Mumcu: Çok garip olaylarla karşılaÅŸtım   Konuyu açan: Saatte1   Ä°lk Mesaj: 02-10-2013 (11:12)   Son Mesaj: 02-10-2013 (11:12)    Cevap: 0    Gösterim: 310  

02-10-2013

Mumcu: Çok garip olaylarla karşılaştım

TBMM Başkanvekili Güldal Mumcu, eşi Uğur Mumcu'nun öldürülmesinin ardından başlatılan soruşturma aşamasında, çok garip olaylarla karşılaştığını söyledi.

TBMM BaÅŸkanvekili Güldal Mumcu, eÅŸi UÄŸur Mumcu'nun öldürülmesinin ardından baÅŸlatılan soruÅŸturma aÅŸamasında, çok garip olaylarla karşılaÅŸtığını söyledi. Mumcu, eÅŸi UÄŸur Mumcu'nun ölümü ve sonrasında yaÅŸadıklarını kaleme aldığı ''İçimden GeçenÂ*Zaman'' adlı kitabı için Foça ilçesindeki Reha Midilli Kültür Merkezi'ndeÂ*düzenlenen imza günü ve söyleÅŸiye katıldı.Â*

SöyleÅŸide, olayı en başından beri çeÅŸitli notlar ve ses kayıtlarıyla hafızasında taze tuttuÄŸunu ifade eden Mumcu, yazmaya baÅŸladığı ilk günlerde de büyük acı çektiÄŸini anlattı.Â*

Mumcu, soruÅŸturma aÅŸamasında polis ve savcılarla yaÅŸadıklarından notlar aktararak, ''O dönemde savcılar, soruÅŸturmayı savsakladı.Â*UÄŸur Mumcu'nun öldürülmesinin ardından baÅŸlatılanÂ*soruÅŸturmada çok garip olaylarla karşılaÅŸtım. O dönemde yaÅŸanan garipliklerin cevabını bugün bile öğrenemedim'' dedi.Â*

Suikastin ardından 20 yıl geçtiÄŸi için dosyanın zaman aşımına uÄŸradığına iÅŸaret eden Mumcu, ''Biri çıksa 'katil benim, bana da ÅŸunlar ÅŸunlar yaptırdı' diye her ÅŸeyi itiraf etse ceza alamayacak. Oysa faili meçhullerde zaman aşımı olmamalı'' diye konuÅŸtu.Â*

Mumcu, söyleÅŸiye katılan bir kiÅŸinin ''20 yıl sonra neden yazdınız?'' sorusuna ise ''Ben sadece yaÅŸadıklarımızı bu kitapta anlattım. '20 yıl sonra' yerine, 'niye mücadele vermediniz' diye bize sormalıydınız. Ama verdiÄŸimiz mücadelenin nasıl olduÄŸunu, buraya yazdım. Yazdıklarım ara ara gazetelerde çıktı. Çıkmayan bazı olaylar da var'' diye karşılık verdi.Â*

Kitabından bazı bölümler okuyan Güldal Mumcu, okurlar için kitabını imzaladı.

Kaynak: AA

Mumcu: Çok garip olaylarla karşılaştım Yorumları