hangi mevsim tam size göre?

"Yaradılanı Severiz,Yaradandan Ötürü" misali:her nimet güzel..Fakat;kışın soğuğu,yazın sarhoşluğu,ilkbaharın coşkunluğu:ürkütür beni..sonbaharın sakinliği ise rahatlatır.....

?

1. Alt 02-21-2009, 20:27 #11
    E.Ahsen Mesajlar: 41
    "Yaradılanı Severiz,Yaradandan Ötürü" misali:her nimet güzel..Fakat;kışın soğuğu,yazın sarhoşluğu,ilkbaharın coşkunluğu:ürkütür beni..sonbaharın sakinliği ise rahatlatır..

özlem_34 ve yelken06500 bunu beğendiler.
  2. Alt 02-22-2009, 13:52 #12
    mina Mesajlar: 162
    sonbahar benim mevsimim. tabiri caizse kendimi buluyorum sonbahar da
    emeği geçenlere sonsuz teşekkürler...

özlem_34 ve yelken06500 bunu beğendiler.
  3. Alt 03-08-2009, 02:40 #13
    AsMhA Mesajlar: 208
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Bir zamanlar dört oğlu olan bir bilge kişi varmış. Çocuklarına acele ve erken karar vermemelerini ve önyargılı olmamalarını öğretmek için onları eğitmek istemiş. Her birini sırayla uzak bir yerde bulunan ağacın yanına gidip ona bakmak için göndermiş .

İlk oğlan Kışın gitmiş, ikincisi İlkbaharda, üçüncüsü Yazın, sonuncusu Sonbaharda gitmiş.

Sonra birgün hepsini bir araya toplamış ve ne görüklerini sormuş.

İlk oğlan ağacın çirkin, yaşlı ve kupkuru olduğunu söylemiş.

İkinci oğlan, ‘Hayır yeşillikle doluydu ve canlıydı,’ demiş.

Üçüncü oğlan başka fikirdeymiş, ‘Çiçekleri vardı ve kokusuyla görüntüsüyle o kadar muhteşemdi ki, daha önce hiç böyle bir güzellik görmemiştim,’ demiş.

Sonuncu oğlan, hepsinin de haksız olduğunu ve ağacın meyvelerle dolu, canlı ve hayat taşıyor olduğunu bildirmiş.

Yaşlı adam oğullarına hepsinin haklı olduğunu söylemiş,

Çünkü hepsi farklı mevsimlerde bu ağacı görmeye gitmişlermiş.

Onlara; ’bir ağacı veya bir insanı, kısa bir süre veya bir mevsim tanıdıktan sonra yargılayamayacaklarını,’ anlatmış. Ya’da neye sahip olup olmadıklarını…

‘Gerçekleri ancak sonunda, dört mevsimi de yaşadıktan sonra görürsünüz.

Eğer Kışın vazgeçerseniz İlkbaharın nimetinden olursunuz;

Yazın güzelliğinden ve Sonbaharın bereket ve bütünlüğünden de.

Bir mevsimin acısının, diğer güzel mevsimleri silmesine izin vermeyin.

Hayatınızı bir mevsimi yüzünden yargılamayın.
    Unutmayın ki, ilerde şu anki zamanı arayabilirsiniz

veya daha güzel günleri yaşamayı kaçırabilirsiniz.!!

Sanırım cevap budur...Fantazik cevap wermek gerekirse ben sonbahar ı daha çok sewerim abartılı kıyafetlerden uzak insana ayrılığı we ölümü hatırlatıyor kendini daha fazla sorgulamasını sağlıyor en azından böyle düşünüyorum. Düşen her bir yaprak takvimin 1 gününü simgeliyor hayat bu kadar hızlı geçiyor sen nereye gidiyorsun..?

4. Alt 06-02-2009, 23:19 #14
    Ziyaretci
    abı-hayat Mesajlar: n/a
    bende sonbaharı seviyorum.insanı kendine çeken ve getiren bir havası var. bana ömrümün son demlerini hatırlatıyor.biraz tefekkür edilmesi lazım olan bir ay...

5. Alt 07-03-2011, 20:54 #15
    pınaran Mesajlar: 314
    yaz.. her gün güneşi göremezsem fenalık geliyor..
    hele hele güneş doğmadan balkona nevaleni hazırlayıp (kahve) doğuşunu izlemek en güzel anlardandır.

hem üşümeyi de hiç sevmem.. zaten soğukkanlıyım da... havalar soğuyunca benim de vücut sıcaklığım düşüyor.. resmen kış uykusuna yatıyorum.. bıraksalar günlerce uyurum..

safinaz bunu beğendi.
  6. Alt 07-03-2011, 22:19 #16
    yabanGülü Mesajlar: 3.851
    Blog Başlıkları: 125
    ben her mevsimi severin, her biri birbirinden güzel.

7. Alt 01-31-2012, 18:52 #17
    tuerkraider Mesajlar: 50
    kis mevsimi benim mevsimim -5 dereceden sonra kisi dahada bir baska seviyorum

8. Alt 02-01-2012, 00:35 #18
    gargamel Mesajlar: 17
    Yaz gibisi var mı

9. Alt 02-01-2012, 00:38 #19
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Mevsim gecislerinde her mevsimi seviyorum. Mevsim ortasi biraz aliskanlik haline getiriyor ama mevsim gecisi sirasinda bir degisiklik oluyor varliklarin dünyasinda. Bu degisiklik hem dis görünümümüze rastlarken organlarimiz dahi bundan etkileniyor. Enzimlerimiz degisiyor.

10. Alt 08-03-2012, 15:27 #20
    sevilay sevil Mesajlar: 247
    alptraum katılıyorum ilkbaharı bende severim hem ne sıcakk ne soğukk

alptraum bunu beğendi.
Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.