2013 Mersin Akdeniz oyunları Etkinlikleri Amerika'da tanıtıldı   Konuyu açan: Takipci   Ä°lk Mesaj: 02-14-2013 (10:10)   Son Mesaj: 02-14-2013 (10:10)    Cevap: 0    Gösterim: 312  

02-14-2013

2013 Mersin Akdeniz oyunları Etkinlikleri Amerika'da tanıtıldı

Bu yıl Amerika Birleşik Devletleri Washington Baltimore de 33. yapılan deniz kaplumbağaları sempozyumunda 97 ülkeden gelen 4 bin 600 bilimaadamlarına Akdeniz oyunlarının logosunu taşıyan yeşil deniz kaplumbağası tişortlar maskot anahtarlar ve broşürler dağıtıldı

Bu yıl Amerika BirleÅŸik Devletleri Washington Baltimore de 33. yapılan deniz kaplumbaÄŸaları sempozyumunda 97 ülkeden gelen 4 bin 600 bilimaadamlarına Akdeniz oyunlarının logosunu taşıyan yeÅŸil deniz kaplumbaÄŸası tiÅŸortlar maskot anahtarlar ve broşürler dağıtıldı Â*2-13 Åžubat tarihlerine kadar devem edenÂ* deniz kaplumbaÄŸaları sempozyumunda Denizli Pamukkale Ãœniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim GörevlisiÂ* Doç. Dr. Yakup Kaska Uluslararası deniz kaplumbaÄŸaları sempozyum Komite BaÅŸkanı Ray Carthy 2013 MersinÂ* Akdeniz oyunları plaketiniÂ* takdim etti.

Sempozyum Komite BaÅŸkanı Ray CarthyÂ* 'TürkiyeÂ* bu canlılar üzerindeki hassasiyetlerin yakından Mehmet Miras'ın fotoÄŸrafları ile takip ediyorum. Türkye Cumhuriyeti BaÅŸbakan Recep Tayip ErdoÄŸan'a Gençlik ve Spor BakanıÂ* Sayın Suat Kılıç'aÂ* Mersin Valisi Sayın Hasan Basri GüzeloÄŸlu'na ve ayrıca Deniz kaplumbaÄŸaları FotoÄŸrafçısıÂ* National Geographic Muhabiri Mehmet Miras'a ayrıca teÅŸekkür ediyorum. Türkiye sularında üreme yapan deniz kaplumbaÄŸalarında Bakanlığınızca AraÅŸtırma yapan hocalarında deniz kaplumbaÄŸalrını çok iyi korunduÄŸuna dair takip ediyorum. Türkiye'de ilki MuÄŸla Dalyan Ä°ztuzu kumsalında açılan Dekamer Deniz kaplumbaÄŸaları Kurtarma Merkezinin 2. side Mersin'de açıldığınadaÂ* Blim adamı olarakÂ* çok mutlu olduk. Türkiye Cumhuriyetinin Haziran ayının ilk haftasında 24 Ãœlkeye ev sahipliÄŸi 2013 Mersin Akdeniz oyunlarının logosu yeÅŸil deniz kaplumbaÄŸası olması diÄŸer ülkelerin örnek olmuÅŸtur. Türkiye Cumhuriyetini tekrar huzurlarınızda kutluyorum? dedi .

Deniz kaplumbaÄŸaların yaÅŸamlarını besin sincirlerini göç yolarını üreme alanlarını araÅŸtıran Denizli Pamukkale Ãœniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim GörevlisiÂ* Doç. DrÂ* Yakup Kaska, Ãœlkemizde yaÅŸamlarını sürdüren Deniz kaplumbaÄŸaların popiÅŸasyonuÂ* her geçen yıla oranla büyük atış gösteriyor. Blim adamları olarak bu artışlar bizler ve öğrencilerimizi büyük ölçüde mutlu ediyor" dedi.
    Â*
    Sempozyum Komite BaÅŸkanı Ray CarthyÂ* 2013 Mersin Akdeniz oyunları Deniz kaplumbaÄŸaları sergisi önünde Mehmet Miras, hatıra fotoÄŸraf çektirdi

2013 Mersin Akdeniz oyunları Etkinlikleri Amerika'da tanıtıldı Yorumları