Bugün hangi illerde okullar tatil?   Konuyu açan: Saatte1   İlk Mesaj: 01-18-2012 (09:54)   Son Mesaj: 01-18-2012 (09:54)    Cevap: 0    Gösterim: 393  

01-18-2012

Bugün hangi illerde okullar tatil?

Yurtta etkili olan kar yağışı nedeniyle bazı il ve ilçelerinde eğitime ara verildi.

MUŞ

Muş'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

Muş Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, kentte aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelindeki okullarda eğitime bir gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

Açıklamada olumsuz hava koşullarının etkisini devam ettirmesi halinde bu sürenin uzatılabileceği bildirildi.

ERZİNCAN

Erzincan ve 5 ilçesinde eğitime bir gün daha ara verildi.

Edinilen bilgiye göre, kentte etkisini sürdüren kar yağışı nedeniyle yarın Erzincan merkez ve bazı ilçelerinde okullar tatil edildi.

Erzincan İl Hıfzıssıhha Kurulu ve ilçe hıfzıssıhha kurullarının aldığı karar doğrultusunda Erzincan merkez, Çayırlı, Otlukbeli, İliç, Tezcan ve Kemaliye ilçelerinde eğitime bir gün ara verildi.

BİTLİS

Bitlis'te etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime iki gün ara verildiği bildirildi.

Bitlis Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde eğitime yarın ve perşembe günü ara verildiği belirtildi.

Bitlis'te eğitime 20 Ocak Cuma günü başlanacağı kaydedildi.

BARTIN

Bartın'da etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitime bugün de ara verilecek.

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ali Yeşilyurt, yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, ilçeler ile bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim okulları, ortaöğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın da ara verilmesinin kararlaştırıldığını bildirdi.

Kar yağışı nedeniyle Bartın'da bugün de eğitime ara verilmişti.

ZONGULDAK

Zonguldak'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle kent merkezinde eğitime bugün de ara verilecek.

Zonguldak Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, devam eden yoğun kar yağışının ulaşımı olumsuz etkilemesinden dolayı il merkezi, bağlı belde ve köylerdeki okul öncesi eğitim kurumları, ilköğretim okulları, orta öğretim kurumları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitime yarın da ara verilmesinin kararlaştırıldığı bildirildi.

MALATYA

Malatya'nın Pütürge ve Arguvan ilçelerinde kar nedeniyle okullar iki gün tatil edildi.
    İlçelerde kar yağışı olması ve bazı köylerin yolunun da kar nedeniyle kapalı olmasından ilçe kaymakamlıklarının aldığı karar gereği, ilköğretim ve liselerde 18 Ocak Çarşamba ve 19 Ocak Perşembe günleri tatil ilan edildi.

Bugün hangi illerde okullar tatil? Yorumları