Başörtülüyü derse sokmayan profesöre hapis   Konuyu açan: Ihtilal   Ä°lk Mesaj: 02-14-2013 (10:13)   Son Mesaj: 02-14-2013 (10:13)    Cevap: 0    Gösterim: 305  

02-14-2013

Başörtülüyü derse sokmayan profesöre hapis

Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rennan Pekünlü'ye öğrencinin eğitim öğrenim hakkını ihlal ettiği için 2 yıl 1 ay hapis cezası aldı.

Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rennan Pekünlü'ye öğrencinin eğitim öğrenim hakkını ihlal ettiği için 2 yıl 1 ay hapis cezası aldı. Başörtülü öğrenciyi derse sokmayan Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rennan Pekünlü, İzmir 4. Asliye Ceza Mahkemesi'nce, öğrencinin eğitim öğrenim hakkını ihlal ettiği gerekçesiyle 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Pekünlü'nün avukatı kararı temyiz etmişti. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının temyiz istemi hakkındaki düşüncesini bildirdi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının tebliğpnamesinde, Yargıtay ceza dairesinin kararı onaması istendi.

Tebliğname sonrasında, temyiz tarafının 7 gün içinde cevap vermesi mümkün. Cevap geldikten sonra Yargıtay kararını verecek. Karar kesinleştiğinde, başörtülü öğrenciyi derse sokmayan Prof. Dr. Rennan Pekünlü hapis yatacak

Â*

Başörtülüyü derse sokmayan profesöre hapis Yorumları