Ve ilk adım atıldı! 100 PKK'lı terörist sınırı aştı!   Konuyu açan: Saatci   İlk Mesaj: 03-26-2013 (09:12)   Son Mesaj: 03-26-2013 (09:12)    Cevap: 0    Gösterim: 310  

03-26-2013

Ve ilk adım atıldı! 100 PKK'lı terörist sınırı aştı!

Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın 'sınır dışına çekilin' çağrısının ardından PKK'dan somut adım geldi.

Teröristbaşı Abdullah Öcalan'ın 'sınır dışına çekilin' çağrısının ardından PKK'dan somut adım geldi. İmralı görüşmeleriyle başlayan süreçte, kaçırılan kamu görevlilerinin serbest bırakılmasının ardından PKK ikinci somut adımı da attı.

Akşam'da yer alan habere göre Hakkari ve Şırnak kırsalında barınan yaklaşık 100 PKK'lı önceki gün sınırı aşarak Kuzey Irak'a geçti.

PKK'lıların, Türkiye-Irak sınırına en yakın bölgeler olan Zap ve Hakurk'taki PKK kamplarına gittiği öğrenildi. Seçilen grubun askeri üslerin yoğun olduğu Çukurca ve Şemdinli'deki Aktütün, Derecik, Gelişen ve Ulaşan bölgelerinin kırsalında barınan PKK'lılar olduğu öğrenildi.

Bu grubun, askeri birliklerle karşılaşıp çatışmaya girme riskine karşı bölgeden çekildiği anlaşıldı.

Ve ilk adım atıldı! 100 PKK'lı terörist sınırı aştı! Yorumları