dostluk testi.....!!!

CANIMDAN ÖTEDİR DOSTUMMMM Gardaştan ötedir dost.Beyni beyninize değer,yüreği yüreğinize.Siz ne hissederseniz o da onu hisseder.Sadece arkadaşlıkla karıştırılmaya…O;yandaştır,siperdaştır ve çoğunlukla ön safınızda mücadele eder.Hep sizi savunur ve düşünür.Hatalarınız onun hatasıdır,kendini suçlu ...

1. Alt 03-21-2008, 21:23 #1
    beyza Mesajlar: 2.053
    CANIMDAN ÖTEDİR DOSTUMMMM

Gardaştan ötedir dost.Beyni beyninize değer,yüreği yüreğinize.Siz ne hissederseniz o da onu hisseder.Sadece arkadaşlıkla karıştırılmaya…O;yandaştır,siperdaştır ve çoğunlukla ön safınızda mücadele eder.Hep sizi savunur ve düşünür.Hatalarınız onun hatasıdır,kendini suçlu hisseder uyarmadığı için. Sevaplarınız onun sevabıdır,sizi sevk etmiştir iyiliğe… konuştukça, paylaştıkça…denizin dibine değdiğinizi hissedersiniz onunla.Anlatılmaz yaşanır bir devlettir.Hem de en derininden…

SORULAR:

1-Dostunuz sizinle dışarıda buluşacaktı ama buluşacağı saat gelmesine rağmen ortalarda yok….
    a)Gelinceye kadar beklerim
    b)Eve gider haber beklerim
    c)Bundan sonra bende onu bekleteceğim

2-Dostunuz üzerinizdeki kazağı çok beğendi…
    a)Yenisini alırım
    b)Aldığım yeri söylerim
    c)Ona hediye ederim
    3-Dostunuz işsiz kaldı…
    a)Çok üzülürüm
    b)Ona iş ararım
    c)Bulduğum ilanları veririm

4-Dostunuzun çok acil paraya ihtiyacı var…
    a)Bulur veririm
    b)Bulmaya çalışırım
    c)Bende varsa veririm

5-Kar yağıyorve sizin ellerinizde eldiven var.Dostunuzun elleride çok üşüyor…
    a)Tekini ona veirim
    b)Eldivenci ararım
    c)Eldivenlerimi ona veririm

6-Dostunuz çok gergin,önemli bir görüşmesi varmış ve size durup dururken kızmaya başladı…
    a)Kızmaya hakkı yok
    b)Mazur görürüm
    c)Nedenini sorarım

7-Dostunuz ile fikirleriniz ters düşmeye başladı…
    a)Saygıyla karşılarım
    b)Nedenini araştırırım
    c)Çok kızarım

8-Dostunuzun hakkınızda olumsuz konuştuğunu söylediler…
    a)O öyle konuşmaz
    b)Sorarım ben ona
    c)Ne söylese kabulümdür

9-Dostunuz toplumsal bir suç işledi…
    a)Onu dışlarım
    b)her türlü desteklerim
    c)Hatanın mahiyeti önemli

10-Dostunuzun düşmanı olan kişi sizinle yakılık kurmaya çalışıyor…
    a)Kesinlikle kabul etmem
    b)Bir denerim
    c)Bana bir şey yapmadı ki

PUAN TABLOSU
    A B C
    1) 1 2 3
    2) 2 3 1
    3) 3 1 2
    4) 1 2 3
    5) 2 3 1
    6) 3 1 2
    7) 1 2 3
    8) 2 3 1
    9) 3 1 2
    10) 1 2 3

DEĞERLENDİRME

16 PUAN VE ALTI
    Dostluk sizde tecelli etmiş.Dostluk dendiğinde akla siz geliyorsunuz.İnsanın arayıpta bulamadığı dost sizsiniz Bu nedenle çevrenizdekiler kıymetinizi bilmeliler.Ama tabi bu kadar övdük diye havaya girmeyin.Her insanın hataları olabilir.Siz her şeye rağmen dikkatli olun ve insanlara dost olmaya devam edin…

