Mustafa Kemal Atatürk`ün en güzel sözleri?

xxl_no ´isimli üyeden Alıntı ↑...

?

Mustafa Kemal Atatürk`ün en güzel sözleri?

Ağaç Şeklinde Aç7Beğeni

1. Alt 05-24-2009, 18:11 #11
    Ziyaretci
    abı-hayat Mesajlar: n/a
    xxl_no´isimli üyeden Alıntı
    Arkadaşlar efendiler ve ey millet iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler dervişler müritler meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır. " DUYURULUR!!!!!
    Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

tarikatlılar medeniyetten yoksunmu acaba?mesajınızı aldım ama size katılmıyorum. mesala fettullah hoca efendi medeniyetsiz mi?yoksa mahmud esat çoşan hz mi medeniyetsiz olan ve daha niceleri.

2. Alt 05-24-2009, 21:42 #12
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    Arkadaşlar efendiler ve ey millet iyi biliniz ki Türkiye Cumhuriyeti şeyhler dervişler müritler meczuplar memleketi olamaz. En doğru en hakiki tarikat medeniyet tarikatıdır. " DUYURULUR!!!!!

Kime..?

selametle..

3. Alt 05-27-2009, 21:34 #13
    xxl_no Mesajlar: 13
    burdan benim anladığım yine ulu önderimin söylemiş olduğu dünyada en hakiki mürşit İLİMDİR,FENDİR!!tarikatlatlara şeyhlere dervişlere gelince yine ATAM'ın bir sözü size cevap verir umuyorum:
    "Bir de, Türkiye Cumhuriyeti dahilinde, tüm tekkeler ve zaviyeler ve türbeler kanunla kapatılmıştır. Tarikatlar kaldırılmıştır. Şeyhlik, dervişlik, çelebilik, halifelik, falcılık, büyücülük, türbedarlık vesaire yasaktır. Çünkü bunlar gericiliğin kaynakları ve cehaletin damgalarıdır. Türk milleti, böyle müesseselere ve onların mensuplarına katlanamazdı ve katlanmadı."

Işıklı,aydınlık,çağdaş günler dileğiyle....

4. Alt 05-27-2009, 21:46 #14
    mhmt´isimli üyeden Alıntı
    Kime..?

selametle..

mhmt arkadaşım..umarım arkadaşım dememde bir kusur yoktur!!
    bu sözümdür ki karanlığı bekleyenler ve arzulayanlara!bu sözümdür ki cumhuriyet düşmalarına!!bu sözümdür ki din düşmanlarına!!bu sözümdür ki tarikatçılar ve geri kalmışlara!!bu sözümdür ki örümcek beyinlilere!!bu sözümdür ki atamı anlayamamışlara!!!daha böyle sıralanır gider!!yani anlayacağın mesaj BÜYÜK.....

5. Alt 05-28-2009, 08:55 #15
    Ziyaretci
    abı-hayat Mesajlar: n/a
    yani sizinki vatav severlik bizimki mi düşmanlık lütfen yine haddi aşan konuşmalara gidiyorsunuz.sizi biraz saygıya davet ediyorum. bizler cumhuriyet düşmanı değiliz bilakis vatanını ve bayrağını seven türk gençleriyiz. eğer tekrar gerekirse vatanımız için seve seve canlarımızı feda ederiz.yani şimdi ben düşüncelerimle hainmi oldum ?yoksa din düşmanımı?lütfen kendinize gelin ve tarihinizi iyiyce araştırın belliki pek de bilmiyorsunuz tarihinizi ve uzak olmayan yakın bir tarihden bahsediyoruz biz.tekrar uslubunuza dikkat edrseniz çok iyi olacak.siz hiç kimseyi bu şekilde itham edemezsiniz.

6. Alt 05-28-2009, 11:43 #16
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    mhmt arkadaşım..umarım arkadaşım dememde bir kusur yoktur!!
    bu sözümdür ki karanlığı bekleyenler ve arzulayanlara!bu sözümdür ki cumhuriyet düşmalarına!!bu sözümdür ki din düşmanlarına!!bu sözümdür ki tarikatçılar ve geri kalmışlara!!bu sözümdür ki örümcek beyinlilere!!bu sözümdür ki atamı anlayamamışlara!!!daha böyle sıralanır gider!!yani anlayacağın mesaj BÜYÜK.....

Tamam da, bir sıkıntı var.. Bu tabirlere uyduğu söylenen insanların düşüncelerine bakınca, Kurtuluş Savaşında canını Vatan'ı için feda edenlerle aynı olduğu görüşüyor.. Bunu ne yapacağız? Yoksa, örümcek kafalılar mı kazandı Kurtuluş Savaşı nı? Bu halk, o savaşası nasıl kazandı? Bu sözdeki ithamlara ters değil mi biraz?

selametle..

