'PKK'lıların mekanı Moda Çay Bahçesi olacak'   Konuyu açan: Ihtilal   İlk Mesaj: 01-22-2013 (11:10)   Son Mesaj: 01-22-2013 (11:10)    Cevap: 0    Gösterim: 312  

01-22-2013

'PKK'lıların mekanı Moda Çay Bahçesi olacak'

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Silivri Cezaevi'ne giderek eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'u ziyaret etti.

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Silivri Cezaevi'ne giderek eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'u ziyaret etti. Görüşmede Başbuğ, PKK için "Belki bundan sonraki mekanları Moda Çay Bahçesi olacaktır" eleştirisinde bulundu. "Terörün bitmesi konusunda Haziran'da silahlı militanların Kuzey Irak'a çekilmesinin beklendiğini" söyleyen Başbuğ ile Türkkan arasında şu ilginç diyalog gelişti:

BÜTÜN KARARGAHIM BURADA

Türkkan: Daha önce bu teröristler Moda'daki çay bahçesinde mi oturuyorlardı. Zaten Kuzey Irak'tan geliyorlardı.

Başbuğ: (Gülerek) Haklısınız. Belki bundan sonraki mekanları Moda Çay Bahçesi olacaktır. İçeride olmaktan memnunum. Benim bütün karargâhım burada. Genelkurmay Başkanı olarak dışarıda olmayı hazmedemezdim. Buradan tahliye olacaksam, karargahımla birlikte tahliye olmalıyım. Karargâhtaki arkadaşlarımın içeride, benim dışarıda olmamı kendime yediremem. Çok ağrıma gider.

'PKK'lıların mekanı Moda Çay Bahçesi olacak' Yorumları