeği kavrayacak kapasitede değildirler. Çünkü onlar Kukladırlar...

melis ve gnothi seauton bunu beğendiler.
    6. Alt 05-23-2011, 23:26 #36
      Ziyaretci
      Türküm Mesajlar: n/a
      turab´isimli üyeden Alıntı
      Cehennemi Hakedenler Partisine oy yok, zira din düşmanı. it,çakal,kurt vs oy yok, çünkü hayvanlar bizi yönetemez. ırkçılık küfürdür bu yüzden mhp ve bdp ye oy yok. geriye kaldı AKP. oyum erdoğana. ne diyim rabbim bizi akp den yana mahçup etmesin. rabbim akp yöneticilerini istikametten ayırmasın.

Cakal Kurt falan it diyen arkadasim.
      Allah Hepimizin Aklina mukayet olsun, sunu belirteyimki burdan sizin gibi arkadaslari malesef dini duygularla sömürülüyorlar.
      <<<< Bugün millet vekili sayisi en yüksek her türlü kanunu cikarma yetkisine, her seyi yeniden yapilandirma gücüne sahip olan AKP Ilk defa secimlere girerken yetim hakinndan bahseder, millet vekili Lojmanlari masraflidir, yeni araraba alinmamalidir, biz basörtüsü problemini kesin cözecegiz, Kadrolasmalarin önüne gececegiz derken; cözmesi gerekirken Avrupa uyum yasasina istinaden zina yasasini cikarmis, Hanimini mankenler gibi yaninda dolastirip kabuklu kabuksuz herkesin elini SIKTIRIYOR:
      Ogulcazinin villasini mesken tutup acaba kira masrafini veya giderlerini nerden karsiliyor?
      LUX arabalrin biri gelip biri gidiyor.

enson Kemal Kilictaroglunun bir arap ülkesine kizinin dügünü icin davetiye götürmesini elestirince,
      Haber Türkte aciklama yapan Sayin Erdogan artik bu gibi ucak olsun, makam arabasi olsun öyle bütünlestikki sahsa mahsuz kullaniyoruz demeden kendini alamamistir.

8 yil boyunca zenginleri zengin fakirleri dahada fakirlestirip dilenci yapan 3 aylik 5 aylik suni gündem yapip is yapmak yerine agizi olan konusuyor politikasi yapilmistir.

Mavi deniz operasyonunda 9 vatandasimizi kaybettik.

Ne yaptilar eeeee???
      Biz tazminat isteriz birde yanina mümkünse özür lütfen.
      Güya müslüman müslümanin din kardesidir 22 gün boyunca israil lübnani havadan karadan adeta bomba manyagi yapmistir.

Türkiye bölgesinde en güclü müslüman agbey devlet sadece seyir etmekle yetinmistir.

Bizim orda bir söz vardir derlerki camiz camizin boynozunda camur görsün.
      Eger hic bir sey bilmiyorsan ben bunlarla bas edemmem diyorsan tüm anlasmalari iptal et.
      Ama olmaaaz!!!! ORTADOGUNUN es baskanina bunlar yakismaz.

Senki böyle güclü bir devlet olarak:
      ancak celimsiz sayif aciz yaratiklar gibi siz öldürmeyi iyi bilirsiniz.
      Benim bölgesinde güclü devlet politikam bumudur?
      Biz bu kadarmi aciziz?
      Atma recep din kardesiz.

Bu anlayisa sahip bir Hükümet.
      Amerika okyonus ötesinden gelip istedigi yeri bombalar istedigi yeri isgal eder sen sinir ötesine teröre kursun atamazsin.
      iste senin ve senin gibi arkadaslarin anlayisi. Bu AKP yi destekleyen herkes vebal altinda kalir hakkimi bir TÜRK olarak helal etmiyorum.

Derim ki EEEYYY YOZGATLI fedakar, cefakar hemserilerim!

yozgattan kac AKP millet vekilimiz var? ve yozgat´da hangi tasi hangi tasin üzeerine koymuslardir.

issizliginize caremi bulunmustur her hangi bir fabrikami yapilmistir.

recberin ciftcinin yüzümü gülmüstür?
      sekiz yilda ancak ve ancak cift yol yapilmistir.
      yapilmasida gerekirdi.
      onun ötesinde benim memleketim dogudaki hakkarideki her hangi bir ilceden fazla bir farki yoktur.
      sececeginiz vekilleri iyi inceleyin ve gecmisteki 8 seneyi unutmayin.

