''ANDIMIZ''kaldırılsın

mevzu andımızın kaldırılması.sebeb ne mutlu Türküm diyene ibaresi geçiyor diye.birileri rahatsız oluyor diye. oğuz boylarından gelen kavme Türk ırkı denir.Türk kelimesinin ilk anlamı bu.fakat Devlet politkası olarak,anayasal olarak yani anayasayla ...

1. Alt 08-15-2009, 10:55 #41
    dionysoz Mesajlar: 103
    mevzu andımızın kaldırılması.sebeb ne mutlu Türküm diyene ibaresi geçiyor diye.birileri rahatsız oluyor diye.
    oğuz boylarından gelen kavme Türk ırkı denir.Türk kelimesinin ilk anlamı bu.fakat Devlet politkası olarak,anayasal olarak yani anayasayla yönetilen bir hukuk devleti olarak Türk demek ise Türkiye cumhuriyetini kurmuş olan ve tc cumhuriyetinde yaşıyor olan etnik kökenine diline dinine bakılmaksızın tc kimliğine sahip olmuş her insan evladı Türk vatandaşıdır.
    her Türk vatandaşı gibi eşit haklara sahiptir.vatandaşımızdır diyor devlet insanımızdır hemşerimizdir bu vatan onundur diyor.bakın soyu oğuz boylarına dayanan her insan demiyor..kısacasa TÜRK kelimesi DEVLET POLİTİKASI olarak insanımız vatandaşımız olarak tanımlanmış.insanlar bundan rahatsızlık duyuyorlar anlayamıyorum.e sende bu haklara sahipsin soyun kürttür ermenidir lazdır çerkezdir zazadır araptır vs vs.ama bu memlekette yaşamıyormusun.bu vatan senin vatanın değilmi bu vatandan ekmek yemiyormusun aynı yer altı ve yer üstü kaynaklarından faydalanmıyormusun nüfus sayıpı yapılırken senide saymıyorlarmı,sende oy vermiyormusun istediğin adama partiye.kısaca Türkiye devletinin tanımladığı Türk ,Türkiye devleti İNSANI demek...Osmanlı devletide osmanoğullarının hanedanlığıydı.adıda bu yüzden Osmanlı devleti olmuş.ama 72 milletten insan vardı ve hepsi osmanlı devleti insanıydı.bu politikanın tersi için hitlerin nazi almanyası örnek gözterilebilir.

emirahmedyasin sen illaki ırkıcılık olarak bakıyorsun olaya.böle kanalize etmişsin kendini.beğensende behenmesende bir devlet yapısı devlet sistemi içerisindeyiz ve devletlerinde toplumda düzeni sağlayan kuralları vardır.sen nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama bende Türkiyede yaşıyorum burda doğmuşum ve bir Türk vatandaşı hüviyetine sahip olmuşum.manevi olarak nereli hissettiğin ayrı bişeydir.yok ben devlet sistemlerine karşıyım diyorsan dağa çıkıcaksın ozaman.yada sınırlarla çizilmemiş bi toprak parçası bulucaksın kendine.into the wild filmi gibi.benim en sevdiğim filmdir..izle istersen bi sana feyz falan verir belki

2. Alt 08-15-2009, 12:11 #42
    alptraum Mesajlar: 38.107
    Blog Başlıkları: 28
    Ben cok ülke gezemedim ama belli 10 parmagi sayacak kadar ülke gezdim ve hicbirinde bu kadar askeri hareketlerle dikte ettirilen bir sistem görmedim. Ilkbasta iki SIRA halinde sonrasinda rahat hazir ol emriyle her gün cocuklara bu dedittirilip sonra liseye gectiginde biraktiriliyorsa illa birsey düsünürüm. Ben milli degerlerin böyle korunacagini düsünmüyorum. Mhmt hocamin dedigi gibi bence bazi uygulamalarda degisiklik yapilmali. Yapilacaginda süphe yok. Insaallah herkes icin hayirlisi olsun.

