Dünyanın en büyük sorunu ?????

hepsi dünyanın sorunu...

?

dünyanın en büyük sorunu ???????

1. Alt 07-31-2008, 23:53 #11
    Ziyaretci
    mamii Mesajlar: n/a
    hepsi dünyanın sorunu

2. Alt 08-03-2008, 03:04 #12
    ramo Mesajlar: 17
    Dünyanın en büyük sorunu '' insan'' canlılar demiyorum ''insan'' diyorum. :(

3. Alt 08-05-2008, 08:58 #13
    oki_ Mesajlar: 1
    yelken06500´isimli üyeden Alıntı
    şöyleki ayışığı kardeşim...dünya insanlar için yaratılmamıştır1. dünyadaki nimetler insanlar için yaratılmıştır.sevgili insanlar, bu nimetleri kullanmakta öyle pervasız davranmışlardır ki sadece kendilerinin değil bütün canlıların hayat alanlarını kısıtlamışlardır.buradan yola çıkarak daha fazlasını tahmin edebileceğine kaniyim.unutma ki bütün sorunların bir kaynağı vardır!dünyada ki bütün sorunlarda insan menşelidir.

evet yelken sana katılmamak elde değil, bi güzel anlatmışsın da neden ankette küresel ısınma almış başını gidiyo anlamadım, sonuçta buna sebeb olan yine insanlar önce insanları bilinçlendirmek gerekki bazı şeylerin farkına varsınlar, cahillik çok kötü ama kimisininde işine geliyo galiba cahil kalmak.

Konu oki_ tarafından (08-05-2008 Saat 08:59 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla hatası
    Henna bunu beğendi.
  4. Alt 08-05-2008, 17:19 #14
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Sanırım bu sorun dünyanın değilde insanın sorunu.

Dünyada yasayan tüm insanların sorununuda sanırım eflatun un verdiği cevapta anlatılıyor. Bugün ki gereksinimler ve getirilerinden çok götürüleri insan hayatını azaltmaktadır. En güzeli makaleyi göstermek

Eflatun’a 2 soru sormuşlar. Birincisi “insanoğlunun sizi en çok şaşırtan davranışları nedir?” Eflatun tek tek sıralamış: “çocukluktan sıkılır ve büyümek için acele ederler. Ne var ki büyüyünce de çocukluklarını özlerler, para kazanmak için sağlıklarını yitirirler ama sağlıklarını geri almak için de para öderler, yarından endişe ederken bugünü unuturlar. Dolayısıyla ne bugünü ne yarını yaşarlar, hiç ölmeyecek gibi yaşarlar, ancak hiç yaşamamış gibi ölürler”.

Sıra gelmiş 2. soruya,
    “peki senin teklifin ne?”

Bilge yine sıralamış: “kimseye kendinizi sevdirmeye kalkmayın! Yapılması gereken tek şey, sadece kendinizi sevilmeye layık kılmaktır. Önemli olan, hayatta en çok şeye sahip olmak değil, en az şeye ihtiyaç duymaktır”.

yelken06500, ay?????, Henna ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
  5. Alt 08-06-2008, 14:14 #15
    ihakkioral Mesajlar: 2
    Allah korkusu olmayandan her şey beklenebilir

6. Alt 10-15-2008, 11:46 #16
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    bakara 30- Hani Rabbin meleklere: "Muhakkak Ben, yeryüzünde bir halife var edeceğim" demişti. Onlar da: "Biz Seni şükrünle yüceltir ve (sürekli) takdis ederken, orada bozgunculuk çıkaracak ve kanlar akıtacak birini mi var edeceksin?" dediler. (Allah: "Şüphesiz sizin bilmediğinizi Ben bilirim" dedi.

dünyanın sorunu :
    (insanın sorunu):
    "Rabbine karşı nankörlüğü"...
    .

safer82 bunu beğendi.
  7. Alt 12-30-2008, 12:33 #17
    AnTiKa Mesajlar: 73
    bence cahillik dini eğitimsizlik boşvermişlik. diğerlerinin hepsi buna bağlı olarak gelişen şeyler...

safer82 bunu beğendi.
  8. Alt 03-08-2009, 03:36 #18
    AsMhA Mesajlar: 208
    ideolojiler ve başka bahanelerin altında saklanan sawaşlar, hepsinden daha kötüsü İslam aleminin birbirinden bihaber olması haberleri olsada herkesin birleşmek için Mehdi yi beklemesi...

9. Alt 02-09-2010, 19:30 #19
    Ziyaretci
    Kayıtsız Üye Mesajlar: n/a
    bnce domuz gribi

10. Alt 02-10-2010, 19:40 #20
    Bediüzzaman26 Mesajlar: 183
    Bence insanlar en büyük sorundur. Hadi hayvanlar ne yapıyor hiç bir şey! Ama insanlar biyolojik silahlarla dünyayı altüst ediyorlar!

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.