Hayatınızın muhasebesini yapabiliyor musunuz?

Selamun Aleyküm.. Çok merak ediyorum acaba içimizde kaçımız muasebesini tutuyor! Ben konuyu açan olarak cvp hakkımı kullanıyorum Başıma bir musibet geldiğinde veya biri vefat ettiğinde ... Kendimi kötü hissediyorum ve ...

1. Alt 07-10-2009, 22:59 #1
    Unnecessary Mesajlar: 726
    Selamun Aleyküm..
    Çok merak ediyorum acaba içimizde kaçımız muasebesini tutuyor!

Ben konuyu açan olarak cvp hakkımı kullanıyorum
    Başıma bir musibet geldiğinde veya biri vefat ettiğinde ... Kendimi kötü hissediyorum ve düşüncelere dalıyorum acaba sonum ne olacak Allahın Emir ve Yasaklarına uyuyormuyum diye kendimi kasıyorum yani ben bir nankörüm acaba sizlerde benim gibi nankör kullardan
    mısınız

2. Alt 07-10-2009, 23:04 #2
    3rd eng Mesajlar: 675
    boş kaldıgımda yaptıgım şey genelde, bakıyorum etrafa hayat su mısalı geçıyor.bakıyorum,hayat boş geçmemiş gunah dolu ALLAH AFFETSIN.

3. Alt 07-11-2009, 01:03 #3
    kipchak Mesajlar: 1.658
    Blog Başlıkları: 506
    Hesaba çekilmeden kendimizi hesaba çekmeliyiz. Bir gün boyunca yaptıklarımızın ve yapmadıklarımızın hesabını düşünmek bile insanı terletiyor açıkcası...

4. Alt 07-11-2009, 12:52 #4
    Ziyaretci
    Henna Mesajlar: n/a
    Hergün hesaba çekiyorum ..karınca misalide olsa..özellikle geceleri /sabahları...ve günlük namazlarda...
    Rabbim "ihdinassıratel müstakim"...

Kul olmak yoluna girebilsek ne mutlu...

5. Alt 07-12-2009, 01:21 #5
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    Hayatın muhasebesini yapmak büyük erdemdir.. Ben yeterince yapamadığımı biliyorum. Çünkü, gerçekten yapılan muhasebe, insanı dize getirir ve yanlışlarından olabildiğince uzaklaştırır. Hala eksiğim, hep eksiğim.
    ...

selametle..

6. Alt 07-12-2009, 02:37 #6
    mhmt Mesajlar: 904
    Blog Başlıkları: 3
    " O hanginizin daha güzel amel yapacağını sınamak için ölümü ve hayatı yaratandır. O mutlak güç sahibidir çok bağışlayandır.
    (Mülk67/2)

..
    selametle..

7. Alt 04-06-2011, 09:58 #7
    izmirmaster Mesajlar: 9

Kullanıcı isminiz: Giriş yapmak için Buraya tıklayın

Bu soru sistemi, zararlı botlara karşı güvenlik için uygulamaya sunulmuştur. Bundan dolayı bu kısımı doldurmak zorunludur.