3. Alt 08-15-2009, 13:31 #43
    emirahmedyasin Mesajlar: 1.121
    dionysoz´isimli üyeden Alıntı
    mevzu andımızın kaldırılması.sebeb ne mutlu Türküm diyene ibaresi geçiyor diye.birileri rahatsız oluyor diye.
    oğuz boylarından gelen kavme Türk ırkı denir
    .into the wild filmi gibi.benim en sevdiğim filmdir..izle istersen bi sana feyz falan verir belki

Teşekkür ederim ne güzel açıkladınız oğuz boyundan gelen kavme Türk denir diye.
    Gerisi resmi ideolojinin temelsiz yaklaşımı.O nun için bırakalım insanlar ne olduklarına kendilerin karar versinler.
    Tavsiye ettiğiniz filmi izlemeye çalışacam.

4. Alt 08-15-2009, 13:33 #44
    alptraum´isimli üyeden Alıntı
    Ben cok ülke gezemedim ama belli 10 parmagi sayacak kadar ülke gezdim ve hicbirinde bu kadar askeri hareketlerle dikte ettirilen bir sistem görmedim. Ilkbasta iki SIRA halinde sonrasinda rahat hazir ol emriyle her gün cocuklara bu dedittirilip sonra liseye gectiginde biraktiriliyorsa illa birsey düsünürüm. Ben milli degerlerin böyle korunacagini düsünmüyorum.

Şu yazdıklarınızı insanlar neden hala anlamıyrlar yada bilerek art niyetli düşünüyorlar.Ortada bir ideoloi ve o nun son çırpınışları var...

5. Alt 08-15-2009, 15:37 #45
    emirahmedyasin´isimli üyeden Alıntı
    Teşekkür ederim ne güzel açıkladınız oğuz boyundan gelen kavme Türk denir diye.
    Gerisi resmi ideolojinin temelsiz yaklaşımı.O nun için bırakalım insanlar ne olduklarına kendilerin karar versinler.
    Tavsiye ettiğiniz filmi izlemeye çalışacam.

sen hep bölemisin..bi sayfa yazıdan işine gelen 2 cümleyi al kullan.yumurtanın sarısını ye beyazını at iyimiş

6. Alt 08-15-2009, 17:08 #46
    Ben sorumun cevabı olan iki satırı aldım.Soduğum sorunun cevabı iki satırdı Türk bir ırktı.

7. Alt 08-15-2009, 17:56 #47
    sen istediğini düşün arkadaşım.anayada senin düşüncen gibi nasyonel sosyalist bi yaklaşım olarak değerlendirilmiyor Türk kavramı.yani kan bağı kavramı ile değil vatandaşlık bağı ile değerlendiriliyor.ırki çeşitlilikler alt kimlik olarak değerlendiriliyor.siyasi,devletsel bir birlik eşitlik kavramı.tek bir kimlik var oda Türkiye devleti vatandaşı.sen ve senin gibi düşünenler kendini vatandaş olarak hissetmiyor olabilirsin.bu senin sorunun.ama her Türkiyeli vatandaş gibi eşit hak hukuk ve hürriyetlere sahipsin,sahibiz.böylesine çok uluslu bir devlette herkez aynı hak ve hukuk nazarınca eşitlenmiş işte.Türk kavramına ırkcı bi yaklaşımla bakıyosun dolayısıyla ırkcılık yapıyosun.kendi kendine çelişiyosun bi kere.toplumdada bölcülüğe yol açan bir düşünce bu.
    oldu ozaman önüne gelen soyunu sopunu araştırsın etnik kökenini öğrensin sona çıksın karşımıza kimlik siyaseti yapsın.biri çıksın ne mutlu kürdüm diyene desin öteki çıksın hayır kardeşim ne mutlu arabım diyene desin,beriki çıksın olurmu efendim ne mutlu ermeniyim diyene desin.sonada ortalık karışıversin.Türkiyeyi karıştırmak istedikleri zaman bunu ne kadarda kolay yapılabiliyor dimi.e kanıverecek olan koyun çok olunca...sen alevisin/ sen sünni, sen türksün /sen kürtsün , sen solcusun/sen sağcı,sen laiksin/sen başı kapalı.her etnik kimlikte olan insanda kendi örfünü adetini ahlaki değerlerinide sürdürebilmekte.tabi başka vatandaşların özgürlüklerinin sınırlarına taşmadıkları müddetçe.işte devlet kavramı bu noktada devreye giriyor.insanlar arası temel özgürlük haklarını tarafsızlık ilkesiyle kontrol altına alarak.