Türk askerinin basina cuval gecirtip TÜRKIYENIN NAMUSUNU SEREFINI SINIRLARINI KORUYAN ASKERIMIZI o, kisacik akillariyla terbiye ettigini zannedip ezelden beri olan Türk düsmanligini adedata kusanlara elbet bir gün sira bize gelecek diyorum.
      Kurtulus savasi vererek kazanilan bu VATAN topragi göz göre göre parcalaniyooooor.>>>> neden yayinlamadiniz? isinize gelmedimi???

melis ve gnothi seauton bunu beğendiler.
    7. Alt 05-24-2011, 00:45 #37
      tükenmez Mesajlar: 4
      Şu AKP bi gitsin başımızdan, helva yapıp dağıtıcam millete. Hatta arkadaşlarla aramızda para topladık manda kesip fakire fukaraya dağıtıcaz. Neden manda ? AKP başımıza geldi geleli koyunlara dokunulmazlık geldi de ondan. Neyse daha satılmadık çayır çimenler var, koyunlarımız otlasınlar bakalım.

melis bunu beğendi.
    8. Alt 05-24-2011, 10:05 #38
      tükenmez´isimli üyeden Alıntı
      Şu AKP bi gitsin başımızdan, helva yapıp dağıtıcam millete. Hatta arkadaşlarla aramızda para topladık manda kesip fakire fukaraya dağıtıcaz. Neden manda ? AKP başımıza geldi geleli koyunlara dokunulmazlık geldi de ondan. Neyse daha satılmadık çayır çimenler var, koyunlarımız otlasınlar bakalım.

Arkadaşım söylediklerine dikkat et. Adak adamak zorunda kalabilirsin..

9. Alt 05-24-2011, 11:15 #39
      candanag Mesajlar: 302
      eski düzenlemeyle 5, yeni düzenlemeyle 4 yılda bir yapılacak olan genel seçimlere istikrarlı olarak iştirak edip, sonrasında ve özellikle gelecek seçimler öncesinde sağlı-sollu hamasi haykırışını bilumum ortamlarda -özellikle de siberortamlarda- gösterecek olan yurdum insanı azalmadığı müddetçe gelecekten umudum olmamaya devam edecek. ne zaman burada olduğu gibi çeşitli ortamlarda daha yüce meseleler için muhakemeler yürütülecek, siyaset sahnesi tüm süreçte değişik seviyelerde herkesin katılımcı olacağı bir platform olarak ortaya çıkacaksa -buna demokrasi klişesi de diyemiyorum- daha ümitvar olacağım insanımız ve bu ülke hakkında. işe buluduğunuz/ikamet ettiğiniz yerel meclislerde siyasetin/işlerin/hukukun nasıl yürüdüğünü öğrenmekle başlayabilirsiniz. istikrarlı şekilde o sandıklara bir kağıt bırakmak ve sonrasında akşam sonuçları öğrenmek çok basit gelmiyor mu sizlere? ama keyifli değil mi? her gün değişen gündeme bomba gibi etkileriyle uzun süre konuşulacak malzeme çıkıyor. halbuki ne kadar da geçici değil mi? özel uzmanlık gerektirmedikçe Türkiye'de 1950'den itibaren seçimlerin hangi birini hatırlayabiliyoruz ki? halbuki hayatın eskitemediği ne algılanmışlıklar var o zamanlardan?daha kalıcı yollarda yürümek için biraz daha düşünelim lütfen... son kertede vicdanınız rahatsa tamamen o sandığa giderken, diyecek söz yok.

alptraum bunu beğendi.
    10. Alt 05-25-2011, 19:07 #40
      bahtsız Mesajlar: 8
      İnsanın acısı nerdeyse canı ordadır ya,benim için kadınlara öncelikli olarak iş ve ayakta durmalarını sağlayacak sosyal güvence ve veren sosyal devlet ilkesinin gerektirdiklerini yerine getirebilecek hükümet önemlidir.İnşallah oyumu da o yönde kullanıcağım.