7. Alt 05-28-2009, 20:08 #17
    nisa,kesinlikle size hain ithamında bulunmak gibi bir niyetim yoktu!!sadece sizin sorduğunuz sorulara atamın sözleriyle cevap verdim!!olay bundan ibaretken başka taraflara çekmeyin!!
    ayrıca sözlerimin çok açık ve net olduğunu,alacak olan kişinin aldığını düşünüyoorum1kesilikle size karşı değildi sözlerim!
    Mhmt arkadaşım,bu vatanı vatanını ölümü göze alabilecek kadar delikanlılar kurtarmamış mıdır,bu ülkeyi gayrimüslimlerin gazabından kurtaran yaşanılası bir ülke yapan o insanlar değil midir!!benim söylemiş olduğum ise şu anki içimizdeki düşmanlardır!!örümcek kafalılarla vatanseverleri aynı kefeye koymak bana göre çok büyük bir yanlıştır!!sözlerimin yine başka bir tarafa çekilmesin lütfen!!
    iyi günler herkese!!

8. Alt 02-15-2010, 12:23 #18
    Ziyaretci
    Kayıt Dışı Mesajlar: n/a
    "Bir de, Türkiye Cumhuriyeti dahilinde, tüm tekkeler ve zaviyeler ve türbeler kanunla kapatılmıştır. Tarikatlar kaldırılmıştır. Şeyhlik, dervişlik, çelebilik, halifelik, falcılık, büyücülük, türbedarlık vesaire yasaktır. Çünkü bunlar gericiliğin kaynakları ve cehaletin damgalarıdır. Türk milleti, böyle müesseselere ve onların mensuplarına katlanamazdı ve katlanmadı."

Bu söze istinaden Hacı Bayram-ı Veli Hazretlerinin kilitlenen Türbesi neden açılmıştır. Bilen biliyor zaten fakat bilmeyenler için akşama cevabı buraya nakledeceğim.
    Saygılar.

9. Alt 02-15-2010, 21:13 #19
    mus'ab Mesajlar: 331
    GÖKTEN İNEN KUR'AN dan, islamdan, peygamberden, müslümandan ve islami kuruluşlardan ilham alamayan kafa gerici yobaz ve bağnaz değil de, müslümanım diyen inandığı gibi yaşamaya çalışan; sakallı, sarıklı, çarşaflı oalanlarmı gerici aklınıza şaşarım.

tarikatları ve dergahları kapatan zihniyyet, genel evlerini, barları, pavyonları, fuhuş haneleri, meyhaneleri ve tüm çirkefliklerin işlendiği rezil haneleri açarak, sözüm ona onurlandıraran bağnaz örümcek kafaları kendime örnek ve önder edinecek kadar basit olmadım olmayacağım.

siz sayın muhatap kişi türkiyemizde belli bazı kesimler gerici yobaz örümcek kafalı gibi ifadeleri müslümanlar için kullanıyorlar. Eğer sizde aynı duygularla kullanıyorsanız bir sonraki yazımda anlıyacağınız dilden yazacağım emin olabilirsiniz.

Haa pardon unutuyordum: 624 yıl dünyaya hükmeden osmanlıya tarikatlar asker yetiştiriyordu bu nedenden dolayı tarikarların kapatmak için ingiltere, fransa ve yahudiler 150 yıl uğraştılar ama başaramamışlardı!!!!

10. Alt 02-15-2010, 21:23 #20
    mus'ab Mesajlar: 331
    VATAN SEVGİSİNE GELİNCE: Vatanı sevdiğini söyleyen hainlerin neyi nasıl sevdiğini görüyoruz onların tamamının vatan sevgisi kadar vatan sevdası vardır bende.
    çanakkalede kanlı sırtta hüseyin avni beyin askeri olan şehit dedem var benim. Dede deyince aklınıza ak sakallı ihtiyar gelir değilmi? ama benim dedem 16 yaşındaki hamile eşini bırakıp çepheye koştuğunda 21 yaşında şehit olduğunda 22 yaşındaydı müslümandı ve imanlıydı.

bu vatana bu gün yine ALLAH muhafaza bir saldırı olsa yine bu günkü kendisini ilerici ve aydın gören zavallılar seyreder de yine bizler canımızı koyar vatanımızı savunuruz. Vatan sevdası yiğidin yüreğindedir. birilerinin zongoçluğunu yapmakta değil.

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.