8. Alt 08-15-2009, 17:56 #48
    sen istediğini düşün arkadaşım.anayada senin düşüncen gibi nasyonel sosyalist bi yaklaşım olarak değerlendirilmiyor Türk kavramı.yani kan bağı kavramı ile değil vatandaşlık bağı ile değerlendiriliyor.ırki çeşitlilikler alt kimlik olarak değerlendiriliyor.siyasi,devletsel bir birlik eşitlik kavramı.tek bir kimlik var oda Türkiye devleti vatandaşı.sen ve senin gibi düşünenler kendini vatandaş olarak hissetmiyor olabilirsin.bu senin sorunun.ama her Türkiyeli vatandaş gibi eşit hak hukuk ve hürriyetlere sahipsin,sahibiz.böylesine çok uluslu bir devlette herkez aynı hak ve hukuk nazarınca eşitlenmiş işte.Türk kavramına ırkcı bi yaklaşımla bakıyosun dolayısıyla ırkcılık yapıyosun.kendi kendine çelişiyosun bi kere.toplumdada bölcülüğe yol açan bir düşünce bu.
    oldu ozaman önüne gelen soyunu sopunu araştırsın etnik kökenini öğrensin sona çıksın karşımıza kimlik siyaseti yapsın.biri çıksın ne mutlu kürdüm diyene desin öteki çıksın hayır kardeşim ne mutlu arabım diyene desin,beriki çıksın olurmu efendim ne mutlu ermeniyim diyene desin.sonada ortalık karışıversin.Türkiyeyi karıştırmak istedikleri zaman bunu ne kadarda kolay yapılabiliyor dimi.e kanıverecek olan koyun çok olunca...sen alevisin/ sen sünni, sen türksün /sen kürtsün , sen solcusun/sen sağcı,sen laiksin/sen başı kapalı.her etnik kimlikte olan insanda kendi örfünü adetini ahlaki değerlerinide sürdürebilmekte.tabi başka vatandaşların özgürlüklerinin sınırlarına taşmadıkları müddetçe.işte devlet kavramı bu noktada devreye giriyor.insanlar arası temel özgürlük haklarını tarafsızlık ilkesiyle kontrol altına alarak.

9. Alt 08-15-2009, 22:21 #49
    Hyada; kardeşim meramımı anlatamadım sen hala kalmışın anaysada bilmem ne diye tabiri ediliyor diye vesaire vesaire...artık anlamak lazım Türk bir ırktır ve biz diğer milletlerede illa siz de kendinize "türküm" deyin diye zorlamada bulunamayız...

Bediüzzaman26 bunu beğendi.
  10. Alt 08-15-2009, 23:11 #50
    altun Mesajlar: 885
    emirahmedyasin´isimli üyeden Alıntı
    Hyada; kardeşim meramımı anlatamadım sen hala kalmışın anaysada bilmem ne diye tabiri ediliyor diye vesaire vesaire...artık anlamak lazım Türk bir ırktır ve biz diğer milletlerede illa siz de kendinize "türküm" deyin diye zorlamada bulunamayız...

kesinlikle katılıyorum

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.