17-23 PUAN

Dost sayısının çok fazla olmasına imkan yoktur.Karşılıklı alış veriş,ilgi ve süreklilik ister.Eğer sürekli beslenmiyorsa dostluk;eski sıfatını almaya hak kazanır yada arkadaş kavramına dönüşür.Dostluk dil gibi yaşayan bir kavramdır.Geliştirilmez ve yaşanma is yok olmaya unutulmaya yüz tutar.Yüzde yüz fedakarlık isteyen dostluk karşılıklı olduğu müddetçe iktidarını sağlamlaştırır.Dostunuz az olsun ama öz olsun.İyi gün dostlarına fazla aldanmayın,malum dost kara günde belli olur.

24 PUAN VE ÜSTÜ

Araya bencilliğin girdiği bir dostluktan söz etmek pek mümkün değildir.Zor zanaattir dost olmak.Hatalarını görmemeli ve sıkıntılı anlarında yanında olmalısınız.Sizden önce o gelmeli ve sadece iyiliğini düşünmelisiniz.Dostunuzun dostunu dost,düşmanını düşman bilmelisiniz.Öyle bedavadan dostluk yok,fedakarlık yapmayı öğrenmelisiniz.Her an yanınızda olan bir dost istiyorsanız önce siz iyi bir dost olmalısınız.

N u M a N, özlem_34, kipchak ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
  2. Alt 03-21-2008, 21:55 #2
    özlem_34 Mesajlar: 568
    puanım 23
    Alıntı:
    Dost sayısının çok fazla olmasına imkan yoktur.Karşılıklı alış veriş,ilgi ve süreklilik ister.Eğer sürekli beslenmiyorsa dostluk;eski sıfatını almaya hak kazanır yada arkadaş kavramına dönüşür.Dostluk dil gibi yaşayan bir kavramdır.Geliştirilmez ve yaşanma is yok olmaya unutulmaya yüz tutar.Yüzde yüz fedakarlık isteyen dostluk karşılıklı olduğu müddetçe iktidarını sağlamlaştırır.Dostunuz az olsun ama öz olsun.İyi gün dostlarına fazla aldanmayın,malum dost kara günde belli olur.

............

3. Alt 03-22-2008, 01:29 #3
    N u M a N Mesajlar: 492
    14 puan hendimi bi garip hissettim umarım hep bu yolda giderim

way be ben neymişim be abi :D:D:D

4. Alt 03-22-2008, 01:34 #4
    safinaz Mesajlar: 3.348
    1 puan vay be ben neymişim.

5. Alt 07-26-2008, 01:59 #5
    xyzt Mesajlar: 384
    Dost dost diye nicesine sarıldım
    Benim sadık yarim karatopraktır
    Beyhude dolandım, boşa yoruldum
    Benim sadık yarim karatopraktır! ...

bi ara bu testi yaparız inşallah

6. Alt 07-26-2008, 02:36 #6
    el_feta Mesajlar: 1.168
    : ) (hayli tuhafından)...
    allah dost!larınızı eksik etmesin efendim.. ne diyem...

7. Alt 03-08-2009, 05:17 #7
    AsMhA Mesajlar: 208
    Programcı arkadaşlar bunu oto hesap yapan bi şekilde düzenleseler puanıma bakabilirim

8. Alt 12-02-2010, 17:06 #8
    Ziyaretci
    Misafir Mesajlar: n/a
    bnmde puanımm 23...

9. Alt 05-04-2011, 23:00 #9
    Ziyaretci
    Kaç puan aldığımı sölemicem ama aldığım puana SevinDim.
    DosTum HeR Şeyden önce qeLiR =((:

10. Alt 04-24-2013, 17:37 #10
    Ziyaretci
    puanım 24 ama arkadaşım buseyle küsüm aslında barışmak istiyorum ama bi yandanda onu gram sevmedim aklıma geliyor adım sevim oral 6. sınıf ögrencisiyim

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.